Bir Linux Dağıtımı Yapmak

Başlatan suleymankaya, 17 Ekim 2019 - 18:01:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

suleymankaya

Merhabalar,

Günümüzde Linux dağıtımlarının sayısı oldukça artmış durumda.

Ve bende bir tane yapmak istiyorum :)

Peki, bu dağıtımları kimler, ne ile elde ediyor?

İncelememe göre çoğu dağıtım taban olarak Debian'ı seçiyor. Fakat Debian'da genel bir sorun var, "Kernel Panic"..

Ubuntu ise kalitesinden ödün vermeyen, kişiselleştirilmeye uygun ve herkesin kullanabileceği bir dağıtım.
  Taban olarak Ubuntu'yu seçebilirim, fakat seçersem dağıtımın "MİLLİ"liği kalmaz galiba

Yapmak istediğim dağıtım pentesterlar için. Backbox dağıtımını inceledim, o da Ubuntu Tabanlı, o da Pentesterlar için. Ama Backbox'da *bir şeyler eksikti.
  Kali Linux, ParrotOS ve daha bir sürü pentester dağıtımı var. Fakat Ben Kendi renklerimi katmak, kendime göre tasarlamak ve BENİM Diyebileceğim, MİLLİ bir dağıtım yapmak istiyorum

Bütün araçları kurdum, masaüstü ortamı hazır. Fakat ben bilgisayar dağıtımı boot ederken yada Hakkında Menüsüne uğradığımızda "Ubuntu" Yerine kendi dağıtımımın adını görmek istiyorum.

Yardımcı Olursanız Sevinirim :)
  İyi Forumlar :)

blackmesa

Debian en az sorun çıkaran dağıtımdır.
Kernel panic vermez kendi kendine.
Komutların ne anlama geldigini bilmeden bi siteden copy paste yapıp terminale girince çökebiliyor haliyle sistem.

extremebrutal

LFS (Linux From Scratch) ile olmuyor mu?

ampirist

Alıntı yapılan: extremebrutal - 17 Ekim 2019 - 22:07:10

Türkçe kaynak var mı?
yüklenen driverların programların Bağımlılık olayı beni deli ediyor. :)
Milis linuxu yapanlardan öğrenmek istemiştiim.
Hem destek vermiyorlar.Hemde yardım edecek birilerini arıyorlar.
Öğrenmeden nasıl yardım edeceğiz?anlamadım gitti. :)

extremebrutal

Alıntı yapılan: ampirist - 17 Ekim 2019 - 22:31:11

Türkçe kaynak var mı?
yüklenen driverların programların Bağımlılık olayı beni deli ediyor. :)
Milis linuxu yapanlardan öğrenmek istemiştiim.
Hem destek vermiyorlar.Hemde yardım edecek birilerini arıyorlar.
Öğrenmeden nasıl yardım edeceğiz?anlamadım gitti. :)

Resmi sitesindeki İngilizce kitapların oldukça başarılı olduğunu duymuştum. Türkçe için detaylı araştırmadım ama burada bir adet mevcut.

meda

Yanlış anlaşılmasın ziyadesiyle Linux dağıtımı mevcut. Bunun yerine enerjinizi ingilizce biliyorsanız Ubuntu çevirilerine aktarabilirsiniz. https://translations.launchpad.net/ubuntu

https://github.com/oguzhaninan/Stacer oradaki arkadaşın yaptığı gibi yazılım yapabilirsiniz. Daha etkin olacağı kanaatindeyim.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

suleymankaya

Teşekkür ederim, inceleyeceğim.