Ubuntu 10.04 (Lucid Lynx ) Resmi CD dağıtımı başladı !

Başlatan ironic, 13 Nisan 2010 - 20:35:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hamuul

Alıntı yapılan: by_system - 16 Nisan 2010 - 21:36:57
Alıntı yapılan: Özer Yenihayat - 15 Nisan 2010 - 19:09:14
Kısaca,  çok fazla talep olduğunu,  güncelleme ile veya download ederek yeni versiyona geçebileceğini yazıyor.

peki daha sonra bu hatanın gitme olasılığı var mı yoksa bi daha bana hiç cd gelmiyecek mi ?
benim durumumda bi 2 senedir falan öyle yazıyor. sanırım sizde benim gibi istenebilecek maksimum bedava cd sınırına ulaşmışsınız

gelturi

benim fikrim indirip cd ye yazmayı bilenlerin cd siparişi vermemmeleridir...cd lerin indirmeyi ve cd ye yazmayı henüz yapamayan arkadaşlarımıza ulaşmasını bu yolla sağlayacağımıza inanıyorum hem aynısını yazabiliyorsak ve bu cd işimizi görüyorsa neden cd isteyelim ki?  :)

onuragtas

Alıntı yapılan: hamuul - 17 Nisan 2010 - 02:44:09
Alıntı yapılan: by_system - 16 Nisan 2010 - 21:36:57
Alıntı yapılan: Özer Yenihayat - 15 Nisan 2010 - 19:09:14
Kısaca,  çok fazla talep olduğunu,  güncelleme ile veya `indir` ederek yeni versiyona geçebileceğini yazıyor.

peki daha sonra bu hatanın gitme olasılığı var mı yoksa bi daha bana hiç cd gelmiyecek mi ?
benim durumumda bi 2 senedir falan öyle yazıyor. sanırım sizde benim gibi istenebilecek maksimum bedava cd sınırına ulaşmışsınız
Anladım Teşekkürler.
System.out.println("Hadi gülüm yandan yandan.");

ironic

Hardy' den beri CD istedim. Toplamda 10-15 arası olmuştur. Şu anda da istek sayfam açılıyor. CD sınırı yerine,  ben yukarıda anlattığım sebeplerden kaynaklandığını düşünüyorum.

Tuxie

arkadaşlar cd isteyemiyorum shipit sayfası sürekli hata veriyor.parolayı resetle diyorum yine hata veriyor.kaldım cd siz ha ha orjınal cd gibisi yok iso kalıbı cd ye yazdırınca ubuntuda oluşan hatalar hep içimde acaba cd yazarken mi?diye geliyor.

barış

Alıntı yapılan: Tuxie - 18 Nisan 2010 - 11:45:54
arkadaşlar cd isteyemiyorum shipit sayfası sürekli hata veriyor.parolayı resetle diyorum yine hata veriyor.kaldım cd siz ha ha orjınal cd gibisi yok iso kalıbı cd ye yazdırınca ubuntuda oluşan hatalar hep içimde acaba cd yazarken mi?diye geliyor.
Hata derken? Parola için hata veriyorsa parolan harf ve rakam kombinasyonundan oluşmalı ve 8karakter olmalı, harflerden en az biri büyük harf olmalı.
Örnek:
heLsing02

özgürubuntu

An itibari ile CD isteyebiliyoruz :) Ben kendime ve eşime 1'er adet Ubuntu CD istedim ve onaylandı.

bsod1

çok iyi! 4 tane istekte bulundum kendim ve arkadaşlar için, bakalım onaylanacak mı(6.04 ya da 7.04 zamanında 8 tane sipariş vermiştik, sebepsiz yere, onaylamışlardı :) )

sabian

Benim hiçbir şekilde sipariş vermeme izin vermiyor. Hatta kız arkadaşım adına launcpad'de bir hesap açmaya çalıştık, ona bile izin vermiyor ki CD isteyelim.
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

erhangulsum

ARKADASLAR CD DAGITIMI BASLAMIS, KACIRMAYIN...

AZ ONCE SIPARIS VERDIM, KAPANMADAN YETISIN...

Sanirim sadece 1 cd gonderiliyor:
Alıntı YapJust enter your address below and we will send you 1 Ubuntu CD (1 PC Edition) of the 10.04 LTS (Lucid Lynx) release.

Hicbir secenek yoktu 1 cd disinda...

yunus_

1 Ubuntu ve 1 Kubuntu siparişi verdim. Onaylandığını nasıl anlayacağım ?
Silemiyorsan karalayacaksın !

bytan

Alıntı yapılan: yunus_ - 27 Nisan 2010 - 12:16:17

Current Request Details başlığı altında durumunuz yazıyor olmalı.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

yunus_

Alıntı yapılan: bytan - 27 Nisan 2010 - 20:21:37
Alıntı yapılan: yunus_ - 27 Nisan 2010 - 12:16:17

Current Request Details başlığı altında durumunuz yazıyor olmalı.

