usb'den ubuntu başlatırken hata

Başlatan oyunmax, 27 Mart 2010 - 02:21:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

if

@hüseyinbozan, bu[1] adresten uygulamayı indirin; .zip arşivini çıkartın; Windows yazan dizini açın; InstallToMBR yazan programı çalıştırın; bilgisayarı yeniden başlatın; "Install the Plop Boot Manager to the MBR" yazanı seçin; yüklendikten sonra yeniden başlatın bilgisayarı ve Ubuntu canlı cd'sini takın.

[1] http://download.plop.at/files/bootmngr/plpbt-5.0.14.zip

hüseyinbozan

Teşekkür ederim, peki usb olmaz mı ?
sıkıntı orada iso yüklü cd yok. ve Cd yazarmıyorum.

janparey

Alıntı yapılan: if - 05 Kasım 2013 - 19:04:41
Windows üzerinde de çalışıyor Plop. Aşağıdaki şekilde Plop'u MBR'ye kurduktan sonra canlı cd'yi takıp seçebiliyor olmanız gerek.

Alıntı YapDownload the current boot manager plpbt-5.0.14.zip. Extract the zip file. Open the folder Windows. You will find the batch program InstallToMBR. Run it as administrator in VISTA/WIN7 (right mouse click on the file and choose "Run as administrator"). The batch creates an entry in your windows boot menu called "Install the Plop Boot Manager to the MBR". When you reboot, then use the entry to install the Plop Boot Manager to the mbr.
[1]

[1] http://www.plop.at/en/bootmanager/mbrinstall.html#wininst
plop zamanında işimi görmüştü fakat arkadaş yeni galiba o yüzden bunu kullanabileceğini sanmıyorum.

if

Alıntı yapılan: hüseyinbozan - 05 Kasım 2013 - 19:40:22
Teşekkür ederim, peki usb olmaz mı ?
sıkıntı orada iso yüklü cd yok. ve Cd yazarmıyorum.

Tabi usb de olur. Hazırladığınız usb'nin "boot" bayrağına sahip olması gerektiğini unutmayın, carsa Windows'ta böyle bir özellik.
@can_66, zor bir işlemi yok. Tıkla kur ardından usb'yi tak kuruluma geç olacak inşallah.

hüseyinbozan

Musadeniz ile fotograf yükleyeyim.

janparey

Alıntı yapılan: hüseyinbozan - 05 Kasım 2013 - 19:52:19
Musadeniz ile fotograf yükleyeyim.
win32diskimager programı olmadı mı?

hüseyinbozan

Yaptığım işlemlerin resimlerini koyacaktım beceremedim.
InstallToMBR Adlı dosyayı acıp işleme devam ettim.
şimdi resetleyip deniyorum.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 05 Kasım 2013 - 20:13:17

boot eror :( artık bi şekilde hallederim teşekkür ederim arkadaşlar

janparey

usb-fdd usb-zip bu ayarlar ile sıra sıra dene son ihtimal olarak.sana son önerim bu olur daha sonra kaçarım biçare.