Arcade oyun meraklılarına

Başlatan galot, 18 Nisan 2010 - 22:04:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

galot

Depodan Mameui emulatörünü kurdum, gayet güzel, oyun kolunu tanıyor. Ama bazı oyunlar çalışırken bazıları çalışmıyor maalesef. En önemlisi de Samurai Shodown serisi çalışmıyor. Samurai Shodown 4 oyunu çalıştırabilen varsa benimle irtibata geçsin lütfen.

eribol

Çalıştırabilen varsa lütfen forumla iletişime geçsin. Öyle değil mi @galot :)

galot

Alıntı yapılan: eribol - 18 Nisan 2010 - 22:50:08
Çalıştırabilen varsa lütfen forumla iletişime geçsin. Öyle değil mi @galot :)
Tabi ki, öyle demek istemiştim :P
Wine ile mame32 ve neogeo emulatörlerini çalıştırdım. Samurai Shodown mame32 ile çalışıyor ama yavaş. NeoGeo emülatörüyle King of Fighters serisini oynuyorum onda bir problem yok. Direkt wine olmadan çalıştırabilsek güzel olurdu.

cemoli

sen bunları hangi dağıtımda kullanıyorsun

arch ta olurmu
Linux'u Seviyoruuuuuuum ;D

galot

Alıntı yapılan: ramboberk - 03 Mayıs 2010 - 06:45:35
sen bunları hangi dağıtımda kullanıyorsun

arch ta olurmu
En son Ubuntu 10.4 Beta 2 ile denemiştim. Olur tabi neden olmasın.

badhero

Ben hiçbir oyunu çalıştıramadım. Hepsinde hata veriyor bazı dosyaların bulunamadığına dair.

galot

Alıntı yapılan: bethiro - 08 Mayıs 2010 - 14:26:42
Ben hiçbir oyunu çalıştıramadım. Hepsinde hata veriyor bazı dosyaların bulunamadığına dair.
Mame32'nin içindeki "roms" klasörünü kullanıcı dizinime attım, ardından mamegui'de klasörün yerini gösterdim. @bethiro sen nasıl yaptın?

badhero

Ben hiçbir şey yapmadım ama ROMs ile ilgili bir hedef göstermem gerektiğini söyledi. Mame32 klasörü nerede onu da bulamadım. :(

galot

Alıntı yapılan: bethiro - 08 Mayıs 2010 - 14:43:56
Ben hiçbir şey yapmadım ama ROMs ile ilgili bir hedef göstermem gerektiğini söyledi. Mame32 klasörü nerede onu da bulamadım. :(
Mame32, mame emülatörünün windows'ta çalışan versiyonu. Senin mameui ile oyun oynayabilmen için oynamak istediğin oyunun romlarına ve mame bioslarına sahip olman gerekli. Nette biraz araştırma yaparsan bulabilirsin :D

badhero

galot

Wine kurmanıza gerek yok. Mame32 Windows oratamında çalışıyor, mameui linux ortamında. İkisi de aynı mantıkla çalışıyor. Bir roms klasörü olacak, içinde oyun romları ve biosları olacak. Yani elimizde oyunlar ve bioslardan oluşan bir klasör varsa, ben bu klasörü alıp Windows ortamında mame32'ye gösterip de oynayabilirim, linux ortamında mamaui'ye gösterip de oynabilirim.

Ayrıca bu romların ve biosların internetten indirilmesi yasadışı ama sözkonusu oyunlar da eski, artık halka malolmuş oyunlar. Böyle de ilginç bir durum var  :P

badhero

Mame32 klasörünü kullanıcı dizinine attım. Ayarlardan ROMs hedefi olarak Mame32 içinde roms klasörünü gösterdim. Ancak aynı hatayı tekrar alıyorum. Her oyun açmak istediğim farklı dosyaların bulunamadığı mesajı geliyor.

galot

Alıntı yapılan: bethiro - 08 Mayıs 2010 - 15:10:28
Mame32 klasörünü kullanıcı dizinine attım. Ayarlardan ROMs hedefi olarak Mame32 içinde roms klasörünü gösterdim. Ancak aynı hatayı tekrar alıyorum. Her oyun açmak istediğim farklı dosyaların bulunamadığı mesajı geliyor.
@bethiro, mame32 klasörünü boşver. mame32'yi hiç karıştırma, senin bu konuda bilgi sahibi olduğunu düşünerek öyle yazmıştım. Önemli olan oyunları içinde bulunduran roms klasörü. Yapman gereken oyunları ve mame bioslarını indirip tek bir klasör altında toplayıp mameui'ye göstermek.

badhero

Arcade oyun meraklısı olduğum bu konuda bilgili olduğum anlamına gelmez. :P :D

Bütün romları tek tek mi indircem her bir oyun için? Biosları indirdim romlar kaldı.

Ozmo

.....

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Ozmo

ben sadece romların olduğu sitenin linkini verdim :)

badhero

Kaçırmışım Ozmo ama zaten bulmuştum. Yine de teşekkürler. :)

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

astronomer

amaniiiin! demek linuxta da mame emülatörü vardı! bunu öğrendiğim çok iyi oldu. deli gibi sırf konsol oyunu için win kurdum ya :( ben deneyince yazarım samurai shodown çalışıyor mu diye :)

astronomer

yaa bir tek samurai shodown serisi değil, bir iki şey hariç hiçbir şey çalışmadı bende denediğim oyunlardan.. :( umudu kesiyorum.. ama büyük olasılıkla ben birşeyleri yanlış yapıyorumdur..

ben depodan kurmadım mameui yi. link vermek yasak mı bilmiyorum ama şu ubuntu forumunda böyle bir konu vardı, burada depodan olmayan mameui kurulumu anlatılıyordu farklı bir şekilde. ben bu şekilde kurdum bir bunu da dene istersen.

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1505819

bytan

İçerisinde konuyla ilgili bilgiler bulunan her bağlantıdan memnuniyet duyarız.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

Ozgurluk

Metal Slug Serilerinin Hayranıyım. Bende mame ile nasıl çalıştıracağımı merak ettim şimdi bir kurayım. NeoGeo Bios ile Oyun Romlarını sıkıştırılmış şekli ile aynı klasöre mi atıyoruz? Birde klasörün nerde  olduğunu verseniz. Saygılar...

krwlng

SDLMame ve Gmameui ile linux üzerinde mame oyunları oynanabilir, samurai shadown serisi için farklı bir bios gerekli, fakat bu serinin biosları her platformda farklılık gösteriyor, yani street hop için yüklediğiniz neogeo mame biosu samurai shadown için olmayabilir, ben samurai shadown serisi için NeoGeo'nun kendi emulatör ve oyun paketini kullanıyorum, wine ile sorunsuz çalışıyor, NeoGeo linux emulatörü bulunursa dosyalar aynı bioslar ile aynı şekilde çalışır.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

Ozgurluk

kardeş bende gmameui kurulu şimdi biosları makinanın kendi biosları olmuyor yani mame biosları olacak hazırlanmış, onu nerden bulabilirim, birde roms oyunlar bios bunlar nasıl tanıtılacak sisteme... Cinnet geldi bir metal slug oynıyacağım diye... Çalıştıramıyorum. Saygılarımla :( :(