Dosya uzantıları

Başlatan asicok, 16 Nisan 2010 - 01:02:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

asicok

Şu dosya uzantıları ne için gerekli ve CD ye yazmada neden farklı uzantılar kullanılıyor anlamadım.Bütün dosya uzantılarından bahseden bir yazı istiyorum detaylı olcak şekilde yadımcı olursanız sevinirim,birde sudo dergisindekini okudum ama beni doyurmadı.
Oyun oynayacak yaşı geçti abisi artık ubuntulu oldu.

garafatma

Hangi dosya uzantıları? Nerede kullanılan dosya uzantıları? Ne için gerekli?
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

heartsmagic

Öneri yazı isteği mi? Eğer öyleyse ne yazık ki doğru bir öneri isteği olmuyor bu bölüm. Konuyu taşıyacağım. Fakat ben meseleyi anlayamadım. Neyin uzantısı? Uzantılar gerekli mi? Windows için sanırım gerekli. Bizim tarafta uygulamaya aç dersin açar. Uzantı teferruattır bizim için.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

asicok

Dosyayı hangi program çalıştıracak onun için gerekli.Benim tabiyatım icamı her şeyi merak ederim önemli değilse neden hepsi farkı aynı değil acaba; anlamadım.

heartsmagic

Önemli olmamasının sebebi bizde programların uzantıya göre çalışma zorunluluğu yok aslında. Sanırım "header" bölümünden anlıyor sistem. Fakat Birlikte Aç meselesi için uzantı belirlenebilir elbette. Böylece istenilen uygulama tanıyacaktır dosyayı.

İlk sorunu daha açık yazar mısın? Uzantılar zaten geneldir, Linux için fark eden fazlaca bir şey yoktur. txt yine txt'tir bizim tarafta. Bize has bazı uzantılar olabilir istisna olarak. Senin merak ettiğin tam olarak nedir?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

badhero

Alıntı yapılan: asicok - 23 Nisan 2010 - 14:12:21
Dosyayı hangi program çalıştıracak onun için gerekli.Benim tabiyatım icamı her şeyi merak ederim önemli değilse neden hepsi farkı aynı değil acaba; anlamadım.

Neden rar, mp3, iso, jar, avi ..vb gibi farklılık olduğunu sormuyorsunuz dimi?

GNUbuntu

http://www.dosyauzantisi.com/dosya-uzantilari/A
Sayın Google'a sordum, bu adresi verdi sağolsun  :)
Linux kullanıcılarını pek o kadar ilgilendirmeyebilir ama ben de çok kullandığımız dosya uzantılarını ayrıntılı olarak öğrenmek isterim doğrusu.
Önce Saygı...

asicok

http://www.belgeler.org/lis/archive-tlkg-lis-5.11.html
Yukarıdaki adres kafama takılan sorulara güzel cevap oldu bir yerde daha okumuştum.

screenshot

"Zihin Fukara Olunca , Fikir Ukala Olur"

asicok

Belkide ama genelde linux kitaplığı daha iyi anlatıyor.