Clementine Müzik Oynatıcı

Başlatan ironic, 04 Nisan 2010 - 22:28:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

such

Ubuntunun kendi müzik çaları Rhythmbox'dan daha az kaynak tüketmesi beni mest etti doğrusu ;D Hatta kurulumdan önce qt gerektirdiği için kurmasammı acaba dedim ama kurduktan sonra fikrim değişti.

Mandalina simgesi bende de görünüyor, şarkı başladığında turuncu şarkı ilerledikçe suyu çekilmiş gibi grileşiyor :D Bunun esprisi "Müzik ruhun gıdasıdır" dan geliyor galiba ya da ben öyle yordum :)

ironic

Yeni sürüm çıkmış (0.3) Ayrıca Launchpad üzerinde de depo açılmış. Girişe ekledim.

hitokiri

heim iyi oldu yazmışım wikiyi de güncelledim bende :)
yazmasan hayatta görmezdim :))

stratovarius

Sabayon 5.4 kde'de ön tanımlı müzik oynatıcı olarak geliyor. Baya hoşuma gitti , özellikle genelde kde masaüstü ile bütünleşen amaroka göre çok hafif ve daha kullanışlı.

Arkaplandaki mandaline benimde dikkatimi çekmemişti.

qhareb

Pardus 2009'da Amarok'u Kde çökmesine neden olduğu için bir türlü kullanamıyordum. Bu tanıtımı görüp Clementine yükledim. Şu anda Pardus'da 0.5.3 sürümü var. Çok kullanışlı. Amarok'tan daha kolay kullanılıyor. Parça listesi ekleme de var. Daha önce yokmuş galiba. Benim işime yaramaz ama Wii kumandası desteği var. Bir de ortamlarda Aygıtlar sekmesi var. Sanırım bahsedilen iPod, mp3 çalıcı desteği gelmiş. Denemedim ama ses dönüştürme özelliği de var.
Şu paneldeki mandalina simgesi esprisi de hoşmuş gerçekten. :)
Tanıtım için teşekkürler...
"İşte dünyanın sonu gelir böylece
Bir patlamayla değil fakat
Bir iniltiyle" 
  T. S. Eliot

such

Yeni site yapmışlar güzel de olmuş http://www.clementine-player.org/ ilk mesaja eklenirse iyi olur bence.

burk

Evet sitesinde 0.5 sürümü yayınlanmış, güzel gerçekten, sunum için teşekkürler.:)

ufuk_k

Sunum için teşekkürler. KDE üzerinde denedim, bir kaç ayardan sonra çok kullanışlı hale geldi, Amarok'a göre daha hafif. Tabii, Amarok'taki gibi şarkı sözleri, wikipedia bilgisi gibi özellikler ile betik desteği yok. Hafif olduğu için. Bunun dışında koleksiyondan şarkı ekleme, çalma listesi düzenleme konusunda Amarok'la aynı kullanışlılığa sahip ve daha hızlı. Yalnız albüm kapakları bulurken fazla seçenek sunmuyor, tek sorun olarak o gözüme çarptı.
"Waiting for an ideal, a low deal, a no deal.
Play your stereotype,  oh yeah..."

stratovarius

Geliştirici depoları değişmiş(anlatımdaki depoda mevcut sürüm 0.3) ;

Güncel sürüm 0.5.3 kararlı sürüm için;

sudo add-apt-repository ppa:me-davidsansome/clementine
sudo apt-get update
sudo apt-get install clementine

Testing sürümü olan 0.5.9 için;

sudo add-apt-repository ppa:me-davidsansome/clementine-dev
sudo apt-get update
sudo apt-get install clementine

Anlatımı bu şekilde güncellerseniz , bu mesajı silebilirsiniz(boş yere akıl karışıklığı olmasın). Kolay gelsin :D

Not: Testing sürüm feci olmuş kesinlikle denemenizi öneririm.

heartsmagic

İlgili değişikliği yaptım, teşekkürler @stratovarius. Senin ileti de dursun zararı olmaz sanıyorum :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

stratovarius

Teşekkürler @heartsmagic.

Ayrıca testing sürümden iki görüntü eklim ;

Gözüme çarpan yeni özellikler;

1) Şarkı sözü özelliği gelmiş.

2) Şarkıcı hakkında wiki eklentisi gelmiş.

3) Görüntüsü artık temanıza göre değişiyor, sistemde kullandığınız tema renk ve iconlarını kullanıyor.

