Ubuntu 10.04 (Lucid Lynx ) Resmi CD dağıtımı başladı !

Başlatan ironic, 13 Nisan 2010 - 20:35:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ironic

29 Nisan' da çıkması planlanan yeni Ubuntu LTS sürümü, Lucid Lynx  için ücretsiz CD gönderimi hizmeti kapsamında ön istekler alınmaya başladı.

Ubuntu (Gnome ) CD isteğinde bulunmak için;

https://shipit.ubuntu.com/

Kubuntu (KDE ) CD isteğinde bulunmak için;

https://shipit.kubuntu.org/

CD isteği nasıl yapılır bilmiyorsanız Tıklayın.

Not 1: Ubuntu kararlı sürümünün resmi duyurusu yapıldığı anlarda sunuculardan ve torrent üzerinden Ubuntu' nun hazırladığı dağıtımlar indirilmeye sunulacaktır.

Not 2: Açacağınız tek hesapla ( ya da mevcut hesabınızla) hem Ubuntu hem de Kubuntu sitesinden CD isteyebilirsiniz. Ubuntu ya da Kubuntu CD lerinden 1' er tane hiçbir özel sebep bildirmeden isteyebilirsiniz ama Herhangi birisinden 1 ' den fazla CD isteğinde bulunmak için özel bir sebep bildirmelisiniz.

Not 3: Yaptığınız istek belli bir değerlendirme sürecinden sonra karara bağlanacaktır. Eğer onaylanırsa tahmini teslim süresi size bildirilecektir.

Not 4: CD dağıtım hizmeti sadece 32 bit sürümler içindir. 64 bit kullanmak isteyenler Ubuntu resmi sitesinden indirebilirler.

utdmr

"We'll be back in a few days, shipping Ubuntu 10.04 LTS (Lucid Lynx) CDs." şeklinde bir uyarı verdi, bir kaç güne döneriz diyorlar. Bekleyelim bakalım :).
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

empax

Tekrar istek yapacagim ama umudum yok yine diger surumlerde oldugu gibi  :)

Duzenleme:

Istek bile yapamadim :))
Alıntı YapDemand for Ubuntu CDs is very high, and we're trying to ensure that we have enough CDs for those who really need one. We've noticed that you've already received CDs of several previous Ubuntu releases. You can help us ensure the continued availability of Ubuntu CDs by
upgrading to the new release without a CD
downloading your own CD for free
becoming an Ubuntu member by contributing to Ubuntu, and thereby becoming eligible for more CDs
Thanks for your support of Ubuntu!
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

Yiğit Ateş

Onları da anlamak lazım cd'ler için müthiş bir talep var. Büyük bir ekonomik yük altına giriyorlar. Bu uyarıyı gördükten sonra son 2 senedir cd talep etmiyorum, zaten cd kapağı ve çıkartmalar için istiyordum. Sitesinden indirin gitsin :)

empax

Anlayisla karsiliyorum :) Yollamamalarinda bir problem yok zaten.
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

hamuul

galiba en son cd siparişimi 8'li sürümler için yapmıştım, o zamanlar ADSL bu kadar yaygın değildi, bizim de internetten dial-up ile indirmemiz baya zordu tahmin edebileceğiniz gibi :) daha doğrusu ADSL yaygındı da, henüz benim oturduğum yere port tahsisi başlamamıştı, 6 ay falan beklemiştim port tahsisi için.

cd elime geldiğinde ben 9'lu sürümleri kullanıyordum, ADSL çoktan bağlanmıştı, hatta hızım 128 kpbs'den 256 kbps'ye bile çıkartılmıştı! =) o günden beri bende cd istemiyorum, bizim o dönemde ihtiyaç duyduğumuz gibi ihtiyaç duyanlara gönderilmesi için.

her ne kadar talebi karşılayamıyor bile olsalar, kesinlikle takdire şayan ve ayakta alkışlanacak bir hizmet :) bir "community"de olması gerektiği gibi

erhangulsum

arkadaslar yeni hesap acmaya calisiyorum ancak sifre kabul etmiyor.

rakam+harf yapiyorum, harf+rakam yapiyorum hatta rakam+harf+rakam yapiyorum 10-12 karakter olmasina ragmen bir turlu kayit olmuyor...

neden boyle yapiyor?

sadece bende mi boyle bu durum?

2-3 mail adresiyle denedim olmadi...

cemale

Alıntı yapılan: erhangulsum - 15 Nisan 2010 - 13:55:47

rakam+harf yapiyorum, harf+rakam yapiyorum hatta rakam+harf+rakam yapiyorum 10-12 karakter olmasina ragmen bir turlu kayit olmuyor...

neden boyle yapiyor?

evet bende de aynı sorun var..
Gerçekçi Ol İmkansızı İste !

onuragtas

Arkadaşlar İstekte bulunurken şunu söylüyor türkçesi nedir acaba ?

