Ubuntu 10.04 (Lucid Lynx ) Resmi CD dağıtımı başladı !

Başlatan ironic, 13 Nisan 2010 - 20:35:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tuxie

yukarıda dedğim demek oluyor  cd istemek yerine alternatif yöntemleri deneyebilirsiniz diyor misal  9.10 dan yükseltme yapmak yada iso kalıbını indiirp cd ye yazdırabilirsiniz diyor.ve anlayışınız için teşekkür ederiz diyor arkadaşlar haklılar adamlara maliyeti ne kadar yüksek oluyor.üstelik çok talep var karşılayamıyorlar.şahsen 2 gün önce istemiştim ama iptal ettim.zaten kurmıycam o yüzden gerek yok

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 03 Mayıs 2010 - 10:44:19

Alıntı yapılan: bsod1 - 03 Mayıs 2010 - 10:40:48
evet ben de aynı mesajı aldım, kısaca(Tuxie mesajında da bundan bahsetmiş sanırım.):
"""ubuntu cd isteğiniz çok fazla olduğundan, ve bizde ancak bir tane isteyenlere yetecek kadar cd olduğundan, ve sen daha önceden birkaç eski version için birkaç cd almış olduğundan sana cd göndermiyoruz. ubuntu cdlerin devamlılığına destek için bize yardım edebilirsin cd'siz güncelleme yaparak."""

iğrenç bir tercüme kabul ediyorum, kısaca böyle ama.

bir tane sipariş etsek gönderecekler mi peki, öyleyse 1 tane sipariş edeyim, 4 tane istemiştim ben.
@bsod1 şu an 1 tanede istesen göndermiyorlar  hem 4 tane istemişsin . cd dağıtımı bu gidişle mutlaka biticektir

yunus_

Hıyymmm anladıımm. Ben bir Ubuntu birde Kubuntu istemiştim. Tercümede yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ediyorum.
Silemiyorsan karalayacaksın !

bsod1

evet ben de farkettim onu sonradan, fakat "we're trying to ensure that we have enough CDs for those who really need one." cümlesinden ben sanki daha önce sipariş vermeyenlere gönderilecekmiş gibi anladım.

GAREZ

Demand for Ubuntu CDs is very high, and we're trying to ensure that we have enough CDs for those who really need one. We've noticed that you've already received CDs of several previous Kubuntu releases. You can help us ensure the continued availability of Kubuntu CDs by

upgrading to the new release without a CD
downloading your own CD for free
becoming an Ubuntu member by contributing to Kubuntu, and thereby becoming eligible for more CDs
Thanks for your support of Kubuntu!

bana bunu diyor bi kerede cd yollanacak deseler?

Shamata

Alıntı yapılan: GAREZ - 08 Mayıs 2010 - 13:57:17
Demand for Ubuntu CDs is very high, and we're trying to ensure that we have enough CDs for those who really need one. We've noticed that you've already received CDs of several previous Kubuntu releases. You can help us ensure the continued availability of Kubuntu CDs by

upgrading to the new release without a CD
downloading your own CD for free
becoming an Ubuntu member by contributing to Kubuntu, and thereby becoming eligible for more CDs
Thanks for your support of Kubuntu!

bana bunu diyor bi kerede cd yollanacak deseler?

bana da öyle yazmıştı ve bugün CD geldi  ;D

dahası şu anda bile öyle yazıyor bakınca ...

sedaturca

Alıntı yapılan: erhangulsum - 15 Nisan 2010 - 13:55:47
arkadaslar yeni hesap acmaya calisiyorum ancak sifre kabul etmiyor.

rakam+harf yapiyorum, harf+rakam yapiyorum hatta rakam+harf+rakam yapiyorum 10-12 karakter olmasina ragmen bir turlu kayit olmuyor...

neden boyle yapiyor?

sadece bende mi boyle bu durum?

2-3 mail adresiyle denedim olmadi...
sevgili kardeşim, daha önce cevap veren oldu ise afvola... launchpada üye olmak için gereken şifre niteliği değiştirildi... şimdi şifrelerde en az bir adet "büyük harf" bulunması gerekiyor, yani atıyorum 12345678A gibi bi büyük harf kullanmadığın müddetçe şifre geçersiz sayılıyor... ha bir de detay var, büyük harfi yazmak için shift+harf yapınca olmuyor, CAPS LOCKu açıp harfi öyle yazman gerekiyor... bu arada ben shipit üzerinden 10 tane cd istedim ve talebim kabul edildi, yaklaşık bi hafta önce... sanırım yoldadırlar şimdi :) .. sevgiler; Linux dolu, Windowssuz günler dileğiyle...

