Uzaktan Masaüstüne Bağlanma Yazılımı

Başlatan s7e7v7e7n, 07 Nisan 2010 - 00:23:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

s7e7v7e7n

merhaba arkadaşlar windows daki gibi diğer bilgisayar'lara bağlanmak için uzaktan erişim programı arıyorum ?
diğer pc ye bağlanabilicek,mause tam kontrol yapabilicek kısıtlamasız olursa sevinirim.
buna benzer bir yazılım varmı acaba ubuntu da ?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 07 Nisan 2010 - 00:56:31

bu bağlantı dan : http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=903.0
ve şu bağlantı'dan da bir cevap sonuç alamadım : http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/Uzak_Masa%C3%BCst%C3%BC:_Ubuntu%27dan_Windows%27a,_Windows%27tan_Ubuntu%27ya

benim bilgisayarım cevap vermiyor karşı taraf bağlanacağı zaman. server lara falan bağlanmaya çalışmıyoruz bilginiz olsun :)
normal ev bilgisayarlarına ubuntu dan ubuntu ya ama bir türlü ne denedisek olmadı..
Ubuntu Desktop 11.10 Oneiric Ocelot

heartsmagic

Ubuntu'dan Ubuntu'ya ise zahmete gerek yok ki. Bağlanılacak makinede 5900 port yönlendirilmesi yapılacak ardından Sistem-Tercihler-Uzaktaki Masaüstü aracılığıyla bağlantıya izin verilecek. Bağlanacak bilgisayarda da Uygulamalar-İnternet-Uzak Masaüstü Görüntüleyici ile istek yapılacak. Haliyle bağlanılacak bilgisayarın gerçek IP adresi lazım olacaktır sana.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

s7e7v7e7n

bu bahsettiğiniz şey ağımızda olan bir deskop bilgisayar için değil dimi ?
farklı pc lerden ubuntu'dan ubuntu'ya bağlanmak böyle ise ben orada anlatılan 2 kısımıda yaptım hiç bir yanıt alamadım doğrusu benim pc cevap vermiyor.

@heartsmagic ; çok güzel söylemişsiniz teşekkürler ama 5900 portu nasıl açılır daha doğrusu port nasıl açılır hiç bir bilgim yok :)
önce portu nasıl acağımı izah ederseniz bu dediklerinizide yapıp geri dönüş yapabilirim.

heartsmagic

Hayır, aynı ağda olması şart değil. Elbette aynı ağdaki bir bilgisayara hatta kendi kullandığın bilgisayara bile bağlanabilirsin, garip olur ama olur.

Port yönlendirme için modeminin yapılandırma bölümüne girmen gerekiyor. Google bu konuda yardımcı olacaktır:
"Falan filan modemde port yönlendirme" olarak ararsan karşına mutlaka bir belge çıkar. Kabaca modeminin yapılandırma bölümündeki NAT bağlantısından yapacaksın bunu.

Bağlanmak için Bağlan dedikten sonra VNC seçip, IP ve port seçimi yapacaksın. falanca_IP:port gibi. Aşağıya iki adet resim ekliyorum. Birinde gördüğün üzere kendi bilgisayarıma bağlanmışım. Ancak tavsiye etmiyorum bunu :)

s7e7v7e7n

yardımcı olduğun için teşekkür ederim.  yarın sabah bunu uygulayacağım şuan bir kişi üzerinde uygulayacak kişi olmadığından artık beklemek zorundayım :)

ama anladığım kadarıyla bu yöntem ilede aynı ağ daki bilgisayarlara bağlanabiliriz ?
ozaman burada benim baya bi sormam gereken konular ortaya çıktı :)

Mesela ; Ubuntu dan Windows'a, Windows'dan Ubuntu ya gibi.. bu soru daha çok ağ da kullanmak için işime yarayabilir.
(gören de diyicek int cafe işletiyorum :D )

heartsmagic

Sordukların forumda anlatılmış şeyler :) Ufak bir aramayla ulaşırsın ilgili başlıklara.

s7e7v7e7n

anladım tekrar teşekkürler görüşmek üzere.. yatıyorum artık uyanmadan bizimkiler hoşcakalın :)