En çok hangi Ubuntu sürümünü sevdiniz?

Başlatan heartsmagic, 11 Haziran 2008 - 21:15:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

En çok hangi Ubuntu sürümünü sevdiniz?

Ubuntu 4.10 (Warty Warthog)
2 (0.5%)
Ubuntu 5.04 (Hoary Hedgehog)
0 (0%)
Ubuntu 5.10 (Breezy Badger)
0 (0%)
Ubuntu 6.06 (Dapper Drake)
4 (0.9%)
Ubuntu 6.10 (Edgy Eft)
1 (0.2%)
Ubuntu 7.04 (Feisty Fawn)
1 (0.2%)
Ubuntu 7.10 (Gutsy Gibbon)
26 (6%)
Ubuntu 8.04 (Hardy Heron)
109 (25.3%)
Ubuntu 8.10 (Intrepid Ibex)
64 (14.8%)
Ubuntu 9.04 (Jaunty Jackalope)
76 (17.6%)
Ubuntu 9.10 (Karmic Koala)
46 (10.7%)
Ubuntu 10.04 (Lucid Lynx)
55 (12.8%)
Ubuntu 10.10 (Maverick Meerkat)
47 (10.9%)

Toplam Oy Verenler: 193

Exodus

Intrepid Ibex'in ilk kurulum problemlerinden dolayi problemsiz kurulus ve nerdeyse problemsiz kullandigim 8.04'u daha cok sevdim :)
Arch Linux FTW!

bytan

Sanırım daha az sorun çıkarışından olsa gerek, 7.10 en sevdiğim dağıtım olmuştu. Neredeyse hiç sorun yaşamamıştım kendisiyle..
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

budun

Levent

sdk

8.04 benim oyum buna bunun sebebi sorun yaşamak yada yaşamamak değil sadece şuan için en uzun süre destek alınabilen sürüm olduğu için. 18 ayda bir LTS sürüm olarak çıkan sürümlerle daha az sorun yaşandığını hissediyorum :)

agassi

Merhaba ubuntu Türkiye üyeleri ben aranıza yeni katıldım. En yaşlı sayılmasada yaşlı bir üyenizim. Bu konu nedeniyle sizlerle  tanışmak ve merhaba demek istedim. Ben sizler gibi Linux sevenler sayesinde Linux'a ilgi duydum. Şuan iki haftadır kullanıyorum  inanın çok sevdim. Acemiliğimi yendikçe daha keyifli kullanacağımı sanıyorum.Aranızda olmaktan dolayı çok memlunum.Sizlere sağlıklı günler diliyorum. Önceki sürümleri kullanmadığım nedeniyle oy kullanmak istemiyorum.Kullandığım sürüm ubuntu 8.10

sdk

Alıntı yapılan: agassi - 20 Ocak 2009 - 22:46:21
Merhaba ubuntu Türkiye üyeleri ben aranıza yeni katıldım. En yaşlı sayılmasada yaşlı bir üyenizim. Bu konu nedeniyle sizlerle  tanışmak ve merhaba demek istedim. Ben sizler gibi Linux sevenler sayesinde Linux'a ilgi duydum. Şuan iki haftadır kullanıyorum  inanın çok sevdim. Acemiliğimi yendikçe daha keyifli kullanacağımı sanıyorum.Aranızda olmaktan dolayı çok memlunum.Sizlere sağlıklı günler diliyorum. Önceki sürümleri kullanmadığım nedeniyle oy kullanmak istemiyorum.Kullandığım sürüm ubuntu 8.10

hoşgeldiniz öncelikle.

linux ile tanışmanın en doğru noktası ubuntu. bunu kullandıkça daha iyi anlıyacaksınız. şimdiden hayırlısı olsun. :)

agassi

Sağolun teşekkür ederim. Ubuntu Türkiye den edindiğim bilgiler doğrultusunda ubuntu kurdum. Formda okuduğum bilgilendirme yazılarında kullandığım laptop modeline en uygun olduğunun ubuntu olduğu belirtiliyordu. Kurduktan sonra anladımki gerçekten en doğrusu ubuntuymuş.

