Acer 5739g Nvidia ekran kartı sorun

Başlatan shell32, 09 Nisan 2010 - 23:28:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

shell32

Arkadaslar yeni ubuntu 9.10 kurdum nvidia driverini yüklücem ama daha önce yüklediğimde oturumu kapat dediğimde ekranda titreme oluyor. Kapatıp actıktan sonra düzeliyordu. Şimdi yüklemeye tırsıyorum acıkcası yine aynı olacagını biliyorum. Eger çözüm bulamazsam driveri yüklemeyecem cevap bekliyorum sizlerden başına gelen çözümünü bilen varsa yardımcı olursa sevinirim. Birde yeni yükledim yani 2 haftadır filan kullanıyorum anlayacagım şekilde olursa çözümler sevinirim teşekkürler...

eribol

Titremeden sonra ne oluyor? Ekran kararıyor mu yoksa sürekli titremede mi kalıyor?

shell32

hiç bir şekilde kapanma resetleme yok oturumu yeniden acıyorum bilgisayarı kapatmadan titreme  hala dewam ediyor. hiç bir şekilde geçmiyor.  bazen kendi kendine oluyor oturumu kapat dememe gerek kalmadan

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 09 Nisan 2010 - 23:48:17

hiç bir şekilde kapanma resetleme yok oturumu yeniden acıyorum bilgisayarı kapatmadan titreme  hala dewam ediyor. hiç bir şekilde geçmiyor.  bazen kendi kendine oluyor oturumu kapat dememe gerek kalmadan

eribol

Sürücülerin yüklendiğinden eminsiniz sanırım. Terminalden cat /etc/X11/xorg.conf çıktısı alabilir miyiz?

shell32

sürücüyü kurmadım ama yüklendiğini şöyle biliyorum nvidia x diye bir program yüklüyor birde öncesinde kullanamadıgım görsellik olaylarını onu yükledikten sonra kullanabiliyorum.

eribol

shell32

yüklemedim ki ya yine titreme yaparsa :D :D

eribol

E ya yapmazsa :) Denemekten korkmayın. Çok çok sürücüyü devre dışı bırakırsınız olur biter.

shell32

yükledim fakat bi olumlu sonuc alamadım aynı durum yine mevcut. Birde bilgisayar kendi kapanmıyor benim dügmeye basmam gerekiyor. Arkadaslar su sorunumu bi halledelim ya deli olcam

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 10 Nisan 2010 - 19:04:18

Alıntı yapılan: eribol - 09 Nisan 2010 - 23:49:15
Sürücülerin yüklendiğinden eminsiniz sanırım. Terminalden cat /etc/X11/xorg.conf çıktısı alabilir miyiz?

kodun sonunda bu cıktıları aldım
Section "Screen"
   Identifier   "Default Screen"
   DefaultDepth   24
EndSection

Section "Module"
   Load   "glx"
EndSection

Section "Device"
   Identifier   "Default Device"
   Driver   "nvidia"
   Option   "NoLogo"   "True"
EndSection

Hatti

Uçbirimden,
sudo nvidia-settings
girince ekran çözünürlüğü ve tazeleme hızı doğru mu?

Bilgisayar neden kapanmaz bilmiyorum ama bir de uçbirimden
sudo halt
komutu ile deneyin, bakalım kapanacak mı?

shell32

kapanmıyor ekran kartını yükleyince bilgisayar kendinden geçiyor neden böyle oldugunu anlamıs değilim gercekten benden baska bu olayı yasamıs kimse yok mu forumda ubuntuyu gercekten sevdim ama bu şartlar altında kullanamıyorum.

garafatma

xorg.conf dosyanı açıp aşağıdaki satırı

Option "ModeValidation" "NoTotalSizeCheck"

Option   "NoLogo"   "True"
satırının altına yapıştırırmısın? birde böyle dene bakalım sonuç değişecekmi. sürücüyü kurduktan sonra yapmalısın bu işlemi
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

mozakca

Aynı bilgisayardan ben kullanıyorum. Fakat ben 10.04 64 bit sürümünü kurdum. Ayrıca ekran kartını da Sistem >Hardware Drivers bölümünden etkinleştirme yöntemiyle kurdum. Şu an hiçbir sorunla karşılaşmadım.
sevgi, emek ister.