Mono Projesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Başlatan heartsmagic, 29 Mart 2010 - 03:48:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mono Projesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Linux'u (özgür yazılımı) geliştireceğini düşünüyorum /destekliyorum.
31 (23.5%)
Linux'u Microsoft'a yaklaştırır /desteklemiyorum.
26 (19.7%)
Microsoft'un Linux'u yarı yolda bırakacağını düşünüyorum /Microsoft'a güvenmiyorum /desteklemiyorum.
60 (45.5%)
Hiç fikrim yok.
15 (11.4%)

Toplam Oy Verenler: 131

rick

isamert

KEsinlikle desteklemiyorum, microsoft kendi çıkarlarını düşünerek destek veriyor bu projeye. GNOME geliştiricilerini de anlamak mümkün değil, niye bazı önemli bileşenleri (örn: gnome-do) mono ile geliştiriyorlar? Hadi microsoft tehlikesini geçtim,bu kadar bağımlılık bu kadar hata, saçmalık yani :)

microanaliz

Ben nedense bu projeyi İDE si yükledim sıkıntılar yaşadım kaldırırken her seferinde anlamadım.
MicroAnaliz

ekremsenturk

Linux'un en bilinen ve önemli özelliği: Tüm donanım'ları ve tüm yazılım'ları destekleyebiliyor olmasıdır. Hem Unix ve hem Windows sunucuları ile en uyumlu olmasıdır. Bir şeyleri dışlamak, bilgi'den kendini  yoksun bırakmak ile eşanlamlıdır.Osmanlı döneminde, Avrupa'lılar Baskı Makinası icat ettiklerinde, Şeytan icadı ilan edilmiş ve geri kalmışlığa ilk adım o zaman atılmıştı.

Microsoft Mono projesi işbirliği ile C# yazılımının kullanımını artırmayı hedefliyor, ve bu durum C# yazılımının Pazar değerini artırıyor. Kimsenin bilmediği bir yazılımın Ticari değeride olmaz. Çünkü o yazılımı kullanacak olan Programcıların eğitimninin masrafını beraberinde getirir ve bu da ilgiyi azaltır.

Java ve ActionScript'de halâ sahipli birer yazılımlar olmalarına rağmen, açık kaynak sürümleri, ancak C# ve Silverlight yaygınlaşmaya ve Ticari bir değer kazanmaya başladığında çıkmıştı.

Microsoft'un Ticari Politikası, bilgi edinmemize bir engel olacaksa, Mağara'ya çekilip kendimizi kaderimize emanet etmemiz kerekir.
Veya İngiltere ile sorun yaşadığımız bir konu olduğunda, yurt dışındaki Konsolosluk'larımızada sadece mahalle lehçesi bilen Diplomatlar atamamız gerekirdi.
Fanatizm hiç bir zaman bir Zekâ belirtisi olmamıştır.

heartsmagic

Alıntı yapılan: ekremsenturk - 29 Mayıs 2011 - 18:17:24
Osmanlı döneminde, Avrupa'lılar Baskı Makinası icat ettiklerinde, Şeytan icadı ilan edilmiş ve geri kalmışlığa ilk adım o zaman atılmıştı.

Çok konu dışı olacak ancak ileride de bilgi kirliliği içinde Mono için "Linux'çular istemedi diye gelişmedi" türünden bir şey görmek istemem, haliyle yanlış bilinenlerin de düzeltilmesi gerekir.

Alıntı YapMatbaayı ulemanın engellediği yolundaki eski şehir efsanesini hâlâ 'izlemeye' devam etmemizin sebebi de yeterince 'okuyucu' olamamaktır.

Alıntı Yap... Hatta matbaa ulema desteğiyle kurulmuştu.
Günümüzde hemen bütün tarihçiler bu görüştedir; matbaanın önündeki engel ekonomik yapının bir ürünü olan lonca ve ruhsat sistemiydi.

http://www.milliyet.com.tr/matbaa-neden-250-yil-gecikti-/taha-akyol/siyaset/yazardetay/08.02.2010/1196090/default.htm
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

emreseckin

Linux'u (özgür yazılımı) geliştireceğini düşünüyorum /destekliyorum.