En çok hangi Ubuntu sürümünü sevdiniz?

Başlatan heartsmagic, 11 Haziran 2008 - 21:15:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

En çok hangi Ubuntu sürümünü sevdiniz?

Ubuntu 4.10 (Warty Warthog)
2 (0.5%)
Ubuntu 5.04 (Hoary Hedgehog)
0 (0%)
Ubuntu 5.10 (Breezy Badger)
0 (0%)
Ubuntu 6.06 (Dapper Drake)
4 (0.9%)
Ubuntu 6.10 (Edgy Eft)
1 (0.2%)
Ubuntu 7.04 (Feisty Fawn)
1 (0.2%)
Ubuntu 7.10 (Gutsy Gibbon)
26 (6%)
Ubuntu 8.04 (Hardy Heron)
109 (25.3%)
Ubuntu 8.10 (Intrepid Ibex)
64 (14.8%)
Ubuntu 9.04 (Jaunty Jackalope)
76 (17.6%)
Ubuntu 9.10 (Karmic Koala)
46 (10.7%)
Ubuntu 10.04 (Lucid Lynx)
55 (12.8%)
Ubuntu 10.10 (Maverick Meerkat)
47 (10.9%)

Toplam Oy Verenler: 193

eren

Alıntı yapılan: Linuxman. - 16 Şubat 2009 - 12:31:35
Ubuntunun resmi web sitesinde en son sürüm 8.10 diyor. 9.04 ve 9.10 göremedim,ne zaman indirilmeye
izin veriliyor?

9.04 Alpha halde, son kullanıcı için tavsiye edilmiyor. 9.10 ise kuluçka halde, sadece geliştiriciler ve test kullanıcıları indirebilir.

Alpha 4 indirmek isterseniz buradan indirebilirsiniz.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Linuxman.

Teşekkür ederim.Şuan için 8.10 ile devam edelim.Bu arada son kullanıcı için tavsiye edilen tarih :
23 Nisan 2009'muş.
Forever Linux....
In theory,there is no difference between theory
and practice.In practice,there is !

egitimist

Ubuntu giderek gelişiyor. Bir haftadır 9.04 kullanıyorum. Hiç bir sorun yaşamadım. Performansı 8.10'a göre daha iyi. Bu sürümden önceki favori ubuntum 7.10 idi. Yeni favorim ise; 9.04. 

Gimp Uzmanı

8.04 favorim. Şimdi bunu kullanmaktayım. Benim için en sorunsuz dağıtım. Tabiki 7.10 ile çıktım yola oda sorunsuzdu benim için.

xwes

Ben ise en çok intrepid'i sevdim. Hem ismini hem de bendeki performans ve uyumunu. Bir saat kadar sonra bir arkadaşi daha "linuxçu" yapacam, tabii ki Intrepid Ibex ile...

Timolain

Şu 9.04 ü bende bir deneyeyim, merak ettim şimdi.
Yeri gelmişken 8.10 versiyonundan 9.04'e geçince tekrar geri dönüş seçeneğimiz varmı ?

bytan

Alıntı YapBenim yaşadığım problem her şey windows gibi olacak mantığına sahip olmamdı.

Çoğu insan, eski alışkanlıkları ve öğrendikleri sebebiyle bu sorunu yaşıyor. Ne zaman ki daha farklı bir durumun olduğunu kabullenmeye başlıyor, ondan sonrası zaten çorap söküğü gibi geliyor..
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

heartsmagic

Alıntı yapılan: Timolain - 04 Nisan 2009 - 18:14:37
Yeri gelmişken 8.10 versiyonundan 9.04'e geçince tekrar geri dönüş seçeneğimiz varmı ?

Yeri burası değil ancak söyleyelim. Sıfırdan kurulumla evet, ancak normal bir geri dönüş ne yazık ki yok.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

maxxblade

8.10 çok düzgün çalışıyor(zaten 8.10'dan başka ubuntu kullanmadım  :P )

dark_memo

bende hardy heronu sevdim.işimi görüyor.

raspacı

9.04 beta. Çünkü Bilgisayarımın tüm donanımını tanıyan tek ubuntu sürümü oldu. Linuxlarda bu işi ilk yapan debian olmuştu. 9.04 görünüşü de çok güzel ayrıca.
nereye gidersen git kendini de götürürsün.

maxxblade

ihtiyar said

Alıntı yapılan: maxxblade - 11 Nisan 2009 - 18:40:42
dark_memo sen 8.04 kullandın mı?

Alıntı yapılan: dark_memo - 09 Nisan 2009 - 12:53:47
bende hardy heronu sevdim.işimi görüyor.

