Ubuntu tanıtımı için afiş, broşür gibi materyal isteği

Başlatan emrepinarbasi, 27 Mart 2010 - 23:40:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emrepinarbasi

Merhabalar ben Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müdür Yardımcısı Öğr.Gör.Emre PINARBAŞI.

Önümüzdeki ay sonunda Linux nedir ve Müzik alanında linux kullanımı hususunda uygulamalı bir seminer vermeyi planlıyorum. Bu seminerde kullanacağım linux dağıtımı Ubuntu 9.10 olduğu için, bu semineri vermem hususunda Ubuntu afişi,broşürü ve benzeri reklam materyalleri konusunda bana destek olabilir misiniz veya destek için destek verebilecek kişilere yönlendirebilir misiniz?

Şimdiden ilginize çok teşekkür ediyorum.

Saygılarımla
Öğr.Gör.Emre PINARBAŞI / Neyzen
Ondokuz Mayıs Üniversitesi Samsun Devlet Konservatuarı

heartsmagic

Merhabalar hocam. Bu materyallere basılı olarak mı ihtiyacınız var yoksa sadece hazırlanmasını mı istiyorsunuz?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

emrepinarbasi

Eğer hali hazırda kullanabileceğim basılı var ise neden olmasın. Sıfırdan hazırlanması muhakkak bir maliyet gerektirecektir, eğer bu bir şekilde karşılanabilir diyorsanız sipariş de olabilir.

Amaç tanıtım ve tanıtımda görsellik ve reklam çok önemli diye düşünüyorum

agritux

Hazırlanmasını istiyorsanız forumdan bile gönüllü arkadaşlar çıkacaktır. Basılı diyorsanız, onu bilemiyorum.

heartsmagic

Tamam, biz bunu içeride bir değerlendirelim. Bakalım neler çıkacak ortaya. Bir soru daha sorayım, tanıtımda aklınızda olan bir tema var mı? Yoksa bir şeyler düşünmediniz mi henüz? Hani hazırlayacak birileri çıkarsa buna göre bir çalışma yapabilir.

Müsaadeyle başlığı değiştireyim ben :)

canosayan

sanırım hızlı bir yarışma düzenleyebiliriz.
basılı kısmına gelince sanki siz tokatta bastırsanız daha kolay olur gibi.
Chmod bizim işimiz.

emrepinarbasi

Malum üniversitelerde (devlet kurumlarında) bu gibi işlere pek sıcak bakmıyorlar.

Açıkçası destek verebilecek, bu işi yapan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirlerse sevinirim.

MacOsX kullanmama rağmen Müzik üretimi açısından özgür programları tercih ediyorum. Tüm müzik ile uğraşan insanları uyandırmak lazım  :)

En başta UBUNTU İSİM ve LOGOSU olmalı
Sizin sitenizin muhakkak logosu ve web adresi bulunmalı

Sunumda anlatacağım programlar
*jack
*rosegarden
*ardour
*lilypond
*frescobaldi
*tuxguitar

afiş olarak bu programların da isim ve logoları bulunabilir. Öncelikli konu Ubuntu ve Müzik Üretimi

raspacı

Haftanın 3 günü o üniversitede oluyorum ama elimde ne malzeme nede tasarım yeteneğim var(hani müzikten de anlamam). Ama semineri takip etmeye çalışırım uygun zamanda olursa. Almamorena sanırım tasarım konusunda yardımcı olacaktır. Aynı şehirde diye hatırlıyorum.
nereye gidersen git kendini de götürürsün.

heartsmagic

İçeriye taşıdık konuyu, bir ön değerlendirme yapalım. Umuyorum ki ortaya güzel bir şeyler çıkacak.

emrepinarbasi

Hadi hayırlısı. Tüm destek olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum

empax

Pek afis deneyimim yok ama bir deneme yaptim. Muhakkak eksikleri vardir, fikirlere acigim.  :)

[IMG]http://i40.tinypic.com/mbk45l.jpg[/img]
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

XRumer

AlmaMorena da Tokat'ta yaşıyor bildiğim kadarıyla. kendisi tasarım konusunda oldukça iyidir. Sudo'nun tasarımını da o yapar. Hatta forumun şu anki tasarımında da büyük katkısı vardır.

eribol

@empax eline sağlık. Ancak birkaç önerim var.
1. Ubuntu Studio tema renkleri daha uygun düşer diye düşünüyorum(bu önemli değil).
2. Yazıların altındaki gölge efektleri çok geride ve bu okumayı zorlaştırıyor. İçiçe geçmiş gibi olmuş. Biraz daha ön yazıya yakınlaştırılıp okunabilirliği arttırılabilir.

empax

Alıntı yapılan: eribol - 29 Mart 2010 - 01:37:12
@empax eline sağlık. Ancak birkaç önerim var.
1. Ubuntu Studio tema renkleri daha uygun düşer diye düşünüyorum(bu önemli değil).
2. Yazıların altındaki gölge efektleri çok geride ve bu okumayı zorlaştırıyor. İçiçe geçmiş gibi olmuş. Biraz daha ön yazıya yakınlaştırılıp okunabilirliği arttırılabilir.

Tesekkurler @eribol. Dedigin sekilde yaptim. Ama afis isi bana gore degilmis sanirim  ::) Tecrubeli arkadaslar yardim edecektim umarim.

[IMG]http://i42.tinypic.com/iy1z4i.jpg[/img]
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

Alquimista

Öncelikle çok sevindim böyle bir konu gördüğüme, heyecanlandım da doğrusu.

