En çok hangi Ubuntu sürümünü sevdiniz?

Başlatan heartsmagic, 11 Haziran 2008 - 21:15:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

En çok hangi Ubuntu sürümünü sevdiniz?

Ubuntu 4.10 (Warty Warthog)
2 (0.5%)
Ubuntu 5.04 (Hoary Hedgehog)
0 (0%)
Ubuntu 5.10 (Breezy Badger)
0 (0%)
Ubuntu 6.06 (Dapper Drake)
4 (0.9%)
Ubuntu 6.10 (Edgy Eft)
1 (0.2%)
Ubuntu 7.04 (Feisty Fawn)
1 (0.2%)
Ubuntu 7.10 (Gutsy Gibbon)
26 (6%)
Ubuntu 8.04 (Hardy Heron)
109 (25.3%)
Ubuntu 8.10 (Intrepid Ibex)
64 (14.8%)
Ubuntu 9.04 (Jaunty Jackalope)
76 (17.6%)
Ubuntu 9.10 (Karmic Koala)
46 (10.7%)
Ubuntu 10.04 (Lucid Lynx)
55 (12.8%)
Ubuntu 10.10 (Maverick Meerkat)
47 (10.9%)

Toplam Oy Verenler: 193

gun.hel

Alıntı yapılan: Linux - 14 Haziran 2008 - 01:58:29
6.10 , 7.04 ve 7.10 bana daha kararlı gelmişti, aynı zamanda performans açısından da çok daha güzel di.

İnanırmısınız şu an 8.04 kullanıyorum ama silip 7.10 'u tekrar kurmayı düşünüyorum...

daha fazla dusunmeyip uygulamani tavsiye ederim. cok buyuk bi hevesle hardyi kurdum, ama bi kac gun boyunca hatalarla ugrasmaktan gozlerim patladi. fazla uzatmadan  tekrar gusty e donus yaptim. ozellikle hp notebook kullanicilari icin hardyi  onermiyorum. ben cogu problemde basarili olamadim. benim icin fazla buyuk bi macera  :-\

heartsmagic

Alıntı yapılan: gun.hel - 17 Temmuz 2008 - 20:56:19
6.10 , 7.04 ve 7.10 bana daha kararlı gelmişti, aynı zamanda performans açısından da çok daha güzel di.

İnanırmısınız şu an 8.04 kullanıyorum ama silip 7.10 'u tekrar kurmayı düşünüyorum...

daha fazla dusunmeyip uygulamani tavsiye ederim. cok buyuk bi hevesle hardyi kurdum, ama bi kac gun boyunca hatalarla ugrasmaktan gozlerim patladi. fazla uzatmadan  tekrar gusty e donus yaptim. ozellikle hp notebook kullanicilari icin hardyi  onermiyorum. ben cogu problemde basarili olamadim. benim icin fazla buyuk bi macera  :-\

8.04 mü kurmuştun 8.04.1 mi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

atomkarinca

Hardy'ye oy verenler bir de Dapper Drake'i görselerdi demek ki ağızları açık kalacaktı :) Dapper çıktığında diğer dağıtımlardan çok daha sağlamdı ve çok daha kolaydı. Şimdi mesela OpenSuSE ile arasında pek bir fark kalmadı.

Dropman

Hemen hemen hiç sorun yaşamadığımdı Ubuntu 6.06 (Dapper Drake)

<Doctus>

Dropman

Ubuntu 6.06 (Dapper Drake) 'den sonra giderek kötüleşti Ubuntu..
Birçok kolaylık geldi ama (özellikle wireless konusunda) stabilite kötüleşti...

<Doctus>

keretta

İlk kurduğum sistem, Ubuntu 8.04 Hardy Heron fakat dün gece Debian'ı indirdim inşallah onu da kuracam. Makinada 3 işletim sistemi var debian'la birlikte 4 olacak :)

Kutadgu

Bende Ubuntu macerasına (hatta Linux a bile diyebilirim) 8.04 le başladığım için ona oy verdim . Diğerlerinin nasıl olduğunu bilmiyorum . Bütün tecrübeli arkadaşlar 7.10 mu öneriyor ?

gun.hel

Alıntı yapılan: heartsmagic - 17 Temmuz 2008 - 22:31:28
Alıntı yapılan: gun.hel - 17 Temmuz 2008 - 20:56:19

8.04 mü kurmuştun 8.04.1 mi?

8.04 u kurmustum, oyle bi kactimki hardy den gelen yeniliklerin hic birine bakmamisim :)

Alıntı Yapİlk kurduğum sistem, Ubuntu 8.04 Hardy Heron fakat dün gece Debian'ı indirdim inşallah onu da kuracam. Makinada 3 işletim sistemi var debian'la birlikte 4 olacak Gülümseme

eger linuxte yeniysen debian i  biraz daha sonraya birak derim ben.

keretta

Hocam yeniyim tabiki dediğim gibi 4 gün önce başladım ubuntuya, linux'a ise 2007'de Pardus'un caracal caracal sürümünü kurup başlamıştım fkat o da 2 veyahut 3 ay sürmüştü, sonra yine windowsa dönmüştüm.