Bu ifadeden halen kullandığı anlaşılıyor.

empax

Linux hayatina Ubuntu 8.10 ile yelken actim  :) ilk goz agrim oldugu icin 8.10 diyorum. Ama bir kac gundur Linux Mint 6 kullaniyorum. Pek bir farki yok, zaten Ubuntu 8.10'un modifiye edilmis surumu... Bakalim 8.10 ile nereye kadar surecek bu yolculuk  :)
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

icedheart

2003 yılıydı yanlış hatırlamıyorsam. O zamanlar şu anda adını hatırlayamadığım bir forum sitesinde ubuntu'nun ücretsiz eve gönderildiğini okumuştum ben de 5 adet 6.06 istemiştim 1 ay sonra eve geldi; fakat bir türlü cesaret edip kuramamıştım 80gb harddiskimin 75 gb doluydu nasıl nereye kuracağımı bilemiyordum çalışan cdden sadece internete girmiştim :D ilk linux deneyimim bu olmuştu, uzun bir aradan sonra bir gün üniversite okurken bilgisayarıma format atmak zorunda kalıp internetten daha önce indirdiğim pardus 2007yi kurup günlerce sabahlara kadar uykusuz kalıp ses kartımı tanıtmaya çalışıp başarılı olmuştum çocuklar gibi şendim eve gelen arkadaşlarım masaüstüne amarok'a linuxa hayran kalıp ben de "kurucam" diyerek pardus cdim elden ele dolaşmaya başladı. Pardusun her yeni sürümünde bilgisayarım hantallaştığı için ubuntu 8.4 kullanmaya başladım çok da memnun kaldım, ayrıca donanim tanıma açısından en iyisi diyebilirim saygılar sevgiler hepinize....

NuCLeuS

Oyumu ubuntu 8.10'a verdim..Zaten 2-2,5 aydır linux kullanıcısıyım.. :D

plymouth

7.10 un ilk tanıştığım Ubuntu sürümü olması değil onu seçmemde ki sebep. Sebep şu; internet bağlantım olmadığı için 7.10 DVD si barındırdığı bir çok paketle beni samba bind9 dhcp-server3 gibi paketleri download mecburiyetinden kurtardı.(bir de multimedia için destek sağlasaydı o zaman nufusuma alırdım onu.)
   Ha bir de internet cafesini tasfiye eden birisi deepfreeze yuklü bilgisayarini getirdi "deepfreeze kaldıramiyorum" dedi.
Bende ilk kez o zaman 7.10 DVD ile sistemi deepfreeze den kurtardım. O gün Windows meğer bizi kandiriyormuş ya ne kadar kolay oldu dedim.
O gün win işletim sistemciği ile vedalaştım. O zaman Ubuntu sayesinde Live DVD ile HDD kurtaran işletim sistemi gördüm. Ağzım acık kaldı...
This life is not the real thing.
It is not even in Beta.
If it was, then OpenBSD would already have a man page for it

DoGuKaN

canosayan

Chmod bizim işimiz.

ihtiyar said

Alıntı yapılan: canosayan - 24 Nisan 2009 - 13:30:09
Alıntı yapılan: DoGuKaN - 24 Nisan 2009 - 13:29:03
9.10 ne ara çıktı  :D
eylülde çıkacak.

Ekim'de. Sürümlerin sonlarındaki sayılar kaçıncı ay olduğunu belirtmekte. 04=4.ay olan Nisan 10=10.ay olan Ekim.

maxxblade

ben ençok 10.4'ü seveceğim tabi çıkarsa  :D

shafck

Oyumu 9.04 olarak değiştiriyorum.Ekran kartım Ati x1300 ve pardus'ta Ubuntu 8.10'da vs. Compiz açıkken video izlemek işkenceydi benim için.Videodaki gidip gelmeleri(yanıp söner gibi) bazı ayarlarla aşsamda tam ekran yapınca çok kasılıyordu makina.Firefoxta sayfaları kaydırmak ayrı bir sorundu.FAkat 9.04'ü kurduğumda fgrlx yüklememi dahi istemedi herşey hazırdı.Windowstaki en özlediğim şey video ve rahat firefox kullanmaktı.9.04 le artık hiç bir sorunum yok.Diğer bölümdeki Windows'u da komple sildim bugün.Bundan sonra varsa yoksa Ubuntu :)

utferd

utferd.wordpress

empax

Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 24 Nisan 2009 - 13:52:08
Alıntı yapılan: canosayan - 24 Nisan 2009 - 13:30:09
Alıntı yapılan: DoGuKaN - 24 Nisan 2009 - 13:29:03
9.10 ne ara çıktı  :D
eylülde çıkacak.

Ekim'de. Sürümlerin sonlarındaki sayılar kaçıncı ay olduğunu belirtmekte. 04=4.ay olan Nisan 10=10.ay olan Ekim.

Gecen gun aklima takilmisti bu x.04 ve x.10'nun manasi ne :D Ogrenmis olduk
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

DoGuKaN

Alıntı yapılan: utferd - 25 Nisan 2009 - 00:38:37
bence sonuncusu her zaman en iyisidir :)

Ubuntu 9.04 yükleyene kadar bende öyle düşünüyordum.