Lxde Türkçe Sorunu

Başlatan XRumer, 29 Mart 2010 - 15:57:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

XRumer

Arkadaşlar daha önce forumda belirttiğim gibi oldukça düşük kapasiteli bir laptobum var. Daha önce Xfce masaüstü yöneticisini denemiştim ama hem masaüstüne bir şey yapıştırılamıyordu. Hem de söylendiği kadar hafif değildi. O nedenle vazgeçtim Xfce'den. Bir de Mobile Media Converter sorun çıkarıyordu ama onun yaptığı işi VLC ile de yapabileceğimi görünce artık hafif bir masaüstü kullanmamın önünde engel kalmadığını fark ettim.

Dün bilgisayarıma Lxde masaüstü ortamını kurdum. Oldukça hafif ve basit oluşu sayesinde çok hoşuma gitti. Fakat hiç Türkçe değil. Forumda Lxde'nin Türkçe desteği ile geldiği yazıyor, Wikipedi'de de Lxde'nin temel bileşenlerinin Türkçe'ye çevrildiğini yazıyor ama bilgisayarı kapat yazısı gibi şeyler, panel ayarları gibi şeyler hep ingilizce. Hatta menülerde güncelleme yöneticisi gibi şeylerin isimleri de İngilizce. (Fakat yazılımın içine girince orası Türkçe)

Lxde'nin Türkçe desteği yetersiz mi yoksa benim bir paket falan mı kurmam gerekiyor?

gelturi

bu sorunun cevabını bende beklemekteyim lubuntu kurdum ama menü ingilizce olduğu için fazla kullanma tanıma şansım olmadı kubuntu gibi bir dil paketi varmıdır acaba?

XRumer

Bence bu başlık kilitlenebilir çünkü bu başlık açıldığında Lubuntu 9.10 vardı ve beta sürümde kalmıştı. Sonradan Ubuntu'nun içinden paketleri kuruyorduk ama arızalı oluyordu, Türkçe de olmuyordu. Ama Lubuntu 10.04 ve 10.10'da bu sorunun olmaması lazım.