Bakıyorum, araştırıyorum hocam debianla ilgili sorunları vs zırt diye kurmayacam, kuramam zaten :).

eren

Ubuntu 8.10 (Intrepid Ibex) :D İşini düzgün yaptığı için.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

ihtiyar said

Linux macerama 2006 yılında Pardus ile başladım. Tabi, o zamanlar böyle bir ekipten haberdar değildim. Ki, olsam bile hazırcılığım had safhadaydı :) Windows'un yanına kurduğum Pardus'umu kısa bir süre sonra sildim. Uğraşamadım işte, ne bilim :) Arasıra çalışan CD'den açıp, XMoto oynuyordum o kadar :) 2007'de yine bir Pardus denemesi ve yine geri dönüş. 2008'de son bir Pardus denemesi daha ve yine elveda :) Ve son olarak bir kardeşimin tavsiyesi ve benimde heveslenmem üzere Ubuntu 8.04 Hardy Heron ile Ubuntu maceram başladı. İlk başlarda o kardeşime soruyordum sorunlarımı. Tabi, hiç bir şey bilmeyince kardeşimi çok fazla zorladığımı düşünüp başka çareler aramaya başladım ve bu güzel toplulukla karşılaştım -yağ çekmiyorum, neyse onu söylerim ben :P-. Zaman geçtikçe Özgür Dünya'nın tadını daha bir almaya başladım. Ve artık Ubuntu, vazgeçilmezim oldu. Tüm sorunlarımı halletim sanırım -aklıma gelen çözemediğim bir sorun yok, sayenizde :)-.

Şu anda yüklü olan sistemim; 8.10 Intrepid Ibex Alpha 5

Yani o kadar aştım ki, Alpha sürümü yükleme cesaretini bile gösterdim :) Ve çok memnunum bu Alpha bile olsa. Güzel şeyler eklenmiş. Sorunlar giderilmiş -bir çoğu-. Olan hatalara da göz yumuyorum, güzelliklerinin yanında :)

Not: Bir çok gülücük kullanarak mesajı rezil ettim. Konudan saptım. Kısmen -linux- hayat hikayemi anlattım.
Verdiğim rahatsızlıktan dolayı özür dilerim. :) :P

oxfuego

arkadaslar ben linuxa dayımın cyberarmydeki görevleri üzerinde hergun calıstıgı redhat sıstemını ufak cocuk ıken karıstırırken bulastım az dayak yemedık :D kullandıgım 8.04 ten daha iyi bir sistem mi bahsettıgınız alpha?
No Limit

heartsmagic

Alfa sistem son kullanıcı için pek tavsiye edilmez. Evet yeni eklenen özellikler var fakat sistem sorun verdiğinde altından kalkabilecek bir bilgiye sahip olman gerekiyor.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

OpenSolaris

Alpha 5 kullanıyorum oldukça güzel ve sorunsuz

ihtiyar said

@oxfuego; Alpha denilen şey henüz gelişmesini tamamlamamış sürümlerde kullanılan bir tabir imiş -bende yakın zamanda öğrendim-. Şu anda kararlı sürüm olarak 8.04 var. Ve 30 Ekim'de kararlı sürümü yayınlanacak -chip.com.tr kaynaklı bir haber- olan 8.10 Intrepid Ibex (Alpha 5) var gelişmesi henüz tamamlanmamış olarak. Alpha 5'ten önce Alpha 4 olarak piyasaya çıktı. Profesyonel kullanıcılara sunuldu, hatalarda geri dönüt alabilmek adına. Benim gibi acemilerden de yükleyen oldu tabi :) Biraz gelişti ve Alpha 5 olarak çıktı. 30 Ekim'de son kullanıcıya sunulacak, bekleyin :) -Bana göre Alpha sürümü bile 8.04'ten iyi-

komikimben

Ubuntu 4.10 (Warty Warthog) seven arkadaş kim?

Lütfen itiraf etsin :P

hikmet Murat

Hardy çöktüğü için artık yeni sürümü bekliyorum. Hardy çok güveniyordum. Belki de nazar değdi. Şu anda açılıyor fakat ne internet çalışıyor ne de diğer dosyalar çalışıyor. Hakkını yememek lazım kullanırken her türlü sorunuma çözüm bulmuştum. Deposunda işe yarar çok sayıda dosya var. Kullanımı kolay.

York

kamjer

Ben ultimat ediittionun en son surumlerini kullaniyorum Gayet memnunum. 1.9 surumu cok guzel

ihtiyar said

Alıntı yapılan: kamjer - 20 Ekim 2008 - 14:35:11
Ben ultimat ediittionun en son surumlerini kullaniyorum Gayet memnunum. 1.9 surumu cok guzel

Böyle bir sürüm hangi dağıtımda mevcut?

matrax_41

Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 21 Ekim 2008 - 02:33:58

http://ultimateedition.info/  ubuntu'nun bir versiyonu

ihtiyar said

Alıntı yapılan: matrax_41 - 21 Ekim 2008 - 05:33:56
Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 21 Ekim 2008 - 02:33:58

http://ultimateedition.info/  ubuntu'nun bir versiyonu

İlk defa duydum. Daha çok öğrenecek şey var benim için. :) Bilgilendirme için teşekkür ederim. ;)

maxspacemax

Slackware tabanlı Zenwalk ilk tercihim. Ondada çoğu şeyi elle yapmak zorunda olmak zor.

Kutadgu

8.10 bana çok daha sorunsuz geldi. Bu sefer compiz yüklemediğim için mi tam bilemiyorum ama çok daha rahat çalışıyor sistem. Firefoxda kasma yok. Oyumu intrepid yönünde değiştiriyorum : ) .

kernel

ubuntu 7.10 live cd'den deniyordum yüklemeye korktum ilk başta,8.04 le cesaret geldi kurdum bilgisayara ubuntuyu ilk kez,sonra acemilik dönemimde çok kahrımı çekti hardy ama 8.10 tam bug'lardan temizlendiğinde bence hardy'i aratmıcak.
Dünyada herkese yeticek kadar kaynak var. Ama açgözlüleri doyurucak kadar kaynak yok..