Foruma bu aralar giremiyorum ve bir kaç gün daha böyle olacak ama bu konu da yardımcı olabilirim sanırım.

@emrepinarbasi ile iletişime geçeyim ben zaten Sticker konusunda da görüşeceğiz sanıyorum. Baskı ve tasarım konusunda ajans olarak bu işleri Tokat içinde hemen her gün yapıyorum, tanıtım problemimiz olmaz sanıyorum.

20 tane kadar A3 afiş sanıyorum üniversitede tanıtım için yeterli olur bize. Rock kulübü için bu kadar afiş yaptığımda yeterli oluyordu, etkinlikten 2 hafta önce asabilir ve üniversitenin facebook grubundan da bir mesaj atılmasını isteyebilirim.

@emrepinarbasi ile görüşeyim, neler yapabileceğimize bir bakıp ona göre detaylı olarak paylaşabiliriz sanırım yapabileceklerimizi.
If you should go skating on the thin ice of modern life, dragging behind you the silent reproach of a million tear-stained eyes, don't be surprised when a c rack in the ice appears under your feet. You slip out of your depth and out of your mind with your fear flowing out behind you as you claw the thin ice.

eribol

@empax; hiçte kötü durmuyor. Çok beğendim ben açıkçası.

erkuserdem

Ben Kocaeli üniversitesinde olmama rağmen ben bile heyecanlandım şimdi :)  İnşallah alnınızın akıyla çıkarsınız bu işten arkadaşlar. Haberleri buradan takip edeceğiz.

emrepinarbasi

Alıntı yapılan: AlmaMorena - 29 Mart 2010 - 16:31:09
Öncelikle çok sevindim böyle bir konu gördüğüme, heyecanlandım da doğrusu.

Foruma bu aralar giremiyorum ve bir kaç gün daha böyle olacak ama bu konu da yardımcı olabilirim sanırım.

@emrepinarbasi ile iletişime geçeyim ben zaten Sticker konusunda da görüşeceğiz sanıyorum. Baskı ve tasarım konusunda ajans olarak bu işleri Tokat içinde hemen her gün yapıyorum, tanıtım problemimiz olmaz sanıyorum.

20 tane kadar A3 afiş sanıyorum üniversitede tanıtım için yeterli olur bize. Rock kulübü için bu kadar afiş yaptığımda yeterli oluyordu, etkinlikten 2 hafta önce asabilir ve üniversitenin facebook grubundan da bir mesaj atılmasını isteyebilirim.

@emrepinarbasi ile görüşeyim, neler yapabileceğimize bir bakıp ona göre detaylı olarak paylaşabiliriz sanırım yapabileceklerimizi.

Arkadaşlar AlmaMorena ile dün görüşme fırsatı bulduk, bu konuyu konuştuk. (Linux kullanan birisinin kişinin yakınlarında olması ne güzel birşeymiş) Tasarım konusunda ve seminer konusunda yardımcı olabileceğini söyledi. Baskı konusunu da bir şekilde halledeceğiz inşallah.

İlanımız hazır olunca sizlerle de paylaşmaktan mutluluk duyacağım.

Şu semineri Allah'ın izni ile alnımızın akı ile verebilirsek (ki seminer görüntü ve videolarını paylaşacağım) LINUX ve MÜZİK ÜRETİMİ hakkındaki seminerimi sizlerin isteği doğrultusunda her yerde verebilirim.

Hepinize ilginizden ötürü çok teşekkür ediyorum, sağolun.

bytan

Hem ilanınızı hem de seminerinizin sonucunu sabırsızlıkla bekleyenlerdenim. Hele ki semineriniz aracılığıyla öğrencilerin aklında "Acaba ubuntu ...?" oluşursa en az sizin kadar mutlu olurum.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

emrepinarbasi

Tüm amacım zaten beyinlerde bir kıvılcım yaratmak :)

heartsmagic

Bu konuda ilerleme görebildiğim için çok mutluyum. Umarım her şey güzel gider ve hakkıyla bu işin altından kalkarsınız.

raspacı

Aslında o üniversitede ubuntu çok yaygın. Neden derseniz fen fakültesi girişinde bir klüp tanıtımı gördüm. "Dşün, dinle, konuş" yada buna benzer ilginç bir ismi olan klüptü ve logosu ise ubuntunun logosuna ufak bir eklemeden ibaretti. :) Ubuntu logosuna aşina öğrencileri yani. Seminer gerçekten sevindirici. Yüksek lisans derslerine girdiğim G.O.P üni.de hocaların da bu seminere ihtiyacı var hocam. Bir doçentimizin bilgisayarından sürekli antivirüs programınızın deneme süresi doldu diye bir pop-up fırlıyor. Bir profesörümüz ise iki gün önce yana yana word programını arıyordu. Onlara birinin Ubuntudan, Openoffice'den bahsetmesi lazım. Ben yapsam ukalalık olarak algılanabilirdi ama seminer tarzı ciddi etkinlikler cidden işe yarayacaktır.
nereye gidersen git kendini de götürürsün.

emrepinarbasi

Büyük bir ihtimalle hem KDE hem de GNOME masaüstünü tanıtacağım. Gnome masaüstünü UBUNTU, KDE masaüstünü PARDUS ile tanıtacağım. Eğer bir aksilik çıkmazsa AlmaMorena arkadaşımızdan da seminer katılımı hususunda destek isteyeceğim.

İnsanlar her iki grafik arayüzü de görsünler.