Sizce Ubuntu gelecek sürümlerinde Compiz'den yoksun bırakılırsa ne olur?

Başlatan heartsmagic, 22 Mart 2010 - 02:22:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sizce Ubuntu gelecek sürümlerinde Compiz'den yoksun bırakılırsa ne olur?

Farkı kalmaz/Compiz'den daha iyisini hayal edemiyorum
9 (6.3%)
Ne olursa olsun her daim Ubuntu'yu kullanmaya devam ederim
71 (49.7%)
Kullanıcı sayısı düşer
59 (41.3%)
Kullanıcı sayısı artar
4 (2.8%)

Toplam Oy Verenler: 143

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

aakgun78

Bence kullanılmaya devam edilir. Zaten ankette sanırım en yüksek bu çıacaktır.

hitokiri

gnome shell de aynı şey zaten avant window navigator ikisinde de çalışıyor compiz'de de shell'de de devam ubuntu :D

erginemr

Ne olursa olsun devam ederim grubundanım, ama Youtube'da Compiz'in büyüsüne kapılıp Ubuntu'ya gelenlerin sayısı da azımsanamayacak kadar fazla...

Ek Not: Bu arada, bu önemli konuyu gündeme getirdiği için @ğnome'a teşekkürler.

xwes

Kullanıcı sayısı düşer şıkkını işaretledim. ancak ben ne olursa olsun ubuntu kullanırım yine de. Bu yüzden anket şıkları bana göre hazırlanmamış gibi :)

gimpprofessional

Compiz ilk başlarda bana çok cazip gelmişti. Ama anladımki herşey Compiz değilmiş. Her daim Ubuntu değilde Linux kullanmaya devam ederim.
Gimp Uzmanı artık Full Circle Magazine 'de yazıyor. Son sayısını incelediniz mi? http://fullcirclemagazine.org/

Gimp Uzmanı blog
http://gimpuzmani.wordpress.com/

Şimdiye kadar yayınlanmış tüm makaleler.
http://www.facebook.com/pages/Gimp-Uzmani/325906387399?ref=mf

eribol

Compizde görsel şölen hava atmak için ancak birkaç araç çok hoş gerçekten. Şu ekran görüntüsü alma eklentisi ve pencereleri dizmesi tam kullanımlık. Ha bu arada azalır diye işaretledim malum ülkemizde birçok şey görselliğe bakıyor. Çok az da olsa azalır.

sabian

Benim açımdan pek bişey değişmez, zaten genelde compizsiz kullanıyorum. Ama insanlara Ubuntu'yu anlatmak gerekince onun yardımına da başvuruyorum. Bu sebeple ben her halukarda Ubuntu, olmadı Linux kullanmaya devam edeceğim ama insanların Linuıx'a geçme kararı verme süreçleri biraz daha uzar gibi. Gerçi masaüstünü döndürerek gezen insan görmedim daha ama öylesi de çıkacaktır yani olumsuz etkileyebilir... :)
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

Fidel

Ben de arkadaşlarıma compiz ile "şov" yapıp ubuntu'nun diğer yanlarını öyle anlatabiliyorum en kolay. Ben yine de kullanırım tabi ama yeni kullanıcı iknasında işe yaradığı için kullanıcı artış hızını düşürür.

sabian

Alıntı yapılan: Fidel - 22 Mart 2010 - 11:57:16
Ben de arkadaşlarıma compiz ile "şov" yapıp ubuntu'nun diğer yanlarını öyle anlatabiliyorum en kolay. Ben yine de kullanırım tabi ama yeni kullanıcı iknasında işe yaradığı için kullanıcı artış hızını düşürür.

