[Arşiv]Ubuntu 10.04 Kurulumu Hakkında

Başlatan sons_of_liberty, 14 Nisan 2010 - 16:00:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sons_of_liberty

Arkadaşlar windows üstünden vmware ile sanal bir linux işletim sistemim olsun diye ubuntu 10.04 iso dosyasını indirip kurdum. Ancak küçük bir problem yaşıyorum. Kurulum esnasında kullanıcı adı ve şifre girip kurulumu tamamlıyorum klavyem ve mouse um çalışıyor. kurulum bittikten sonra sanal linux işletim sistemim yeniden başlayınca klavyem çalışmıyor. şifremi giremediğim içinde oturumu açamıyorum. yardımcı olursanız sevinirim.
ubuntu

screenshot

Alıntı yapılan: sons_of_liberty - 14 Nisan 2010 - 16:00:27
Arkadaşlar windows üstünden vmware ile sanal bir linux işletim sistemim olsun diye ubuntu 10.04 iso dosyasını indirip kurdum. Ancak küçük bir problem yaşıyorum. Kurulum esnasında kullanıcı adı ve şifre girip kurulumu tamamlıyorum klavyem ve mouse um çalışıyor. kurulum bittikten sonra sanal linux işletim sistemim yeniden başlayınca klavyem çalışmıyor. şifremi giremediğim içinde oturumu açamıyorum. yardımcı olursanız sevinirim.
Hiç bir şey yazamıyormusunuz?
Yoksa şifrenizi girdiğiniz halde hatamı alıyorsunuz?

Masaüstümü yoksa laptop mu kullanıyorsunuz?

Kullandığınnız klavye usb girişlimi?
"Zihin Fukara Olunca , Fikir Ukala Olur"

sons_of_liberty

Hiç bişey yazamıyordum. Klavyenin hiç bir tuşu çalışmıyordu. Klavyem Logitech G15 usb girişli. Sanırım problem VMware programında olabilir. İnternette biraz araştırdım ve Sun VirtualBox programı diye bir program buldum ve yeniden kurdum. Sonuç şuan ubuntu 10.04 çalışıyor.  ;)
ubuntu

screenshot

Alıntı yapılan: sons_of_liberty - 14 Nisan 2010 - 16:44:21
Hiç bişey yazamıyordum. Klavyenin hiç bir tuşu çalışmıyordu. Klavyem Logitech G15 usb girişli. Sanırım problem VMware programında olabilir. İnternette biraz araştırdım ve Sun VirtualBox programı diye bir program buldum ve yeniden kurdum. Sonuç şuan ubuntu 10.04 çalışıyor.  ;)
Evet sorun ubuntu değil wmvare kaynaklı.

Wmvare üzerinde ubuntuyu çalıştırdığınızda pencerenin sağ alt kısmında pasif ve aktif edebileceğin donanımların simgesi var. Üzerinlerine sağ tıklayarak connect derseniz mevcut donanımları ubuntuda kullanabilirsin.

sons_of_liberty

Evet o söylediğiniz yerlerden aktif yapmama rağmen yinede klavyeyi bi türlü çalıştıramamıştım. Ubuntumu açabildim ancak şimdide Synaptic Package Manager programı böyle bir hata veriyor.  :(

[IMG]http://www.image-upload.net/images/qshtx29ergi6ba9melsc_thumb.jpg[/img]

Bu sorunuda hallettim. sources.list dosyasının içine yanlış bir adres yazmışım.  :D
ubuntu

mserkan

Bu probleme bir çözüm bulabildiniz mi? Ben de aynı sorunla karşılaşıyorum. VMware kullanarak kurmak istiyorum ancak klavye çalışmıyor.

screenshot

@mserkan hangi sorun?
Bu başlıkta bir kaç konu var :)

Bir üstdeki mesajımı okudunuzmu?