[Çözüldü] Wine hiç çalışmıyor...

Başlatan TheNightFox, 08 Nisan 2010 - 13:52:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

TheNightFox

Arkadaşlar ubuntuyu bir süre önce kurdum. İlk başlarda wine bazı yazılımları çalıştırıyordu fakat yine herzamanki gibi çoğunu çalıştırmıyordu. Bende wine sürümleriyle oynamaya karar verdim. PlayOnLinux filan kurmayı denedim ama zaten PlayOnLinux de hiçbir oyunu çalıştıramıyor... Şimdiki sorunum ise şu. Galiba bu sürüm değiştirmeler sırasında bir hata yaptım ve ne yaptığımı bilmiyorum. Eskiden çalışan exe ler de artık çalışmıyor.

Sizden ricam bana öyle * bir şey söyleyinki onu yaptığımda bilgisayarımın içinde Wine adına hiç* bir şey kalmasın. Eski log dosyaları bile varsa onlardan bile kurtulmak istiyorum. Böylece baştan temiz wine kurulumu yapabilirim. İlginizden dolayı teşekkür ederim.

Bu arada sudo apt-get remove veya sudo apt-get autoremove dışında bir öneri daha faydalı olur. Zira ben bu komutları yazıp bilgisayarı yeniden başlatmama rağmen Uygulamalar listesinde hala Wine görünüyor...

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 08 Nisan 2010 - 14:06:02

Özür dilerim arkadaşlar. Siteyi gezinirkend purge ve alacarte kodlarını buldum ve işe yaramış gibi görünüyor. Teşekkür ederim tekrar... :)