Bu şekilde :

ironic

Şu an değerlendirilmeyi bekliyor. Eğer onaylanırsa sevk istekleri bölümündeki gibi açıklama eklenir.

boss2

Arkadaşlar güncelleme yapsam Ubuntu 10.04 sürümüne geçemezmiyiz. İlla cd ile baştan format mı atmamış gerekiyor?

ironic

Evet  geçebilirsin. Yükseltmenin nasıl yapılacağı forumda  anlatılıyor.

yunus_

Alıntı yapılan: ironic - 27 Nisan 2010 - 21:36:04
Şu an değerlendirilmeyi bekliyor. Eğer onaylanırsa sevk istekleri bölümündeki gibi açıklama eklenir.

bilgilendirme için teşekkürr ediyorum.

berkan402

küçük birşey soracağım :)

9.04 kullanıyorum..10.04 e yükseltsem bilgisayardaki bilgilerim gidecek mi??sonuçta format atmıyoruz güncelleme yapıyoruz gitmemesi lazım ama emin olmadan yapmiyayım u işi:)

ironic

9.04 ten 10.04 e direk geçemezsin. Önce 9.10 sonra 10.04. Oldukça yüklü güncelleme gelir ayrıca oldukça uzun sürer. Temiz kurulum çok daha mantıklı bir tercih olur. önemli yedeklerini ve Ev dizinindeki istediğin programların ayar profil yedeklerini alır yeni sistemde gene aynı dizine eklersin.

Veri kaybı sorusu için;
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,18109.0.html

Tuxie

Alıntı yapılan: ironic - 01 Mayıs 2010 - 22:20:58
9.04 ten 10.04 e direk geçemezsin. Önce 9.10 sonra 10.04. Oldukça yüklü güncelleme gelir ayrıca oldukça uzun sürer. Temiz kurulum çok daha mantıklı bir tercih olur. önemli yedeklerini ve Ev dizinindeki istediğin programların ayar profil yedeklerini alır yeni sistemde gene aynı dizine eklersin.

Veri kaybı sorusu için;
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,18109.0.html
@ironic ayar profil yedekleri nasıl alınıyor acaba benim için çok önemli firefox taki şifreler falan hepsi gidiyor hatırlayamıyorum da  bunları nasıl yedekleyebilirim acaba?

iRoNMaSTeR

Bu Cd Fetişizmini anlamakta zorluk çekiyorum.
Tamamiyle internete ulaşm imkanı olmayan, kısıtlı bant genişliğinin yüksek maaliyet içerdiği yerler için yapılmış bir kolaylığa başkalarının hakkına tecavüz edip katılmak ne kadar doğru merak ediyorum.
Tipik bir Türk mantığıyla madem bedava hamuduyla sömürmeliyim yaklaşımı  çok yakında Türkiyeyei -inşallah- Cd yollanacak ülkeler listesinden tamamiyle silecek.
Bir zamanlar web den SMS manyaklığıyla tüm Türk Operatörlerin kara listeye alınmasını sağlayan milletimiz iş başında. Allahtan Ubuntu böyle pek yaygın değil.
Hadi Cd istenliyor Ablama Kardeşime eşime kendime oğluma 1 er adet Cd istedim ne oluyor merak ediyorum aynı Cd ile kurulmuyormu? Gelen Cd ler çoğaltılmıyor mu EULA ya mı aykırı??

Tuxie

@ironmaster çok haklısınız en azından sadece 1 er tane istensin bayağıda yaygınlaştı aslında adam ubuntu kullanmıyor ama isteyip satıyor.bazı e ticaret sitelerinde görüyorum 50 -60 tane cd yi bedava istemiş tanesini 7 liradan satıyor uyanıklar.

Tuxie

arkadaşlar cd isteme an itibariyle durmuş yine isteyemiyorum  :'(  çok fazla yoğunluk oldğu talebin karşılanamadığı ve alternatif indirme,yükseltme gibi yolları denememiz gerektiği yazıyor.yazık vallahi şahsen ubuntunun bu ücretsiz cd dağıttığını dyunca inanamamıştım geldiğinde o kadar mutlu olmuştum ki hiçbir şey beklemeden bana cd gönderen bu kuruma hiçbirşey beklemeden maddi destek sağlamak istiyorum elimden geldiğinice.acaba canonical sadece maddi destek verilebilen bir yöntem geliştirse mesela kupa,bere falan satıyorlar ama kargo pahalı o kargo parasınıda onlar alsın ben hiçbirşey istemiyorum yeter ki bu proje devam etsin yada ne biliyim cd lerin posta üceritnin bi kısmını bizden alabilirler.

yunus_

Alıntı YapDemand for Ubuntu CDs is very high, and we're trying to ensure that we have enough CDs for those who really need one. We've noticed that you've already received CDs of several previous Ubuntu releases. You can help us ensure the continued availability of Ubuntu CDs by
upgrading to the new release without a CD
downloading your own CD for free
becoming an Ubuntu member by contributing to Ubuntu, and thereby becoming eligible for more CDs
Thanks for your support of Ubuntu!

Bu ne demek arkadaşlar. Biri çevirebilir mi ?

bsod1

evet ben de aynı mesajı aldım, kısaca(Tuxie mesajında da bundan bahsetmiş sanırım.):
"""ubuntu cd isteğiniz çok fazla olduğundan, ve bizde ancak bir tane isteyenlere yetecek kadar cd olduğundan, ve sen daha önceden birkaç eski version için birkaç cd almış olduğundan sana cd göndermiyoruz. ubuntu cdlerin devamlılığına destek için bize yardım edebilirsin cd'siz güncelleme yaparak."""

iğrenç bir tercüme kabul ediyorum, kısaca böyle ama.

bir tane sipariş etsek gönderecekler mi peki, öyleyse 1 tane sipariş edeyim, 4 tane istemiştim ben.