Inkscape metinlerin biçimlendirilmesi, kullanımı ve filtrele

Başlatan martinamca, 15 Nisan 2010 - 16:57:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

martinamca

Aşağıdaki resimdeki şekilde başlayan bir blog girdiği hazırladım. Metinler ve filtrelerle ilgili bilgiler var.
http://martinamca.blogspot.com/2010/04/inkscape-ile-metin-dersleri-ve.html

ubuntuki lilith

Daha önceki verdiğiniz bağlantılardan da baktım denedim ama beceremedim, birgün yapacağım umarım ben de. Zor iş bu tasarım Gimp ve İnkscape, yani çevirileri bile zor :)

martinamca

İlgilendikçe oturuyor, ilk başta ters geliyor. Vektörel dosya biçimi çok sezgisel, hemen kafaya oturan bir biçim değil. Ama çizimdeki her parçanın bir nesne/şey olduğunu anladığınızda sorunun birazını çözmüş oluyorsunuz.

ubuntuki lilith

x soldan 0'a yaklaşırken 1/x'in nereye yaklaştığını sezmek gibi, hoca hissediyorsunuz değil mi nereye yaklaştığını derdi hep :D

martinamca

Eğer x ve y'leri seviyorsanız tek bir kareden oluşan bir svg belgesini kaydedip, bir metin editörü ile açın. Karenizi aşağıdaki gibi koordinatlardan ve sitil bilgisinden oluşan xml tarzı bir etiket olarak görebilirsiniz.   :)

<rect
       style="color:#000000;fill:#9999ff;fill-opacity:1;fill-rule:nonzero;
stroke:#333366;stroke-width:16; stroke-linecap:round;
stroke-linejoin:round;stroke-miterlimit:4;stroke-opacity:1;
stroke-dasharray:none;stroke-dashoffset:0;
marker:none;visibility:visible;display:inline;
overflow:visible;enable-background:accumulate"
       id="rect2816"
       width="1017.0499"
       height="628.57141"
       x="-594.23926"
       y="98.076469" />

ubuntuki lilith

Yalnız eklemeyi unutmuşum ben sezemezdim :D Neyse muhakkak öğreneceğim ama sanırım daha sonra, sizin blog da bunun için çok yardımcı olacak. Elinize sağlık.

sudusleri

Düşten yumak oldun... alıp gittin günahları...