[Çözüldü] media/Depo bölümündeki klasörleri silemiyorum.

Başlatan badhero, 04 Nisan 2010 - 22:05:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

badhero

Başlıkta da belirttiğim gibi; medya dosyalarını barındırmak için kullandığım bölümdeki klasörü silmek için yönetici olarak nautilus'u açmam gerekiyor. Klasörün içindekileri normal bir şekilde silebiliyorum ama ana klasörlerini silemiyorum.

Örneğin;

Flashforward
Season 1
01
Flashforward s01e01.avi

Yukarıda yukardan aşağıya, en üst klasörden daha içe göre sıraladım; buradaki her şey silebiliyorum ama en üstteki "Flashforward" klasörünü silemiyorum

Yiğit Ateş

badhero

umut@umut-laptop ~ $ sudo rm /media/Umut/FlashForward
rm: '/media/Umut/FlashForward' silinemedi: Is a directory

eribol

del tuşu ile siliniyor bu klasörler. Sebebini bilmiyorum bende. Ancak del tuşu ile bunları diskin çöplüğüne taşıyor ve çıkarıldığı zaman da siliyor(silmek için soru soruyor).

bytan

Ekrana gelen pencerede sil dediğin zaman ne tepki veriyor ve aşağıdaki ne döndürüyor?

sudo rm -rf /media/Umut/Flash*

Not. @eribol daha önce karşılaşmış demek. :)
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

eribol

Hehe. @eribol az önce deneme yaptı ve klasörü direk silebildi. Şu anda şaşkın bir şekilde silinecek birşeyler arıyor:).

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: eribol - 04 Nisan 2010 - 22:17:03
Hehe. @eribol az önce deneme yaptı ve klasörü direk silebildi. Şu anda şaşkın bir şekilde silinecek birşeyler arıyor:).
Aman bizi silmeye kalkma da :P

eribol

@bethiro; ls -a /media/umut

rm -rf Yiğit Ateş komutun çıktısı nedir @Yiğit Ateş?:)

badhero

sudo rm -rf /media/Umut/Flash*
bu komut işe yaradı.

Baktım ki yeni klasör de yaratamıyorum; "gksu nautilus" ile girdim, bölüme gelip boşluğa sağ tıkladım ve "Özellikler > Erişim Hakları"ndan gerekli ayarı yaptım.

Teşekkürler.