Ubuntu 8.04 Hardy Heron'da Wireless sorunu?

Başlatan bkal26, 13 Haziran 2008 - 14:48:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

İçimdeki his 15 güne kadar çözülür diyor.
Benim yukarıda anlattığım gibi birileri sistemime sızmak için aşırı gayret göstermez diyorsan Wep+Mac filtreleme seni idare eder. Yok eğer kesin birileri çıkar diyorsan kablo ile devam et.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

eren

Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

onyx

wep bağlantısı bir sorunla daha karşılaşmama sebep oldu wep şifreleme ve mac filtreleme birlikte yapıldığında wep bağlantısı iki dakikada bir yeniden şifreyi tekrar girmemi istiyor devamlı bu şifre ekranı giriyor browserda da yükleme tamamlanmıyor sayfa açılmıyor.

eren

Alıntı yapılan: onyx - 17 Haziran 2008 - 22:47:08
wep bağlantısı bir sorunla daha karşılaşmama sebep oldu wep şifreleme ve mac filtreleme birlikte yapıldığında wep bağlantısı iki dakikada bir yeniden şifreyi tekrar girmemi istiyor devamlı bu şifre ekranı giriyor browserda da yükleme tamamlanmıyor sayfa açılmıyor.

Evet bende WEP ile denedim 3-4 dakika da bir yeniden şifre girilmesini istedi, daha önce WEP ile 3-4 dakika bağlı kalmamıştım. O zaman WEP şifrelemesinde de sorun var. Yani işin rengi değişti.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Kozmo

WEP ile 3-4 dakika da bir değilde 8-10 dakika da bir kopuyormuş bende denedim. Serkan hata bildirimi yaptı ama bir faydası olmadı, #Ubuntu kanalında ise git hata kaydı yap, olmuyorsa başka dağıtıma geç gibi saçma sapan laflar ettiler. Artık evim dışında hiç bir şahısa ya da firmaya Ubuntu kurmayacağım.

onyx

bende süre 3 dakikayı geçmiyordu zaten amd64 bit versiyonunu kurmuştum ama 64 bit desteğindede bin türlü sorunla karşılaştım yine sil baştan yükledim yani ben bir linux kullanıcısı sayılmam öğrenmek için yükledim ama işime yarayan şeylerin hepsinde bir sorun çıkarıyor. Kernel güncellenince programlar çalışmaz oluyor iki de bir sil baştan yapıyorum her yapışımda tonla güncelleme yapıyorum program paketleri indirmek zorunda kalıyorum ayın ortasında sırf bu yüzden kotam doldu. Kabloluya da razı oldum ağız tadıyla bir çalışsa bari diyorum o da yok. Yani windows'dan daha güvenli olur stabil olur dediler bi heves yükledim ama neye el atsam orasından bişey çıkıyor.

heartsmagic

Lütfen WPA/WEP haricinde durumu abartmayalım. Bence sorunların bir kısmı kullanıcı tecrübesizliğinden de kaynaklanmakta. Uzun süredir kullanırım, öyle sistemi çalıştırmayacak güncellemelere denk gelmedim.

Kozmo

eren

Alıntı yapılan: UbuntuLinux - 19 Haziran 2008 - 16:54:21
Bugünkü güncellemelerden sonra sorun çözüldü. Duymayan üye kalmasın.

Günaydın :) Duyurular bölümünde haber olarak geçti. Yine de teşekkürler.

onyx

heartsmagic

onyx

son bir yardım lütfen sistemi yeniden yükledim
sudo lspci yapınca sistemde broadcom kartım görünüyor ama iwconfig yapınca no wireles extensions diyor
sistemde hardware drivers'ı açtığımda hiç birşey görünmüyor
network settings'de unlock olmadığı gibi wireless diye birşeyde yok beni bu durumdan kurtarabilirseniz çok memnun olurum

bu lspci da çıkan
00:00.0 RAM memory: nVidia Corporation C51 Host Bridge (rev a2)
00:00.1 RAM memory: nVidia Corporation C51 Memory Controller 0 (rev a2)
00:00.2 RAM memory: nVidia Corporation C51 Memory Controller 1 (rev a2)
00:00.3 RAM memory: nVidia Corporation C51 Memory Controller 5 (rev a2)
00:00.4 RAM memory: nVidia Corporation C51 Memory Controller 4 (rev a2)
00:00.5 RAM memory: nVidia Corporation C51 Host Bridge (rev a2)
00:00.6 RAM memory: nVidia Corporation C51 Memory Controller 3 (rev a2)
00:00.7 RAM memory: nVidia Corporation C51 Memory Controller 2 (rev a2)
00:02.0 PCI bridge: nVidia Corporation C51 PCI Express Bridge (rev a1)
00:03.0 PCI bridge: nVidia Corporation C51 PCI Express Bridge (rev a1)
00:05.0 VGA compatible controller: nVidia Corporation C51 [Geforce 6150 Go] (rev a2)
00:09.0 RAM memory: nVidia Corporation MCP51 Host Bridge (rev a2)
00:0a.0 ISA bridge: nVidia Corporation MCP51 LPC Bridge (rev a3)
00:0a.1 SMBus: nVidia Corporation MCP51 SMBus (rev a3)
00:0a.3 Co-processor: nVidia Corporation MCP51 PMU (rev a3)
00:0b.0 USB Controller: nVidia Corporation MCP51 USB Controller (rev a3)
00:0b.1 USB Controller: nVidia Corporation MCP51 USB Controller (rev a3)
00:0d.0 IDE interface: nVidia Corporation MCP51 IDE (rev f1)
00:0e.0 IDE interface: nVidia Corporation MCP51 Serial ATA Controller (rev f1)
00:10.0 PCI bridge: nVidia Corporation MCP51 PCI Bridge (rev a2)
00:10.1 Audio device: nVidia Corporation MCP51 High Definition Audio (rev a2)
00:14.0 Bridge: nVidia Corporation MCP51 Ethernet Controller (rev a3)
00:18.0 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] HyperTransport Technology Configuration
00:18.1 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] Address Map
00:18.2 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] DRAM Controller
00:18.3 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] Miscellaneous Control
03:00.0 Network controller: Broadcom Corporation BCM94311MCG wlan mini-PCI (rev 01
[/size][/size][/size])