Uzay

Bugün bana da ulaştı Ubuntu CDsi.. Çocuk gibi şen oldum birden bire elimdeki CD ile...
Linux user #522783

(\_/)
(O.o) (> <) This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

berkan402

iyi ya zamanında geldi cd yoksa kalmamış mı ne ellerinde :)

Neptunmavisi

Ya anlamıyorum. Ne diye Cd lerle uğraşırsınız ki.

Unetbootin ile indirdiğiniz .iso yu kolaylıkla Usb flash diske yazdırıp kurabilirsiniz.
İşlemcide AMD, İşletim sisteminde Linuxtan şaşmam.

pwl

Alıntı Yap3 CDs requested on 2006-10-23.
3 CDs were approved and sent to the shipping company on 2006-10-24.
Please note requests usually take from 4 to 6 weeks to deliver, depending on the country of shipping.
2006 dan bu yana epey geçmiş. bir de şimdi istedim 3 cd :) bakalım 6 haftaya kadar gelecek mi ?

yunus_

Her ne kadar ''yoğun talepten dolayı gönderemiyoruz'' demişlerse de, az önce talep ettiğim bir Ubuntu ve bir Kubuntu elime ulaştı. Memnun oldum çookk :)

sabian

Aslında LKD gibi kuruluşların sendikalar ve TMMOB'ye bağlı odalarla anlaşıp bu tarz işler yapması gerekiyor. Adamlar taaaa hollanda'dan, Fransa'dan bilmem nerelerden CD gönderiyor Türkiye'ye. Milleti beleşçilikle suçlamak da yanlış, adam öyle görmüş. Toplum böyle bir-iki kişinin davranışıymış gibi konuşmak hata olur. LKD eğer Linux'un yaygınlaşmasını istiyorsa devlet kurumlarından, odalardan ve sendikalardan alacağı maddi ve lojistik destekle CD dağıtması gerekir.

Çok iyi hatırlıyorum Pardus'un ilk sürümü (2007'ydi galiba) TMOOB'ye bağlı Elektrik Mühendisleri Odası tarafından basılmıştı. 1000'lerce CD basılıp dergilerle dağıtıldı bu sayede Pardus daha tanınır hale geldi Türkiye'de. Bahsettiğim odada sürekli Ubuntu kullanıcıları da var bilgisayarlarım kiminde Pardus yüklü ortak kullanım için. Bu durumun yaygınlaşması için LKD gibi kuruluşların atağa geçmesi gerek. Hiç olmadı Ubuntu bu kurumlarla irtibata geçip yerel işleri yürütecek birilerini ayarlasın. Canonical gibi profesyonel ve büyük bir şirketin tek merkezden insanlara yetişmesi istese de istemese de zor olacaktır.

Yoksa millet şam'dan kayısı da ister, Lübnan'dan hurma da, Hollanda'dan CD de. Atasözleri bile var bu mantığın; "Bedava sirke baldan tatlıdır" diye, yapacak birşey yok gibi.
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

yunus_

Alıntı yapılan: dewrim2 - 24 Mayıs 2010 - 15:18:51
Aslında LKD gibi kuruluşların sendikalar ve TMMOB'ye bağlı odalarla anlaşıp bu tarz işler yapması gerekiyor. Adamlar taaaa hollanda'dan, Fransa'dan bilmem nerelerden CD gönderiyor Türkiye'ye. Milleti beleşçilikle suçlamak da yanlış, adam öyle görmüş. Toplum böyle bir-iki kişinin davranışıymış gibi konuşmak hata olur. LKD eğer Linux'un yaygınlaşmasını istiyorsa devlet kurumlarından, odalardan ve sendikalardan alacağı maddi ve lojistik destekle CD dağıtması gerekir.

Çok iyi hatırlıyorum Pardus'un ilk sürümü (2007'ydi galiba) TMOOB'ye bağlı Elektrik Mühendisleri Odası tarafından basılmıştı. 1000'lerce CD basılıp dergilerle dağıtıldı bu sayede Pardus daha tanınır hale geldi Türkiye'de. Bahsettiğim odada sürekli Ubuntu kullanıcıları da var bilgisayarlarım kiminde Pardus yüklü ortak kullanım için. Bu durumun yaygınlaşması için LKD gibi kuruluşların atağa geçmesi gerek. Hiç olmadı Ubuntu bu kurumlarla irtibata geçip yerel işleri yürütecek birilerini ayarlasın. Canonical gibi profesyonel ve büyük bir şirketin tek merkezden insanlara yetişmesi istese de istemese de zor olacaktır.

