Ubuntu 10.04 Lucid Lynx Beta 2 Çıktı!

Başlatan özgürubuntu, 08 Nisan 2010 - 22:35:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

galot

Alıntı yapılan: screenshot - 14 Nisan 2010 - 23:33:08
Alıntı yapılan: galot - 14 Nisan 2010 - 23:31:22
Ubuntu 9.10'da da var mıydı bilmiyorum dikkat etmedim ama 10.04 beta 2'de gbrain diye bir oyun var akıllara zarar   :o
9.10 da gelmiyor. Bahsettiğin oyuna sadece 20 dk dayanabildim :)
Hafıza oyununda kareler içinde birsürü kırmızı mavi yeşil renk vardı. Verilen süre içersinde şekli akılda tut diyor, akabinde soru geliyor; "şekilde kaç adet kırmızı renk vardı?" O anda kendimden geçmişim :D

heartsmagic

Alıntı yapılan: plusnettr - 15 Nisan 2010 - 00:43:37
İndirme yansılarının bulunduğu bölümde hep 4GB'lik DVD sürümleri bulunmakta CD sürümleri çıkmayacak mı acaba kararlı sürümde olayı tamamen DVDye mi aktardılar. CD sürümü çıkarsa indirip deneme ve yola devam etme imkanı bulabiliriz inşallah :)

Hangi yansılar?
Elbette CD sürümü çıkacak. Kaldı ki buradaki herkes alfa/beta sürümleri CD'den kurmuştur.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

plusnettr

Alıntı yapılan: heartsmagic - 15 Nisan 2010 - 00:45:38
Hangi yansılar?
Elbette CD sürümü çıkacak. Kaldı ki buradaki herkes alfa/beta sürümleri CD'den kurmuştur.

http://cdimages.ubuntu.com/releases/10.04/beta-2/ linki üzerinden baktığımda sadece DVD sürümlerini görebiliyorum CD sürümleri farklı bir yerde mi yer alıyor ben mi bulamadım acaba ?
LMDE - Ubuntu 11.04 - Fedora 14

heartsmagic

Alıntı yapılan: plusnettr - 15 Nisan 2010 - 00:47:38
http://cdimages.ubuntu.com/releases/10.04/beta-2/ linki üzerinden baktığımda sadece DVD sürümlerini görebiliyorum CD sürümleri farklı bir yerde mi yer alıyor ben mi bulamadım acaba ?

Gerçi sorunu çözdün ama:

Alıntı YapThis directory contains only less-used images which are not mirrored widely. For the most frequently downloaded CD images, see releases.ubuntu.com. Please use a mirror if possible.

sudocu

guncellemeyle cok guzel duvar kagitlari geldi. yine su pencere dugmelerini degistirmisler. her gun degisir oldu :)

iso indireceklere tavsiyem daily live olanlardan indirmeleri. gunluk guncellemeler yapilmis halde oldugundan test asamasinda hizla artan boyutlardaki guncellemleri tekrar tekrar indirmek zorunda kalmis olmazsiniz.
her seyin basi sudo!

hamuul

valla anlaşılan hala nvidia driverı sorunları çözülmemiş.

nouveau driverlarıyla idare ediyorum kurmadım nvidia driverlarını hardware drivers kısmından. çünkü ne zaman kursam boot ekranı bi saçmalıyor, görüntü çözünürlüğü çok aşırı düşüyor vs...

nouveau ile de compiz çalışmıyor. :)

heartsmagic

Ben yükseltenlerdenim ve Nvidia ile bir sorunum yok. Acaba yeni kurulumda mı böyle bir problem var? xorg.conf düzenlemesi sorunu çözmüyor mu?

eribol

Alıntı Yapvalla anlaşılan hala nvidia driverı sorunları çözülmemiş.
bu hâlâ olayını ben mi hiç yaşamıyorum? Tamam arada grafik kartı ayarlarını istiyor ama kernel güncellediğim zaman sorun kalmıyor. En kötü ihtimal Donanım Sürücüleri penceresinden hepsini kaldırıp son sürüm nvidia sürücülerini elle kuruyorum.

hamuul

belki de macbook'tan yapıyor bu sorunu...

kernel olarak 2.6.32.21 kullanıyorum. nvidia'nın [current] olarak taglenmiş sürücülerini yüklemeye çalıştığımda hiçbir problem çıkarmadan yüklüyor ilk defa yüklüyorsam ya da kaldırdıktan sonra yüklüyorsam...

bilgisayarı yeniden başlatmamı istiyor haliyle. yeniden başlatırken henüz daha kapanırken kapanış ekranı bozulmuş oluyor. çözünürlük inanılmaz düşmüş, ubuntu yazısı ekranın yarısını kaplıyor ve darmadağın. tabii boot ekranı da böyle oluyor. masaüstü eğer sorunsuz bir şekilde gelirse, problem yok. çok sorunsuz olarak kullanabiliyorum.

ama bazı açılışlarda masaüstü gelmiyor. komut istemcisi ile başlıyor ubuntu. kullanıcı adımla giriş yaptıktan sonra startx yazıyorum ve masaüstüne ulaşıyorum, ondan sonra da nvidia sürücüleri kurulu değilmiş muamelesi görüyorum :) tekrar kurmaya çalıştığımda problem veriyor haliyle sürücü kurulumu ve kaldırmamı istiyor.

kaldırdıktan sonra, yine problem yok. nouveau giriyor sanırım devreye bu aşamada.. ve tekrar nvidia sürücüleri kurmamla beraber yine sil baştan oluyor...

elle kurmayı denediğimde ise, şöyle bir sıkıntıyla karşılaşıyorum. xserver kapatıp komut istemcisine geçip sürücülerin kurulum ekranında bir kaç adım ilerledikten sonra saçma bir uyarı ile anında ekran kararıyor, hard reset atıyor pc ve yeni baştan ubuntuyu boot etmeye başlıyor.

kanzakande

İki makine var elimde; bir MSI sis ekran kartlı, VAIO i3 NVIDIA. İkisine de upgrade ile kurdum lucid'i. MSI'da Allah nazardan saklasın Alfa 2 den beri hiç bir sorun yok, Lucid'in tüm nimetlerinden yararlanıyorum. Vaio'da ise Lucid yeniden başlat dedikten sonra hoop boş siyah ekran. Ve ne yaptıysam çözülmedi. NVIDIA sürücüsü ile ilgili olduğunu sanıyorum. Önerisi olan var mı?

BayboraKaan

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,18209.0.html

Aynı sorunu yaşıyorum isterseniz o başlık altından devam edebilirsiniz.

NOT: Ayrıca Lucid Lynx Sürüm Adayı çıktı. Artık bu başlığın bir anlamı kalmadı. Sorunlarınızı ve izlenimlerinizi bu başlıktan devam ettirebilirsiniz.
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,18296.0/topicseen.html