Ubuntu 10.04 (Lucid Lynx) Beta 1 çıktı !

Başlatan ironic, 19 Mart 2010 - 17:47:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

THSpeed

Alıntı yapılan: Yiğit Ateş - 25 Mart 2010 - 20:21:03
Sistem açılırken ve kapanırken sizde de hata iletileri çıkıyor mu?

Hiç Bir Sorun Yok Beta Demeye Bin Şahit İster...

kanzakande

Kesinlikle beta gibi değil; sorunsuz, çok iyi.

nazan

Evet temiz kurulum yaptığınızda oldukça kararlı görünüyor.
Ubuntu 10.04 Lucid Lynx Beta

sabian

Bende reset atmalar görüldü arkadaşlar. Ortalama 10 dakikada bir reset atıyor yeniden başlatmaz zorunda kalıyordum. Sistem fazla ısınıyor diye olabilir mi durum. Zira daha sonradan farkettim ki kapağın kapalı olması ve 3 tarafı kapalı bir ortamda olmasından dolayı kasa fazla ısınmıştı. Bu durum restart etmeye gerekçe olabilir mi? bundan dolayıysa eğer boş yere sistemi kaldırıp yerien mint kurdum o zaman. Gerçi onu da silip yerine Debian kurdum ama :) 10.04 için Nisan ayını bekleyeceğim sanırım.
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

xwes

Bilgisayarlar fazla ısındıklarında otomatik olarak kapanırlar, bu kesin. Ama reset atmazlar diye biliyorum.

ırmak

Sabırsızlığıma yenik düşüp kurmaya kalkıştım. Yeniden başlatınca bir sıkıntı olmazsa günün mutlu kişisi olacağım.

barış

@ırmak, ben de bir anda iletişimi koparınca herhalde grub hatası falan verdi patladı bir şey oldu sandım :D en son ihtimal, kurulumda söz ettiğin bir kaç hata arttı ve sinirlenip benzin döküp bilgisayarı yaktın :P :D

ırmak

Alıntı yapılan: ırmak - 26 Mart 2010 - 21:01:13
Sabırsızlığıma yenik düşüp kurmaya kalkıştım. Yeniden başlatınca bir sıkıntı olmazsa günün mutlu kişisi olacağım.

Beni günün mutlu kişisi yapan sistem oldu.
Ne de güzel çalışıyor, pek de güzel çalışıyor :)

garafatma

Alıntı yapılan: ırmak - 26 Mart 2010 - 21:57:01

Ben senin kadar şanslı olamadım :)
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

ırmak

Alıntı yapılan: keiser_soze - 26 Mart 2010 - 21:59:57
Alıntı yapılan: ırmak - 26 Mart 2010 - 21:57:01

Ben senin kadar şanslı olamadım :)

Aman tahtalara vurun. Ben acemiyim, şanssızlığım felaketim olur :D

omerismail

beta çıktı ama... I/Q hatası veriyordu ama açılıyordu. 25.03 imajını indirdim. 24 ve 23 imajınıda indirdim. üçündede 2.43 gb olduğunda kapanıp live moduna geçiyor. anlıyacağınız kurulmadı bile
mecburen 9.10 döndük.
selamlar

ironic

Alıntı yapılan: omerismail - 27 Mart 2010 - 00:25:43
beta çıktı ama... I/Q hatası veriyordu ama açılıyordu. 25.03 imajını indirdim. 24 ve 23 imajınıda indirdim. üçündede 2.43 gb olduğunda kapanıp live moduna geçiyor. anlıyacağınız kurulmadı bile
mecburen 9.10 döndük.
selamlar

O sürüm, alternate Cd sürümü. Normal kurulum CD' sinde olmayan gelişmiş kurulum seçenekleri mevcut.

Beta 1 için

32 bit : http://releases.ubuntu.com/releases/10.04/ubuntu-10.04-beta1-desktop-i386.iso
64 bit : http://releases.ubuntu.com/releases/10.04/ubuntu-10.04-beta1-desktop-amd64.iso

MD5 bütünlük doğrulama anahtarları

Alıntı Yap7341b637218cf9a9b2334293c3df7e94      *ubuntu-10.04-beta1-desktop-amd64.iso
7ddbfbcfcc562bae2e160695ec820e39        *ubuntu-10.04-beta1-desktop-i386.iso

sabian

Biri beni durdursun artık :) zira hem kendime hem dünyaya hem de bilgisayarıma zarar verecem :) :D sabahtan beri 3. sistem yüklemem. Sabaha kadar mint kde vardı, öğlen olduğunda Debian 5 testing yükledim, alışamadım derken akşam yeniden -ki akşam dediğime bakmayın şu saatleri kastediyorum :) - Ubuntu 10.04'e geri döndüm. Sadece 2 gün kullnmıştım ama çok alışmışım yeni temaya, uygulamalara. !0.04 kararlı sürüm çıktığında müptelası epey çok olacağa benziyor :D
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com