En çok hangi Ubuntu sürümünü sevdiniz?

Başlatan heartsmagic, 11 Haziran 2008 - 21:15:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

En çok hangi Ubuntu sürümünü sevdiniz?

Ubuntu 4.10 (Warty Warthog)
2 (0.5%)
Ubuntu 5.04 (Hoary Hedgehog)
0 (0%)
Ubuntu 5.10 (Breezy Badger)
0 (0%)
Ubuntu 6.06 (Dapper Drake)
4 (0.9%)
Ubuntu 6.10 (Edgy Eft)
1 (0.2%)
Ubuntu 7.04 (Feisty Fawn)
1 (0.2%)
Ubuntu 7.10 (Gutsy Gibbon)
26 (6%)
Ubuntu 8.04 (Hardy Heron)
109 (25.3%)
Ubuntu 8.10 (Intrepid Ibex)
64 (14.8%)
Ubuntu 9.04 (Jaunty Jackalope)
76 (17.6%)
Ubuntu 9.10 (Karmic Koala)
46 (10.7%)
Ubuntu 10.04 (Lucid Lynx)
55 (12.8%)
Ubuntu 10.10 (Maverick Meerkat)
47 (10.9%)

Toplam Oy Verenler: 193

savasavcu

Bende yenı bir kullanıcı oldugum ıcın Ubuntu 9.10 (Karmic Koala) diyorum  ;)

GAREZ

8.04 mü ne nalet bir versiyon... atheros ARxxx kablosuz ağ kartını çalıştıramadı... VR601-049 ile en iyi çalışan 9.10 oldu... ama 9.04 te fena sayılmaz takoz telefonum Samsung SGH-E250 ile usb modem olarak oldukça performanslı olarak internete girdi...

haydogdu90

Yeni yeni ubuntu dünyasına girmeye başladım şu anda 8.04 sürümünü kullanıyorum nedeni ise yeni çıktığında indirmiştim notebooka (Notebooka şuanda pardus 2009.1 var) yükledim ağ kartını ve ekran kartını tanımadı/tanıtamadım.

Geçen ay yeni bir masaüstü topladım 8.04 sürümünü yükledim sorunsuz çalışıyor halen alışmaya çalışıyorum. sizce 8.04 çokmu eskidi yeni sürüm olan 10.04 de geçmelimiyim.

GAREZ

destek devam ediyorsa hayır eskimedi güncellersen notebook ilede kablosuz ağı kullanır tek sorun çekirdek eski olması o kadar... ben onu güncelleyemezdim o sırada modemim yoktu karşı komşunun kablosuz ağını kullanıyordum...

umutubuntu

Alıntı yapılan: haydogdu90 - 05 Haziran 2010 - 00:07:09
Yeni yeni ubuntu dünyasına girmeye başladım şu anda 8.04 sürümünü kullanıyorum nedeni ise yeni çıktığında indirmiştim notebooka (Notebooka şuanda pardus 2009.1 var) yükledim ağ kartını ve ekran kartını tanımadı/tanıtamadım.

Geçen ay yeni bir masaüstü topladım 8.04 sürümünü yükledim sorunsuz çalışıyor halen alışmaya çalışıyorum. sizce 8.04 çokmu eskidi yeni sürüm olan 10.04 de geçmelimiyim.
Tavsiyem 10.04'e geçmeniz yönünde olacaktır, aradan 2 yıl geçti Ubuntu'da bir çok yenilik var. 10.04 kurarsanız bu da (LTS) uzun süre destekli.

hasanpusat

cogunu denedim ama en iyisi 9.4 bence 9.10 iyi ama tema yüklenmiyo

heartsmagic

Alıntı yapılan: GAREZ - 05 Haziran 2010 - 00:11:44
destek devam ediyorsa hayır eskimedi güncellersen notebook ilede kablosuz ağı kullanır tek sorun çekirdek eski olması o kadar... ben onu güncelleyemezdim o sırada modemim yoktu karşı komşunun kablosuz ağını kullanıyordum...

Tek farkın çekirdek olmadığını biliyorsundur sanırım.

@hasanpusat, her sürüme tema yüklenir. Yeter ki tema sıkıntısız olsun o sürüm için.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

hasmetgulkokann

Arkadaşlar bilmiyorum oy verme zamanı geçti mi geçmedi mi ? Ama yinede duygularımı sizle paylaşmak istedim. ben hardy heron ile ilk olarak tanıştım ve çok sevdim. hani pencereleri kapatırken geriye doğru gidip kapanması beni kendine aşık etmişti. benim oyum hardy heron 8.04 için...

mami96

8.04 en sevdigimdi ama 9.04 beni u8buntuya baglayan oldugundan dolayi 9.04 sectim ama ikisinide secmeyi isterdim.

gelturi

ben  9,04 den beri ubuntu kullanıyorum hiç bir sürüm bana elle tutulur,çözülemeyen bir sorun çıkarmadı bilakis arkadaşlar yardımıyla sorun çözümlerinde daha fazla tanıyarak daha fazla sevdim.bence en güzel ubuntu sürümü 11.04(natty) dir.prealpha olamasına rağmen  henüz büyük bir sorun yaşamadım masa üstü görsellik yeni menü....oldukça hoş hemde 10.10 üzerine yükseltme yaptığım halde(hala 10.10 ayarlarım büyük ölçüde kullanılmakta)gerçekten ubuntu bu sefer çıtayı bayağı bir yukarı kaldırıyor böylesine köklü değişikliklerle...

GNUbuntu

Başlangıcım Ubuntu 7.10, ancak mecburen Ubuntu 10.10, 10 puan üstünden 10 diyorum. 11.04 çıktığında ne olur bilmiyorum  :)
Önce Saygı...

sem

10.04 diyorum... 10.10 deneme fırsatım olmadı ve denemeyeceğim sanırım. 6 ayda bir yerine 2 - 3 senede bir sistem değiştirmeyi tercih ederim (bu durumda LTS sürümler bana yetecektir).
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

microanaliz

10,04 benim için sanki daha kararlı gibi geldi ama son sürümde çok düzgün.
MicroAnaliz

GAREZ

10.04 ile çalışan SGH-E250 telefon ( geniş band modem olarak ) 10.10 ile çalışmıyor... NOKIA 6125 ile bile aktif edemedim... ne BLUETHOOT ile nede USB ile sadece 6125 geniş band modem olarak çalışıyor... SAMSUNG yeterince desteklemiyor heralde...

Sedo79

GNOME 3 çalıştıran herhangi bir sürüm olabilir  8)
hobaaaaaaaaaaaa night train

hamdi

9.04 sürekli hat veriyordu 9.10 benim için çok güzeldi

decent