heartsmagic

Alıntı yapılan: agassi - 21 Ocak 2009 - 00:22:14
Sağolun teşekkür ederim. Ubuntu Türkiye den edindiğim bilgiler doğrultusunda ubuntu kurdum. Formda okuduğum bilgilendirme yazılarında kullandığım laptop modeline en uygun olduğunun ubuntu olduğu belirtiliyordu. Kurduktan sonra anladımki gerçekten en doğrusu ubuntuymuş.

Hoş geldin @agassi. Yukarıdaki sözüne binaen, hemen forumdaki dizüstü bölümüne kendi dizüstü tavsiyeni aktarabilirsin :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

agassi

MSI vr 330 ayrıca belirttiğiniz gibi formdaki dizüstü bölümünede aktaracağım

tuxmagic

breezy badger bir baskaydi o sayede ubuntu ile tanistim ve hala kopamadim :)

dimetokavi

Aslında hepsi birbirinden güzel!  :D
Ama sanırım en sorunsuz kullandığım Hardy oldu (dizüstünde yaşadığım ses sıkıntısı hariç). Intrepid ile de, NetworkManager ve Ekran koruyucu haricinde bir sıkıntımız yok aslında ama... Sanırım benim dertlerime derman Jaunty olacak! :)

ihtiyar said

Alıntı yapılan: dimetokavi - 23 Ocak 2009 - 23:15:12
Ama sanırım en sorunsuz kullandığım Hardy oldu (dizüstünde yaşadığım ses sıkıntısı hariç). Intrepid ile de, NetworkManager ve Ekran koruyucu haricinde bir sıkıntımız yok aslında ama... Sanırım benim dertlerime derman Jaunty olacak! :)

Network Manager konusunda sıkıntınız devam ediyorsa Wicd'i öneririm.

cafenetland

ben bu zamana kadar hic linux kullanmamistim. tek bildigimi sandigim sey ise kodlarla bogusmak zorunda olunan zoer ve itici bi sistem olduguydu

ne kadar da yanilmisim. tanismam cok ilginc linuxle, site acmak icin server kiraladim ve dogal olarak linux sistemi kurulu olan bir server olucakti bu.

uzak masa ustu baglantisi kurmak zorunda kaldigim icin mecburiyetten linux kullanmis sayildim.,

bi kac gun sonra yine mecburiyetten centos nasil kullanilir onun arastirmalarini yaptim.

bana lazim olacak kadar biseyler ogrendim ve centosta uygulamaya basladim.

ornek verecek olursam dosya arsivleme, arsivden cikarma, torrent kullanimi, bazi exe dosyalarinin calistirilmasi falan filan.

ondan sonra vmware ile kendi pc me linux kurmaya karar verdim.

bi kac gun windows vista ve ubuntuyu beraber kullandim ve en sonunda harddiskimi tamamen ubuntuya ayirmaya karar verdim.

8.10 versiyonunu kurdum ve su an bi acemelik devresi icindeyim.

ama isime lazim olan butun programlari kurdum ve kararli bi sekilde sistemi yoluna oturttum.

bundan sonra da pc me kesinlikle windows kurmayi dusunmuyorum

bunca senedir benim aklim nerdeydi diye dusunur oldum

iyiki ubuntu varmis.

hayat meger cok daha kolaymis.

exe dosyalariyla bi program kurmak icin ileri ileri tusunu tiklamaktan ileri kelimesindne de nefret etmistim

simdi tek yaptigim gerekli kodu girmek ve gerisini linuxun sihirli kollarina birakmak

iste ben buna rahatlik derim

cok mu uzun yazdim :D

oyum 8.10 a

cunku ilk onun sayesinde linux ile tanistim.

dimetokavi

Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 23 Ocak 2009 - 23:16:59
Alıntı yapılan: dimetokavi - 23 Ocak 2009 - 23:15:12

Network Manager konusunda sıkıntınız devam ediyorsa Wicd'i öneririm.

