[Çözüldü] Window Picker Applet

Başlatan astronomer, 25 Mart 2010 - 04:16:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

astronomer

Merhabalar;

Ben yanlışlıkla system monitor den bilmediğim bir uygulamayı durdurdum (sanırım window picker manager) ve pencere kenarlıklarım, görev çubuğunda bir pencere açıldığında ve küçültüldüğünde çıkması gereken küçük simgeler yok oldu.. window picker applet i ne kadar yüklediysem ve bilgisayarımı baştan başlattıysam da, bir türlü kendiliğinden başlamadı. işin kötüsü nereden başlatılacağını da, açılışta nasıl kendi kendine başlatılacağını da bilmiyorum!

Lütfen yardımcı olabilir misiniz? Sistemimi bu yüzden baştan kurmak istemiyorum!

sema

Merhaba;
rm -rf .gnome* .gconf*
Bunu dener misiniz, GNOME ayarlarını sıfırlıyor, daha iyi bir öneri gelene kadar.
Alıntı yapılan: astronomer - 25 Mart 2010 - 04:16:18
...açılışta nasıl kendi kendine başlatılacağını da bilmiyorum!
Yeniden başlatmak için de;
sudo reboot
susema

hitokiri

sudo aptitude remove window-picker-applet
sudo aptitude install window-picker-applet

eğer olmazsa böyle bir dene ayaları sıfırlkadıktan sonra :)
gerçi ben kaldırıyorum onu maximusla beraber netbook-remix te her şey tam ekran gelmiyor o zaman hem :)
O küçük simgeler içinde sağ tık panele ekle deyip eklemeyide bir dene :)
Gerçi ayarları sıfırlayınca olucak ama :D

astronomer

semagkyz arkadaşım;

deneyeceğim önerdiklerinizi, yalnız benim yeniden başlatmaktan kastım; bilgisayarı yeniden başlatmak değil.
bende zaten window-picker-applet paketi yüklü. ben bunun çalışmasını durdurdum, şimdi nasıl açılışta daha önce olduğu gibi otomatik olarak yer almasını sağlayacağımı bilmiyorum (aynı sistemi ilk yüklediğimde kendi kendine açılışta nasıl yer alıyorsa bu program bunu yapmaya çalışıyorum), klavye kısayolunu bilsem olacak; gidip ekleyeceğim startup programs a.

gnome ayarlarını silip baştan başlatmayı deneyeceğim eve gidince.

yani aslında temel sorun, bende zaten yüklü olan bu paketin çalışmasını tekrar nasıl aktif hale getirebilirim?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 25 Mart 2010 - 09:30:57

hitokiri arkadaşım;

senin dediklerinden sadece apt-get install komutunu bir daha uyguladım hiç remove yapmadan. install komutunu verince herhalde üzerinden eksik birşeyler varsa tazeler diye düşündüm. remove yapıp sonra install ı denemedim. bunu bir deneyeceğim.

ayrıca bir de aptitude install yaptığımı hatırlıyorum.

hitokiri

Dene bakalım olmadı ona göre bakarız duruma :D

astronomer

semagkyz arkadaşım;

çopk teşekkür ederim işe yaradı! sanki ubuntu yu baştan kurmuşum gibi, onunla birlikte ben de yenilendim sanki  :D

hitokiri arkadaşım sana da çok teşekkür ederim yardımlarından ötürü  ;)

eribol

İyi o zaman. Bende özür dileyip konuyu kapatayım :).