Neden resimlerdeki gibi demeyin tamamen kullandığım tema kaynaklı şu anki görüntüsü :P

Yiğit Ateş

Görüntü eski Amarok'u hatırlattı bana. Ne güzel günlerdi :(

stratovarius

Eskiden ilk işim gnome kullansamda amarok kurmak olurdu ama son bir yıldır ciddi anlamda sistemi yoruyor.

Şu anda kde kullandığım sistemlerde ilk işim amaroku kaldırmak oluyor, onun yerine başka başka playerlar kullanıyordum genelde.

Clementine ile tanışınca player arayışıma son verdim , artık müzik dinleme programım belli :D

rick

Oldukça sade görünüyor. Eğer Banshee'den memnun kalmazsam, deneyebilirim.

xhektor

şimdi yükledim oldukça güzel bir oynatıcı. bende portakalın değil ama paneldeki portakal diliminin suyu çekiliyor :D  stratovarius testing sümüne has bir görüntümü bu. yoksa albüm kapağını eklediğin resimdeki gibi getirmek mümkün mü?

not : ekler bölümündeki yağmur sesi beni bitirdi. müzik işte böyle dinlenir.

stratovarius

O albüm kapağı değil , internetten grup veya şarkıcının resimlerini sıralıyor.Altta wikiden bilgi veriyor grup veya şarkıcı hakkında, üstte grub veya şarkıcı resimlerini gösteriyor.

Testing sürümde var bu özellik. 

xhektor

Alıntı yapılan: stratovarius - 18 Ekim 2010 - 20:36:50
O albüm kapağı değil , internetten grup veya şarkıcının resimlerini sıralıyor.Altta wikiden bilgi veriyor grup veya şarkıcı hakkında, üstte grub veya şarkıcı resimlerini gösteriyor.

Testing sürümde var bu özellik.

bende şimdi kurdum ve gördüm teşekkürler. sadece arka plan rengini değiştiremedim :(

stratovarius

Arka plan rengi direkt ubuntuda kullandığınız gtk themesı ile alakalı. Sistemin temasını değiştirirseniz , oda değişecektir.

xhektor

anladım. tema şimdilik kalsın o zaman :D

sabian

uzun zamandır alternatif bir müzik oynatıcısı arıyordum. Depolardaki tüm alternatifler denedim, songbird'i de denedim hiçbiri istediğim performansı veremediği gibi, gözüm de alışmadı bir türlü. En son QMMP kullandım bu başlığı görene kadar, hemen kaldırdım sistemden, Clementine kurdum :) gerek görünüm gerekse performans açısından tam istediğim tarzda bir program. Uzun süre Clementine kullanacağım demektir, konuyu açan arkadaşımıza teşekkürler.
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

utdmr

Şarkı sözü desteğinin de kazandırılmasıyla beraber mükemmel müzik oynatıcı artık benim için :D. Özellikleri tam kararında gibi şu anda, ne eksik ne fazla, umarım özellik ekleyeceğim diye arayüzü kabalaştırmazlar.

Düzenleme: Rastladığım tek sinir bozan özelliği albüm bilgisi girilmemiş parçaların şarjı sözünü getirememesi.
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

Contempt

Geliştiren ekip amarok 1.x serisinin ne kadar güzel ve tutulduğunu düşünerek onu özleyenlere seslenmek istemişler ki bence çok güzel olmuş. Kasıntı Amaroka elveda :)
Herşeye Rağmen...

burk

Ben şarkıların üzerine gelip sağ tıkla Clemetine ile aç dediğimde şu hatayı veriyor;

[IMG]http://i56.tinypic.com/r9iw01.png[/img]

Sürüm:0.5.3
Sürüm güncellemesinden önce de aynı hatayı alıyordum.

rick

Alıntı yapılan: TORUNAGA - 19 Ekim 2010 - 22:40:26
Ben şarkıların üzerine gelip sağ tıkla Clemetine ile aç dediğimde şu hatayı veriyor;

[IMG]http://i56.tinypic.com/r9iw01.png[/img]

Sürüm:0.5.3
Sürüm güncellemesinden önce de aynı hatayı alıyordum.
Hata mesajının tamamını buraya yazar mısınız?

burk

Orada karışık görünmesinin sebebi birden çok parçayı açmaya çalışmış olmamdı özünde her bir şarkı için şuna benzer bir uyarıyı alıyorum;

Alıntı Yapfile:///home/burak/Masaüstü/Müzik/ALTERNATÄ°F/Nev - Bir Nev-i Alaturka 2010/Nev - 01. Sevmekten Kim Usanır.mp3 yüklemesinde hata