[Arşiv]10.04'e geçişte dosya ya da ayar kaybı yaşayan var mı?

Başlatan Borowitch, 13 Nisan 2010 - 16:45:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sabian

Ben daha önce yükseltme yaptığımda ekran kartı sürücüsü sürümü değişmişti, onu güncelleyince sistem açılmadı. Onun dışında hiç veri kaybı yaşamadım.
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

ironic

@Borowitch, bu konu için  daha önceden başlık açmıştın. Lütfen diğer başlıktan devam edelim.

Bu konu daha sonra , diğer konuyla birleştirilecektir. Şimdilik kilitliyorum.

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: Borowitch - 13 Nisan 2010 - 16:45:26
tüm bilgilerim
Ev dizinizdeki dosyalardan bahsediyorsanız,
mevcudiyeti korunacaktır,
fakat /usr/share ve buna benzer konumlarda Skin/screenlet gibi dosyalar taşıdıysanız,
etkisiz kalacaktır hatta bazıları silinecektir.

Alıntı yapılan: Borowitch - 13 Nisan 2010 - 16:45:26
ayarlarım kaybolmadan
Burayı biraz açalım isterseniz,
çünkü TÜM ayarlar için kesin bir söz söylenemez.

Borowitch

@ğnome, ayarlardan kastettiğim programlarda kullanımla ilgili kişisel ayarlardı. Yükseltmeyi tamamladım. Herhangi bir dosya ya da ayar kaybı yaşanmadı. Ben de sorun yok.
Carpe diem quam minimum credula postero.

gokseldarcan

gorkemgiray

anlatıldığı gibi yükseltme işlemine başladım. yaklaşık 2 saat sürdü ancak paket alımlarında birkaç hata ile karşılaştım. " .... alınamadı" yazdıktan sonra kapatınca devap etti, sonra yeniden başlattı. herşey normal gözükürken birkaç tema ayarı değiştirip yeniden başlattığımda grub sonrası siyah ekranda imleç normalden uzun süre yanıp söndü, ardından mor ekran geldi, ben altındaki noktalar dolacak da sisteme girecek diye beklerken orada dondu kaldı. şu anda ubuntuya erişemiyorum. fikri olan var mı?

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

gorkemgiray

evet, girebiliyorum. Ne yapmam gerek?

heartsmagic

sudo aptitude update
sudo aptitude safe-upgrade
sudo aptitude dist-upgrade
ile sistemi tekrar güncellemeyi dene. Tabii, internet bağlantının olması lazım. Kablo ile rahatlıkla bağlanabilirsin. Eğer kablosuz kullanıyorsan bir miktar uğraşman gerekebilir.

gorkemgiray

yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra geç de olsa açılıyor ancak görev çubuğunda "çökme raporu belirlendi" uyarısı alıyorum ve ATI ekran kartımda daha önceden çözdüğüm pencere büyütüp küçültme sorununu şu anda çözemiyorum.

heartsmagic

Bu problemlerin sebebinin açıkçası 10.04 mü yoksa yükseltme esnasındaki sıkıntı mı olduğunu anlamak güç. Eğer sistem güncelse 10.04 ile alakalı olabilir. Hepsinin üzerine tek tek gidebilirsin.

gorkemgiray

sorun yükseltmede değildir. sorunun nedeni compizin ati uyumsuzluğu için sürülen yamalarını, ekran kartını sadece "Donanım sürücülerinden" aktifleştirerek kuruşumdur. bu da bir şekilde hataya sebep olup, giriş elranında kalmasına sebep oluyor.

heartsmagic

Hangi yamalar bunlar? Xorg paketleri için yapılan yama ve bu yamaları içeren depo mu?

gorkemgiray

bu başlığın ilk mesajında verilen yamalardan bahsediyorum :(

onurfowler

merhaba,

9.10'dan 10.04'e yükseltme yapmayı planlıyorum. yalnız 9.10'u ilk kurduğumda wireless kartımı sonradan tanıtmam gerekmişti. (airties usb stick kullanıyorum). güncelleme sırasında da kabloyla modeme bağlanabilme şansım yok. bu konu sıkıntı yaratır mı?

heartsmagic

@gorkemgiray, bu başlığın ilk iletisinde yama yok ki.
@onurflower, açıkçası net bir şey söylememiz mümkün değil. Yükseltme esnasında muhtemelen sorun yaşamazsın. Eğer başarılı bir şekilde biter ve yeni çekirdekle sistemi açarsan belki orada sorun oluşur.