Yoksa millet şam'dan kayısı da ister, Lübnan'dan hurma da, Hollanda'dan CD de. Atasözleri bile var bu mantığın; "Bedava sirke baldan tatlıdır" diye, yapacak * bir şey yok gibi.

Aslında çok haklısınız size katılıyorum. Fakat eleştirinizin bir bölümünde biz cd isteyenlere de değinmişsiniz. Kabahatli mi olduk cd istediğimiz için? Madem abes bir şey bu cdleri istemek neden böyle bir form başlığı açılmış?

Yorumları yazarken neresinin nereye dokunacağını düşünün bence. Siz cd istemezsiniz sizi ilgilendirir bu (!)

Neden bu yorumu yazdım? Çünkü kızdım, üstünüze vazife olan şeyler uğraşın bence. 

Saygılar.

sabian

Alıntı yapılan: yunus_ - 24 Mayıs 2010 - 22:23:50
Alıntı yapılan: dewrim2 - 24 Mayıs 2010 - 15:18:51

Yoksa millet şam'dan kayısı da ister, Lübnan'dan hurma da, Hollanda'dan CD de. Atasözleri bile var bu mantığın; "Bedava sirke baldan tatlıdır" diye, yapacak * bir şey yok gibi.

Aslında çok haklısınız size katılıyorum. Fakat eleştirinizin bir bölümünde biz cd isteyenlere de değinmişsiniz. Kabahatli mi olduk cd istediğimiz için? Madem abes bir şey bu cdleri istemek neden böyle bir form başlığı açılmış?

Yorumları yazarken neresinin nereye dokunacağını düşünün bence. Siz cd istemezsiniz sizi ilgilendirir bu (!)

Neden bu yorumu yazdım? Çünkü kızdım, üstünüze vazife olan şeyler uğraşın bence. 

Saygılar.

Benim eleştirim oldukça geniş bir eleştiriydi, burdan bulup üzerinize alınacak birşey, bana çatıyorsanız o da sizin beceriniz açıkçası :) Ben de CD istedim ve geldi, kendim yükseltme yoluyla zaten kullanıyordum sistemi, ama orijinal CD istiyordum ve geldi. Ben de istedim ve bu durumun normal olduğunu türkiye'de LKD gibi derneklerin bunu finanse etmedikleri için yurtdışındaki şirket veya topluluğa yük olacağını savundum.

Sizi anlıyorum ama benim yazımdan üzerinize alınmanız gereken birşey yok. Eğer Türkiye'de bu işi yapan bir kurum olursa herkes ücretsiz orijinal CD'ye sahip olabilir dolayısıyla adamlara yük olmamış oluruz demeye getirmiştim.

Umarım açıklayıcı olmuştur.
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

yunus_

Tatmin edici bir açıklama yapmışsınız. Özür diliyorum.

Saygılar.

agritux

Benimki de geldi. LTS olduğu için arkadaşıma istemiştim.

pwl

5 desktop 5 server edition istemiştim hepsi gelmiş :)
teşekkürler ubuntu
sticker falan yok ama bende:)

canosayan

Alıntı yapılan: agritux - 24 Mayıs 2010 - 23:29:22
Benimki de geldi. LTS olduğu için arkadaşıma istemiştim.

bir arkadaşım için soruyorum...

benimki de gelmiş.
Chmod bizim işimiz.

garafatma

Benimki henüz ulaşmadı, gözüm yollarda bakalım ne zaman gelecek.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

divxci

arkadaşlar ben de cd isteyecektim ancak şu uyarı verdi

Already received too many shipments

cd yollanmıyor mu artık saygılar

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: divxci - 19 Haziran 2010 - 13:43:13
arkadaşlar ben de cd isteyecektim ancak şu uyarı verdi

Already received too many shipments

cd yollanmıyor mu artık saygılar
Daha önceden çok sayıda cd aldığınız için artık gönderemiyorlarmış.

smaller

CD az önce elime ulaştı çok mutlu oldum. Unutmuştum ben onu. Helal olsun adamlara. ;)

GAREZ

bana hiç CD gelmedi 10.04, 9.10, 9.04 gelmedi ve zaten DVDRW mefta oldu... artık yollamasalarda olur...

heartsmagic

Alıntı yapılan: GAREZ - 23 Ağustos 2010 - 19:25:32
bana hiç CD gelmedi 10.04, 9.10, 9.04 gelmedi ve zaten DVDRW mefta oldu... artık yollamasalarda olur...

Eğer yolladık dedilerse ve gelmediyse sorun %90 postahanendedir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.