WİKİ Yeni Bölüm - Ubuntu Öğreniyorum

Başlatan BELLEROPHONTES, 19 Nisan 2010 - 23:55:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BELLEROPHONTES

Arkadaşlar WİKİ'ye 'Ubuntu Öğreniyorum' başlığı açılsa nasıl olur.

Ubuntu kullanmaya yeni başlayan biri olarak bu benim işime çok yarar. Forumda yeni başlayanlar kısmı vb wiki'de daha kullanışlı olabilir.
WİKİ öğrenmeye, Forum ise soru sormak ve paylaşıma daha uygun olur diye düşünüyorum.

Alt gruplar olarak;

-Yeni başlayanlar
-Orta düzey
-Sende katkı koy
-İleri düzey
-Dersler

Dersler; video veya yazılı olabilir.
Sende katkı koy; ubuntu'da programlamaya başlamak isteyenler için.

Siz Ne Dersiniz?
Yeniden sevdalandım bir yazılıma, bağlandım doyasıya... :D :D :D

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: BELLEROPHONTES - 19 Nisan 2010 - 23:55:52
WİKİ öğrenmeye, Forum ise soru sormak ve paylaşıma daha uygun olur diye düşünüyorum.

Başarıyla'da uyuluyor değindiğiniz konulara.
:)

BELLEROPHONTES

Bunların hepsini biliyorum. Benim demek istediğim WİKİ'ye düzeylere göre bilgilendirme yazıları koymak ve bunları çok düzenli konumlandırmak. (sonuç olarak forum wiki gibi değildir).

Bizimle çalışmak ister misiniz? kısmı ise programlamaya nereden başlanması gerektiğini bilmeyen benim gibilerin bir işine yaramaz.

Yani wiki'ye bir özgür yazılım nasıl kullanılırdan, bir özgür yazılım nasıl yazılıra kadar yazılar koyalım ancak gruplar halinde olsun. Forumdaki yazılarıda biizler wiki'ye bu gruplara göre taşıyalım.
Yeniden sevdalandım bir yazılıma, bağlandım doyasıya... :D :D :D

hitokiri

wiki de yeterince açıklama var yazılım dillerine meraklı olanların , bilgilerini `wiki altında` paylaşıp paylaşmamaları , kendi kararları olur ,
Her şeyi bilmemiz mümkün değil , elimizden geldiğince katkı sağlamak asıl amaç , sen bunu eksik gördüysen bunun için araştırma yapıp katkıda bulunabilirsin ,
Yazılar düzeylere göre sınıflandırmak hoş görünmüyor bana ,
Acemiler için ,
Sıkça sorulan sorular ,
yeterlidir , wiki insanların neyi bilip bilmediğini düşünmek zorunda değil , :)

screenshot

Başlangıç
Orta düzey
İleri düzey

şeklinde bir sınıflandırma kullanılamaz. Wikide bulunan bazı konular bu kategorilerden birine dahil olduğu gibi birden fazlasına da dahil olabilir. Aynı zamanda zaten konuların belli bir kategorisi mevcut.

Sanırım sizin istediğiniz wikinin bir kitap şeklinde seviye seviye sıralanması. Yeni kullanıcıların nereden başlarım diye düşünmeden kitap okur gibi wiki sayfalarında dolaşmalarını sağlamak. Eğer talebiniz bu şekilde ise wiki tarafında yapılması çok doğru olmaz.

Ancak ilerde wiki tam anlamıyla gelişirse burdaki bilgiler aracılığı ile Ubuntu öğreniyorum kitabı oluşturulabilir.
"Zihin Fukara Olunca , Fikir Ukala Olur"

heartsmagic

Ayrıca hemen belirtelim ki Wiki'ye katkı sağlamak için programlama bilmek gerekmiyor. Hatta uzaktan yakından alakası bile yok diyebiliriz. Sadece Wiki'ye has bir takım ifadeleri örğeneceksiniz, hepsi bu.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

hitokiri

Alıntı YapAyrıca hemen belirtelim ki Wiki'ye katkı sağlamak için programlama bilmek gerekmiyor. Hatta uzaktan yakından alakası bile yok diyebiliriz. Sadece Wiki'ye has bir takım ifadeleri örğeneceksiniz, hepsi bu.
Hatta sorunu olanlar bana veya başlığa sormaktan çekinmesin :)
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/board,193.0.html