Onu da şirket düşünsün artık, kullanıcı sayısının önemi onlar için ne ifade ettiği de önemli. Zannedersem daha çok aktif olarak yazılım üreten ve sorunlara çözüm bulan kullanıcılar Canonical açısından daha fazla önem arz ediyor. Bu sebeple Shell'i iyileştirip alternatif bir görünüm kazandırmayı ve son kullanıcı vasıfsız sıradan insanı bu şekilde ikna etmeyi düşünüyor olabilir. Yani bence önemli olan programı kimin nasıl kullandığı değil, onu kimin, nasıl yazdığıdır.
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

ırmak

Sherlock Holmes

Bütünlüğü bozulur.
Sanki Ryu'suz Street fighter gibi,
Internetsiz bilgisayar gibi,
Schumacher'siz ferrari gibi,
virüsüz Vvindows gibi,
klişesinden kayıp verir.
Bu kayıp kullanıcı sayısına'da yansır.
:)

defli

GNU/Linux'u sırf siyah ekran üzerinde imleç olarak bilen insanlara öyle olmadığını hatta kendisini Windows'dakinden daha görsel bir şölen beklediğini anlatmak için Compiz çok iyi bir araç. Bunun dışında çok büyük sorun olacağını zannetmiyorum.

BayboraKaan

Alıntı yapılan: ğnome - 22 Mart 2010 - 12:52:26
Bütünlüğü bozulur.
virüsüz Vvindows gibi,
klişesinden kayıp verir.

+1

bsod1

openSUSE :P hem KDEyi de merak ediyordum..

compiz ayrıca kurulumaz mı? elle kurarız?

Hatti

Zaten kullanmıyorum, benim için değişen bir şey olmaz. Eğer compiz'i geliştirmek için harcanacak enerji daha da faydalı şeyler yapmak için kullanılacaksa yararlı olur.

Alıntı yapılan: ğnome - 22 Mart 2010 - 12:52:26
Bütünlüğü bozulur.
virüsüz Vvindows gibi,
klişesinden kayıp verir.

Son duyduğum bir habere göre Schumacher 2010'da Mercedes için turlayacakmış  :)

BayboraKaan

Mercedes için turlayacağı doğru. O zaman şu şekilde düzeltelim;

Schumacher'siz F1 :D

barış

Olmazsa depodan kurulur. Yani çok gerekli bir şey de değil bence. Onun yerine daha yararlı bir uygulamayı ön tanımlı olarak getirebilirler mesela GIMP gibi!

raskolnikov

Compiz olmadan olmaz bana göre. Çok fazla kullandığımdan değil ama insanlar için önemli bir şey. ubuntu görsel açıdan mac'i geçmeye niyetliyse görselliğe daha fazla önem vermeli...
"Sevginin gücü, güce olan sevgiyi yendiğinde, dünya barışı tanıyacak..."
-Sri Chinmoy Ghose-

DoGuKaN

Compiz şart  değil tabiki ama şık bir görüntü veriyor  :)

hamdi

such

Görsellikte bir yere kadar, kullanışlılıkta olması şart bence. Kullanışlılık olmadıktan sonra sırf görsellik neye yarar. Pencereleri sallanması şekilden şekile sokması yerine leb demeden pencereleri düzenlemesini tercih ederim.

krwlng

İsteyen elle kurardı, bir zamanlar forumlarda dönen beryl geyikleri geri dönerdi. İnsanlara ubuntu sevdirmek için yapılan çabalar biraz daha çaba gerektirmeye başlardı :)
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

kaansef

kesinlikle Compiz Fusion'suz Ubuntu düşünemiyorum.Eğer ubuntu compizsiz bırakılırsa windowstan farkımız azalır.Zaten ubuntunun durumu kötüye gidiyo.Çoğu komut değişti.Eskiden daha iyiydi.
# 28065

dilsever

Alıntı yapılan: hellsing - 23 Mart 2010 - 17:39:36
Olmazsa depodan kurulur. Yani çok gerekli bir şey de değil bence. Onun yerine daha yararlı bir uygulamayı ön tanımlı olarak getirebilirler mesela GIMP gibi!
Bence de...