"Demand for Ubuntu CDs is very high, and we're trying to ensure that we have enough CDs for those who really need one. We've noticed that you've already received CDs of several previous Ubuntu releases. You can help us ensure the continued availability of Ubuntu CDs by

* upgrading to the new release without a CD
    * downloading your own CD for free
    * becoming an Ubuntu member by contributing to Ubuntu, and thereby becoming eligible for more CDs

Thanks for your support of Ubuntu!"
System.out.println("Hadi gülüm yandan yandan.");

Geany

Kısaca,  çok fazla talep olduğunu,  güncelleme ile veya download ederek yeni versiyona geçebileceğini yazıyor.

Tuxie

:Dvay be lucid en sonunda geliyor ha! arkadaşlar o sorun bende de var!
şifre en az 8 karakter olmalı diyor ama 100 tanede girseniz olmuyor.yani bir problem oluşmuş çok fazla talep var ücretsiz cd lere bence herkese birer tane göndermeliler ve alana en az 2 ay yenisini göndermemeliler.bu arada canonical'a maddi destek yapmak istiyorum ama bişeyler alarak değil direk para yardımı boşuna kargo masrafı olmasın onuda canonical alsın istiyorum deneyeniniz yada bileniniz varısa... :P

agritux

Tuxie

agritux

Başlıkta elmalı turta yazmıyorya :))

Bu arada  @by_system siz daha önceden yeterince cd istemişsiniz. Bu yüzden size o mesaj geliyor. Geri kalanı @ Özer Yenihayat'ın dediği gibi.

Tuxie

isteyemiyorum yine ara vermişler.herhalde çok istek var.ama orjınal cd yerini hiçbirşey tutmuyor. >:(

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: Tuxie - 15 Nisan 2010 - 20:13:54
isteyemiyorum yine ara vermişler.herhalde çok istek var.ama orjınal cd yerini hiç* bir şey tutmuyor. >:(
İçeriği aynı, üstündeki baskılar için istiyorsanız Light-Scribe destekli bir cd yazıcı ile aynısını siz de yapabilirsiniz.

agritux

ironic

Resmi bir bilgi olmamakla beraber, Ubuntu' ya katkı sağlayanlara öncelik veriliyor gibi bir kanıya sahibim. Çeviri çalışmalarına girin, hata bildirimleri yapın, karmanızı yükseltin ve CD' nizi alın.  :)

fadike

"Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz." Uğur MUMCU
"Hepimiz özgür yazılımın sendikalı emekçileriyiz." Fadike
http://fadike.org
http://pedalsorler DELL Vostro 5470 i5 4. nesil Ubuntu ön yüklü

serkans1

ben 10 gün önce cd istemiştim, forumda 4-6 hafta arasında elinizde olur diyorlardı, o zamana kadar 10.04 yollarlar diye düşünüyordum, isteğimin üzerinden 1 hafta geçti ve 9.10 cd ler geldi :)

takdir edilecek bir durum...

özgür dünyayı seviyorum...

silvester

canosayan

hım.
Alıntı yapılan: silvester - 16 Nisan 2010 - 18:04:44
İlk ve son defa isteyeceğim.
Hatıra olarak :D

hatıra amacıyla isteyecekseniz şu ilk sırada istemeyin derim. ihtiyaç amacıyla isteyenler bir kullansınlar şanslarını.

muhtemelen ben ertesi okula erken gidip sabah çook hızlı indireceğim. 10 dakikada debian indirmiştim zamanında.
Chmod bizim işimiz.

barış

Alıntı yapılan: cemale - 15 Nisan 2010 - 18:34:11
Alıntı yapılan: erhangulsum - 15 Nisan 2010 - 13:55:47

neden boyle yapiyor?

evet bende de aynı sorun var..
buradan diyeyim, şifreniz rakam ve harf (en az bir tane harf büyük olmak üzere) kombinasyonundan oluşmalı.
misal:
heLLsing02

onuragtas

Alıntı yapılan: Özer Yenihayat - 15 Nisan 2010 - 19:09:14
Kısaca,  çok fazla talep olduğunu,  güncelleme ile veya download ederek yeni versiyona geçebileceğini yazıyor.

peki daha sonra bu hatanın gitme olasılığı var mı yoksa bi daha bana hiç cd gelmiyecek mi ?
System.out.println("Hadi gülüm yandan yandan.");

Geany

Doğrusunu istersen bu cd dağıtımları hakkında pek bilgim yok. Eğer parti parti dağıtıyorlarsa bir sonraki partiye kadar kapalı tutup daha sonra tekrar aktif edebilirler.  Bu sadece tahmin tabi, bilgisi olan varsa en doğrusunu yazacaktır.