Wicd kullanıyorum zaten. :) Burada bahsini yapmıştık.

Gimp Uzmanı

Ubuntu insana Linux'u sevdiren bir dağıtım

erginemr

@cafenetland,

Ubuntu'ya hoş geldiniz!  :D  8)

DBerk1996

8.04 iyi bence;çünkü sadece bunu kullandım.

Gimp Uzmanı

7.10 ve 8.04 te hiçbir problemim yoktu. 8.10'da kamera problemim var en iyisi 7.10 veya 8.04

CAMUXIA

>>>Ubuntu 8.10 Intrepid<<<
Windows'dan kurtuluşum...
Linux ailesine katılış köprüm...
Çok memnunum...Herkese tavsiye ederim.

Ora et Labora...
***\CMX/***      
.

daron

Ubuntu 8.04 (Hardy Heron)     - 69 (49.3%)
Ubuntu 8.10 (Intrepid Ibex)    - 41 (29.3%)

arkadaşlar bu ıkı sürüm arasındaki fark ,artı ve eksilerini yazabilirmisiniz ? her iki sürüme ait yurt dışında gelen cd lere sahibim.işyerimdeki bılgısayara kuracam cünkü.bilgisayarımın özelikleri ise
P.4
2.8ghz
1.5 ram
80gb hdd
x1650pro ati ekran kartı

xwes

Son surum genelde en iyisidir. bir çok eksik giderilmiş ve yenilikler eklenmiştir. Ancak eger bazi arkadaşlar onceki bir surumu begeniyorlarsa bunun en sik sebebi son surumun onlarin bilgisayarinda bir şekilde uyumsuz davranmasidir. Dolayisiyla son surumu kurmanizi tavsiye ederim. yani Intrepid Ibex.

ekorkmaz

8.10 la adımımı attım,gayet memnunum. 8.04'de internet problemim vardı, bu sefer sorunsuz.Alışmaya çalışıyorum :)

Oyum 8.10 ( Intrepid Ibex ) e

yvz

Yıllardır kullandığım Windows'tan sonra, sırf Vista Starter basiretsizliğinden dolayı sinirlenip, cahilce bir hevesle elime ilk geçen Linux dağıtımının cdsini kurduktan sonra bilgisayara, yine o zamanlar en sevdiğim sistem olan Xp'yi kırk kere kurup kaldırmama rağmen görmediğim bir kolaylıkla karşılaşmam sonunda hayran olduğum 8.04 sürümü elbette :) "Bi dakka ya şaka mı bu daha bir şey yüklemeden nasıl yani ana internete bağlanmış yuh hey hop ne bu kardeşim" dediğimi hatırlıyorum. Kesinlikle teknik olmayan sebeplerden, gayet duygusal bir sevgi bu :P

hasansahin

Son çıkan nvidia kart sürücüsü sayesinde (180.29) Intrepid Ibex'i çok tuttum. Hardware Drivers ile kurulan 177.83 sürümüyle benim kart(9600GT Sonic) bir türlü anlaşamıyordu. Şimdi gayet iyi.
Ayrıca sysv-conf aracı ile ihtiyacım olmayan servisleri kapatıp, gnome'a da ince ayar(nautilus, oturumlar, hizmetler vs) çekince neredeyse özlediğim hıza kavuşmuş oldu.
Bu yüzden intrepid diyorum.
Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.
Albert Einstein.

Linuxman.

Ubuntunun resmi web sitesinde en son sürüm 8.10 diyor. 9.04 ve 9.10 göremedim,ne zaman indirilmeye
izin veriliyor?
Forever Linux....
In theory,there is no difference between theory
and practice.In practice,there is !