ufuk_k

Yeniden yüklediysen, yeniden güncelle. Tüm güncellemeleri yap, daha sonra sorununu aktarırsın. Tabi depolarını da aktifleştir, sources.list dosyasını düzenle yani. Forumda kurulum öncesi ve sonrası bölümünü oku.

onyx

güncellemeleri yükledim. Hardy heronda default görünen depolarla güncelleme yaptım. Bu sorun sanki daha değişik

eren

Sorun devam ediyor, Kozmo ile de görüştüm artık bağlanıyor, bağlanma sorunu yok ama 4-5 dakika sonra yeniden bağlanmaya çalıştığı için bağlantı kopuyor. Yani değişen bir şey yok.

wpa_supplicant paketi yenilendi, ayarlama çekmişler ama tam olarak işe yaramadığı ortada.

onyx

Sorun aşılmış gibi görünmekle birlikte zaman zaman bağlantının koptuğu görünmesede sayfaya bağlanamama sorunu oluyor. Şu anda benim gibi sorun yaşayan varmı bu konuda?

izzetguntalaz

Alıntı yapılan: onyx - 23 Haziran 2008 - 20:58:31
Sorun aşılmış gibi görünmekle birlikte zaman zaman bağlantının koptuğu görünmesede sayfaya bağlanamama sorunu oluyor. Şu anda benim gibi sorun yaşayan varmı bu konuda?

O bahsettiğin sorun yurtdışı çıkışlardan kaynaklı olmasın ?

onyx

:) muhtemelen ondandır kaile alınmaya değer bir problem değil. Artık bu konuya da çözüldü denebilir bence. Emeği geçen herkese teşekkürler.

ufuk_k

Genel yavaşlığın nedeni de yurtdışı çıkışları. Almanya'da 4 Gbit bağlantısı olan insanla burada aynı hızda bağlantıya sahip olan aynı hızlarda erişim sağlamıyor. Biz daha yavaş bağlanıyoruz, oyunlarda bizda daha çok lag (gecikme) oluyor, sayfalar daha yavaş açılıyor. Arada bir de iyice kötüleşince yurt dışı çıkışları (artık kepçe yanlışlıkla kabloları mı keser, ne yapar bilemem), tam sinir bozucu bir yavaşlık oluyor.

heartsmagic

Durum çorba oldu. Mesele çözüldü mü çözülmedi mi? Sistemi güncel olan birisi cevaplayabilir mi?

eren

20 ayrı kart ile Hardy Heron da test yapıldı, tüm güncellemeler yapılıydı ve hiç bir kart ile Wireless bağlantısı sorunsuzca kurulamadı. Kartların hepsi USB üzerinden bağlanıyordu.

Sorun çözülmez ise ben 20 ayrı kartla bir video hazırlamayı ve bunu her yerde yayınlamayı düşünüyorum.

1DOST

Bende broadcom 4310 usb ver1 wireless kart var. Ve wpa ve wpa2 olarak bağlanmıyor ama web şifreleme işe yarıyor ve sorun çıkartmıyor. ;)

munirekinci

WPA ve WPA2 ile internete bağlanamayan arkadaşlar; http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=1925.msg24699#msg24699 çözümünü deneyip, sonucunu buraya aktarırlarsa mutlu olurum.

heartsmagic

Geliştiricilerin isteğine binaen ( https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/linux/+bug/240282/comments/22 ) bu dertten mustarip olan kullanıcıların 9.04 ile de aynı sorunu yaşayıp yaşamadıklarını öğrenebilir miyiz? Böylece bizler de oraya geri bildirimde bulunuruz.

yavuzagca

Selamlar Arkadaşlar,
HP Pavilion Gaming Notebook - 15-ak002nt makinama ubuntu 16.04.03 lts versiyonunu kurdum fakat kablolu kablosuz internete bağlanamıyorum forumlarda araştırmama rağmen sonuca ulaşamadım (yeni başladım linux a) yardımcı olurmusunuz
lspci komutu çıktısında network bileşenlerim
wifi : bradcom corparation BCM43142 802.11b/g/n (rev 01)
ethernet : realtek semiconductor co.ltd. RTL8101/2/6E PCI express fast/gigabit ethernet controller rev (0a)
görünüyor ne kablosuz ağları görebiliyorum nede kabloludan bağlana biliyorum.