Frets on Fire'da müzikleri koyduğumuz dosya???

Başlatan Chimentoo, 18 Nisan 2010 - 01:11:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Chimentoo

Guitar Hero benzeri frets on fire'da internetten indirdiğimiz özel notaları nereye koyuyoruz???

XRumer

Sudo'nun Mayıs sayısında bu oyunu inceleyeceğim, orada ayrıntılı değinecektim burada sadece şarkıların yüklendiği yeri söyleyeyim:

Eğer Guitar Hero şarkılarını yüklemekten bahsediyorsanız, oyunun içindeki menüleri kullanın. Frets on Fire'nin kendi şarkılarını yüklemekten bahsediyorsanız. Kullanıcı dizininizin (Home) .fretsonfire adlı gizli klasöre girin, oradan Songs klasörüne girin. Oradaki Sectoid klasörünün içine müziğin klasörünü yapıştırın.

Ozgurluk

Bu oyun çok sardıda ücretsiz başka şarkılar var mıdır? Guitar hero şarkıları ücretli galiba tam emin değilim. Free olarak daha fazla şarkıyı nasıl bulabilirim? Saygılar...

XRumer

Alıntı yapılan: Ozgurluk - 22 Nisan 2011 - 19:59:29
Bu oyun çok sardıda ücretsiz başka şarkılar var mıdır? Guitar hero şarkıları ücretli galiba tam emin değilim. Free olarak daha fazla şarkıyı nasıl bulabilirim? Saygılar...

Torrentden bulabilirsiniz. Ayrıca çok sayıda müziğin bulunduğu www.fretsonfiresongs.com bir site var ama exe olarak paketlenmiş. Bir sıkıştırma yazılımıyla açıp şarkıları belirtilen yere yükleyebilirsiniz.

6ng4n

Ozgurluk

Teşşekkür ederim çok çok. Bir soru daha sorayım yeni oynıyor sayılırım. Kendi başıma gitar merakı olan bir insan olarak oyun çok hoşuma gitti. Gitar hero'da ki gibi klavye (şuan klavye ile oynanıyor galiba )değilde normal böyle gitar şeklinde, bir oynayacağım bir kontrol var mı gitar şeklinde? Piyasa'da pc için böyle guitar şeklinde bir ürün var mı vede frets on fire'da kullanılabiliyor mu? Böyle bir şey olursa oyunun keyfi 4'e katlanır benim için. @6ng4n,@XRumer tekrar çok teşşekkür ederim sorumu yanıtladığınız için. Saygılarımla.

XRumer

Alıntı yapılan: Ozgurluk - 22 Nisan 2011 - 21:31:38
Teşşekkür ederim çok çok. Bir soru daha sorayım yeni oynıyor sayılırım. Kendi başıma gitar merakı olan bir insan olarak oyun çok hoşuma gitti. Gitar hero'da ki gibi klavye (şuan klavye ile oynanıyor galiba )değilde normal böyle gitar şeklinde, bir oynayacağım bir kontrol var mı gitar şeklinde? Piyasa'da pc için böyle guitar şeklinde bir ürün var mı vede frets on fire'da kullanılabiliyor mu? Böyle bir şey olursa oyunun keyfi 4'e katlanır benim için. @6ng4n,@XRumer tekrar çok teşşekkür ederim sorumu yanıtladığınız için. Saygılarımla.

Guitar Hero'nun sonradan bilgisayar versiyonu çıkmıştı ama Frets on Fire'da çalışacağını sanmam. Aslında Frets On Fire zaten klavye için üretiliyor ve dikkat ederseniz elinde gitar gibi klavye tutan bir adam var.

Eğer laptop kullanmıyorsanız ve klavyeniz kablosuzsa onu gitarmış gibi elinizde tutabilirsiniz. :D

Ozgurluk

Evet klavye ile oynıyorum şuan... Sıkıcı yani şarkılarda çalarken 5. perdeye ulaşmak için F5 ile F4'ün arasında boşluk olması. 5 Tuş yan yana dizili bir gitar olsa iyi olurdu. Bu arada bir şarkı çektim sizlerin verdiği adresten .exe uzantılı bunu nasıl freets on fire'a eklerim

XRumer

Alıntı yapılan: Ozgurluk - 22 Nisan 2011 - 22:06:46
Evet klavye ile oynıyorum şuan... Sıkıcı yani şarkılarda çalarken 5. perdeye ulaşmak için F5 ile F4'ün arasında boşluk olması. 5 Tuş yan yana dizili bir gitar olsa iyi olurdu. Bu arada bir şarkı çektim sizlerin verdiği adresten .exe uzantılı bunu nasıl freets on fire'a eklerim

Ayarlar bölümünden yeni tuşlar atayabilirsiniz. Ben f tuşları yerine hemen altındaki sadece rakamların olduğu tuşları kullanıyordum.

6ng4n

Guitar Hero'nun denetleyicisini kurabiliyordunuz FoF'a. http://fretsonfire.wikidot.com/using-guitar-hero-controller buarada birşeyler anlatılmış.

Ozgurluk

guitar hero şarkılarını aktarırıken ogggenc diye bir codec istiyor depolarda yok. :( @xrummer mantıklıymış bende değiştiricem sayıtuşlarını atıycam...  teşşekkür ederim.

6ng4n

Ozgurluk

sağolasın @6ng4n, denedim şimdi çalışıyor!.. Teşekkürler.

EcU

arkadaşlar frest on fire home ıcınde bulamadım gizli klasörleride göster dedim bir yardımcı olurmusunuz?

if

@EcU, oyun ben de yüklü değil ama sudo find / -name fretsonfire komutunun çıktısında sistemde bulunan 'fretsonfire' dosyalarının konumları görünütlenecektir. O dizinlere girip arayabilirsin istediğin şeyi.

EcU