Gnome menü düzenlemesi.

Başlatan screenshot, 07 Nisan 2010 - 11:55:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

screenshot

Merhabalar.

Gnome menüye eklemeler yapabiliyorum aynı zamanda istemediğimi kaldırabiliyorum.

Şu anki sorum sistem tabındaki yardım ve destek gnome hakkında gibi linkleri menüden kaldırmayı denedim ama kaldıramadım.

Hiç kullanmadığım için bu ve buna benzer değişiklikler yapmak istiyorum. Sistem tercihler tabındaki ana menü bu konuda düzenlemelere yardımcı oluyor. Fakat dediğim gibi bazı yerlere müdehale ettirmiyor.

Bu konuda yardım edebilirseniz sevinirim
"Zihin Fukara Olunca , Fikir Ukala Olur"

eribol

O menüler gnome tarafından otomatik ekleniyor. Yani menü içerisinden gelmiyor. Kaldırılabilir ancak biraz araştırma ister sanırım. Ben nerden yapıldığını bilmiyorum şahsen.

screenshot

Alıntı yapılan: eribol - 07 Nisan 2010 - 12:03:10
O menüler gnome tarafından otomatik ekleniyor. Yani menü içerisinden gelmiyor. Kaldırılabilir ancak biraz araştırma ister sanırım. Ben nerden yapıldığını bilmiyorum şahsen.
cevabınız için teşekkür ediyorum.
Şu an acil bir ihtiyaç değil fakat benim için boşa yer kaplıyor. araştırmaya başladım bir yol bulursam buraya ekleyeceğim.
Tekrar tekrar teşekkürler.

serkanburda

Yardımı kaldırmak için paket yöneticisinde yelp diye aratın ve yelp'i kaldırın. Yardım menüsünü bir daha görmezsiniz :)

screenshot

Alıntı yapılan: sersang - 07 Nisan 2010 - 12:33:22
Yardımı kaldırmak için paket yöneticisinde yelp diye aratın ve yelp'i kaldırın. Yardım menüsünü bir daha görmezsiniz :)
Aktif olarak yardım kısmını kullanıyorum. Amacım yelp kaldırmak değil sadece panelde görünmesin istedim.  Sanırım bunun pratik bir yolu yok. Gnome dosyalarını inceledim biraz. Detaylı bir inceleme sonrası istediğime ulaşabilirim ama şu an bu kadar uğraş vermeye gerek olmadığına karar verdim.

Sadece gözüme panelde fazlalık olarak görünüyor. Napalım bu kadar zamandır bi zararı olmadı bu saatden sonrada olmaz sanırım :)

Sherlock Holmes

Bahsetiğiniz Yardım & destek sadece menu bar appletinde oluyor.
Panele sadece menu diye eklerseniz belirmeyecektir.
Ayrıca GnoMenu kullanarak daha fazla alternatif ve imkana sahipsiniz