Oracle Developer Suite

Başlatan tachibana, 13 Haziran 2008 - 14:52:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tachibana

Merhaba,
Ubuntu üzerinde oracle form ve raporları bir türlü çalıştıramadım. Uzun süredir bununla uğraşıyorum. Şirketimizin yazılımını yaptığı program Windows üzerinde Oracle Developer Suite 6i ile çalışıyor. Fakat bunun Ubuntu için olanın bulamadım. Programın formları .fmx, raporları ise .rep uzantılı. Wine ile de denedim acaba o şekilde çalışır mı diye ama programı başlatmak için gerekli parametreleri kabul etmedi. Örneğin Windows'da programın kısayolunda ki uzantı "C:\orant\BIN\ifrun60.EXE c:\bla\blabal\forms\SecTab_xp" şeklinde wine "C:\orant\BIN\ifrun60.EXE" kısmını çalıştırdı fakat geri kalan kısmını kabul etmedi. Bu konuda bilgisi olan var mı? Oracle formlarını nasıl çalıştırabiliriz?
Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

tachibana

Tamam ben Wine ile biraz uğraştıktan sonra programda kullanıcı adı ve şifremi girdiğim yere kadar geldim. Fakat sunucuya bağlantı sağlamıyor. Wine AppDB'den de okudum, Oracle TCP/IP adapter'ide kurdum yine wine üzerine tabi ki. Burdan sonrası için fikir verebilecek olanlar var mı?

tachibana

Sorunumu hallettim oracle forms u wine ile çalıştırdım. Fakat wine ın sistem dilini yani karakter kodlamasını türkçe yapabilmek için ne gerekli?

ufuk_k

Sistem kodlaması TR'de sorun çıkartmıyorsa sorun programla ilgili olabilir. Yok eğer genel olarak sistemde de kodlama sorunu varsa, foruma göz at derim.