Gönderen Konu: 2010 Linux Guruları  (Okunma sayısı 1527 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

« : »

Kendini Linux platformunun yaygınlaşmasına adayan ve kâr amacı gütmeyen bir yapılanma olan Linux Vakfı, 2010 yılında Linux.com portalının zirvedeki ve en çalışkan 5 Linux Gurusu'nu ilan etti.

Linux.com portalının yöneticisi ve Linux Vakfı'nın pazarlama ve geliştirici programlarından sorumlu başkan yardımcısı Amanda MCPHERSON, "Bu beş guru kendi profillerini geliştirmek yerine, bilgilerini paylaşarak ve topluluk merkezli popüler sitelerin yardımsever yöneticileri olarak tüm dünyadaki Linux kullanıcılarına yardımcı oldular." şeklinde konuştu.

Kim bu destekçiler?

Bir Amerikan bölge okulunda tam zamanlı bir sistem yöneticisi olan Masen MARSHALL, Linux.com topluluğuna olan katkılarından dolayı bu yılın Esas Gurusu seçildi. Esas Linux Gurusu olarak Marshall, Linus TORVALDS tarafından imzalanmış  “tamamen dolu” bir Linux laptop sahibi oldu. Web geliştirici ve sistem yöneticisi olarak görev yapan Kunal P. BHARATI, sistem yöneticisi ve Pluriservice ürün yöneticisi Andrea BENINI, bir Linux.com yöneticisi ve geliştiricisi ve eğitim uzmanı olan Metthew FILLPOT ve Dennis WIESMANN yılın diğer guruları olarak belirlendi.

Zirvedeki beş gurunun her biri, 14-16 Nisan 2010’da San Francisco, California’da yapılacak olan 4. Yıllık Linux Vakfı İşbirliği Zirvesi’ne katılmak üzere davet edilecekler. Gurular ayrıca, sitenin sürekli geliştirilmesine odaklanan yıllık Linux.com planlama toplantısına katılacaklar ve muhtemel işverenlerine yeteneklerini daha iyi bir şekilde pazarlamalarını sağlayacak ve diğerlerinin arasında statülerini ortaya koymalarını sağlayacak olan "Dijital Guru Nişanı" sahibi olacak.

Zirvedeki Gurular, 16 Subat 2009 - 15 Şubat 2010 tarihleri arasında kazandıkları toplam puanlar baz alınarak seçildi. Linux.com Linux Guru programı ve “Guru” puan değerleri hakkında ayrıntılı bilgi Linux.com‘da bulunabilir.

Kaynak: The H Open

ozgurlukicin.com
Özgür yazılım dergisi: eniXma

« Yanıtla #1 : »
Bir gün bir Türk'ü de bu listede görürüz inşallah.

« Yanıtla #2 : »
Biz de ubuntu gurusu mu seçsek :P

« Yanıtla #3 : »
Seçelim tabi, @heartsmagic bunların hepsinden daha guru bence :P

« Yanıtla #4 : »
Dayanamıycam "guru" gürültü bunlar  :o Şaka bir yana Zimmerman veya Shuttleworth neden listede yok acaba

« Yanıtla #5 : »
Yaş mı da guru mu diyorum daha da bir şey demiyorum :D
Linux'a emek veren adı geçen geçmeyen herkesin eline koluna sağlık.

« Yanıtla #6 : »
siz böyle gurulu kelimelerden bahsettikçe midem guruldadı.
birini bizim foruma transfer etse. bonservisleri ellerinde mi?
Chmod bizim işimiz.