Yeni Ubuntu'nun adı Maverick Meerkat

Başlatan MyUbuntu, 02 Nisan 2010 - 15:26:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

badhero

Şu an içinde bulunduğun gergin ruh halinden sıyrılmak için ne yapman gerekiyorsa onu yap.

Bence fazla tepki gösteriyorsun. Bazı insanlar wikinin işleyişini tamamen kavrayamadı ama bu kadar kızmak yersiz. Zamanla herkesin öğreneceğini umuyorum. Bu süreçte yükün büyük bölümü tayfada, bu doğru.

heartsmagic

@bethiro, zamanla öğrenilmiyor bazı şeyler. En azından çoğunluk öğrenemiyor. Forumda hâlâ bazı şeyler ağır aksak gitmekte. Biraz hazırı seviyoruz gibi geliyor bana.

Wiki konusunda da @ırmak fazla tepki göstermiş olsa bile haklılık payı var. Hemen her şeyi tayfadan istersek zaten işin içinden çıkılmaz bir hâl alır bu mesele. Herkes azıcık taşın altına elini koymalı.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

badhero

Herkesten taşın altına elini biraz koymasını beklemek haksızlık olur bence. Sonuçta herkesten böyle bir şey beklenemez. İlgisi/bilgisi olanlar zaten bir şeyler yapmaya çalışıyorlar ve işlerini gayet de iyi yapıyorlar. Kimseye "hazıra konuyor" diye kızamayız; ben de Ubuntu ve Ubuntu-tr ile ilk tanışmamda "Vay be insanlar uğraşıyor" demiştim ama "neden" diye sormamıştım, zamanla insan kendini her şeyin içinde buluyor; tabi sonra dışında..

Dediğim gibi bence sistemin çarkları şu an için iyi işliyor, ama insanların katkısıyla gelecekte daha iyi olabilir. :)

heartsmagic

@bethiro, herkesin katkı yapmasını bekelememizden daha doğal ne olabilir ki? İlk zamanları geçtim, haydi diyelim ki tecrübe yok. Fakat zaman ilerledikçe, insan yarar sağladığı ortama katkı sağlamıyorsa ne yazık ki cidden hazıra konuyordur ve kızmaya da hakkımız vardır. Ancak cidden yoğundur, vakit yoktur, ortada başka engeller vardır bu ayrı bir mesele. Zaten vaktimiz kalmayınca hepimiz el ayak çekeceğiz bu işlerden. Fakat imkân varken bari bir şeyler yapılsın.

özgürubuntu

Kızdırmayın @ırmak'ı :) eski bir tayfa üyesi olarak Irmak'ın neler hissettiğini çok iyi anlıyorum ve destekliyorum. Wikipedia'nın temel amacı zaten bu değil mi? Herkesin katkı sunabildiği açık bir bilgi platformu. Wikiye katkı yapın diye kimseyi zorlamıyor kimse ama katkı yapmayıpta eleştirmeye kalkarsa -mesela- kusura bakmasın ben de tepki gösteririm.

Ubuntu TR Wiki, tayfanın değil, Ubuntu kullanan her Türkiyeli kullanıcının mülküdür. Bunu anımsamakta fayda var..

badhero

Herkes bilgisayar dünyası ile iç içe değil ki. Kimisi sadece sorunlarını çözmek için bir araç olarak görüyor forumu. Bence bu çok normal. Birçok insanın hayatına Linux yeni giriyor ve sorunlarını forumda çözemeselerdi hemen soğurlardı. Yıllar önce bana olan bir şey.

Şimdi bu insanlara "Biraz katkı sağlasanız" demek normal olur mu? Olmaz. İlgisi olan insanlar bir şeyler yapmayı zaten deniyor ya da zamanında denemiş; bazıları ise sadece bilgisayar kullanıcısı.

hitokiri

Alıntı YapUbuntu TR Wiki, tayfanın değil, Ubuntu kullanan her Türkiyeli kullanıcının mülküdür. Bunu anımsamakta fayda var..
Katılıyorum , haklısın ırmak :)

immortal

heartsmagic

@bethiro, yeni gelenlerden beklemiyoruz bunu. Herkes dememiz yanlış olmuş gibi. Belirli bir kıvama gelip, zamanı, imkânı olan birisinin katkı yapmak istememesi için bahane ne olabilir ki? Tamam zorla güzellik olmaz ancak katkı yapılmıyorsa da bu ya hazıra konmaktan ya da tembellikten ileri gelir.

Yiğit Ateş

@bethiro heartsmagic kadar olmasa da herkes işin bir ucundan tutsa hiç sorunumuz kalmaz aslında. Zorlama tabii ki olmaz gönüllülük esastır sonuçta, biz teşvik diyelim.

XRumer

Mirketler hakkında daha fazla bilgi almak için Mirket Ailesi adlı belgeseli izleyebilirsiniz. Bu akşam TRT'de yayınlanacakmış. (Bu da reklam gibi bir şey oldu)

Burada yazılanları okuduktan sonra Mirketlere bayağı ilgi duyar oldum.

Tuxie

evet şu an mirket ailesi adlı belgesel yayınlanıyor iyi seyirler. :P

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 28 Mayıs 2010 - 22:25:17

Ya arkadaşlar nasıl birşey bu mirketler mükemmel hayvanlar abisi nasılda kendini feda etti kardeşi için birbirine çok bağlı hayvanlar çokta tatlılar. :)