Alttaki Menü Çubuğunu Değiştirme

Başlatan neneki, 04 Nisan 2010 - 13:52:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

neneki

Merabalar arkadaşlar iki gündür bakınıyorum bu konuya ama istediğim şeyler alakalı birşey bulamadım. Örneğin şu resimdeki
http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/Dosya:Gnome01.png
altdaki menü çubuğundan yapmak istiyorum. Compiz filan yükledim ordan beceremedim. Anladığım kadarıyla compiz sadece masaüstünden geçişlerde vs. efektler uyguluyor. Mac lerde vardır bu menü çuğu diye mac4ill yükledim ondada çıkmadı. Büyük ihtimal kendim düzenlemem gerekiyorda nasıl yapılcağı konusunda en ufak fikrim yok .

Yiğit Ateş

Avant Window Navigator veya dock diye ufak bir arama yaparsan karşına pek çok sonuç çıkacaktır.

neneki

mac4ill içinde avant window navigator geldi sanırsam (awn) diye bir klasör var içinde.

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: neneki - 04 Nisan 2010 - 14:32:13
mac4ill içinde avant window navigator geldi sanırsam (awn) diye bir klasör var içinde.
Synaptic'den aratıp kurun menülere yerleşecektir.

neneki

tamam dost hallettim çok kıyak oldu :) ama awn manager da mesela mozillayı eklemek istiyorum. Ama ekleyemedim. Magerdaki applets sekmesinde yükle butonuna basınca mozillanin olduğu yere geldiğimde gözükmüyor. Farklı programlardada bunu denedim. olmadi illaki awn applet package uygulamaları olmak zorunda:S

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: neneki - 04 Nisan 2010 - 15:13:32
tamam dost hallettim çok kıyak oldu :) ama awn manager da mesela mozillayı eklemek istiyorum. Ama ekleyemedim. Magerdaki applets sekmesinde yükle butonuna basınca mozillanin olduğu yere geldiğimde gözükmüyor. Farklı programlardada bunu denedim. olmadi illaki awn applet package uygulamaları olmak zorunda:S
Menüdeki firefoxu kulağından tut dock'un üstüne bırak o yerleşir.

BayboraKaan

Ayrıca en başarılı bulduğum Cairo Dock uygulamasını da kurabilirsin

neneki

Alıntı yapılan: Yiğit Ateş - 04 Nisan 2010 - 15:19:26
Alıntı yapılan: neneki - 04 Nisan 2010 - 15:13:32
Menüdeki firefoxu kulağından tut dock'un üstüne bırak o yerleşir.

onu denedim ama olmadı dost

hitokiri

tutup bırakma işlemini yeniden dene bana kalırsa ayrıca ,
resimdeki gibi ellede ekliyebilirsin ,

Sherlock Holmes

Menü'den değil'de, direk masaüstüne atıp,
masaüstünden  /usr/share/avant-window-navigator atıp,
oradan'da simgeyi tutup Awn'nın üstüne sürükleyebilirsiniz.
;)

hitokiri

ohoooo00O0 :D
sağ tuş panele ekle uygulama başlatıcı ekle taşı avanta at :D