10.04 de virtualbox

Başlatan omerismail, 21 Mart 2010 - 10:21:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

omerismail

10.04 beta kurdum. I/Q hatası verdi ama bilgisayarım açıldı. güncellemeleri yaptım. hemen flashplayer restricted extras yüklemeleri yaptım. bazı hataların ortadan kalkmış. fakat virtualbox yükleyemedim. repository ekleyerek de yüklemeye çalıştım yine olmadı. sitesinde de lucid için versiyonu yok. başka bir çözüm yolu olabilirmi.
selamlar

bytan

Yüklemeye çalışırken ne hata aldın? Multiverse ve universe depolarında bulunuyor.

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

omerismail

dediğin depoları ve virtualbox ı nasıl kuracağım. depolarda olan ose sürümümü yoksa diğerimi? ose de usb desteği yok biliyorum. ben kurarken ubuntu tweak ı bulamadığımdan ailurus u kurdum. oradan kurmaya çalıştım. hatayı tam okumadım ama kurulmadı.
selamlar

eğer virtualbox ı kurabilirsem bulamadığımdan kurduğum xp bölümünü kaldıracağım

garafatma

Sitesinden Lucid versiyonu olmasa bile 9.10 versiyonu ile sorun yaşayacağını sanmıyorum.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

heartsmagic

Lucid deposu ayarlanana kadar sanırım aşağıdaki depo iş görür:
deb http://download.virtualbox.org/virtualbox/debian karmic non-free
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ermnuniesesfan

arkadaşlar merhaba.. 10.04 te virtualbox xp kurdum..Usb desteği fln hepsini hallettim..Fakat virtualboxa oyun kurduğumda çalıştırmadı.. demondtools ile kurdum oyunu fakat hata 3D display effects ten geldi.. 3D yok gibi gözüküyo..Ne yapmalıyım? Nasıl 3d yi etkinleştirebilirim?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 02 Mayıs 2010 - 13:36:27

Virtualbox ın ayarlarından 3D hızlandırma etkin gözüküyo fakat çalıştırdığımda oyunu açtıktan sonra hata veriyo..????

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 02 Mayıs 2010 - 13:51:07

bu arada itunes kurdum o bile çalışmıyor iyimi...... Bumudur ubuntu????
KaLsAda SoN NefeS,YinEdE ES ES !!!

matrax_41

Misafir eklentileri kurman gerekiyor. Sanırım aygıtlar menüsündeydi misafir eklentileri kur seçeneği.

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: ermnuniesesfan - 02 Mayıs 2010 - 13:24:39
arkadaşlar merhaba.. 10.04 te virtualbox xp kurdum..Usb desteği fln hepsini hallettim..Fakat virtualboxa oyun kurduğumda çalıştırmadı.. demondtools ile kurdum oyunu fakat hata 3D display effects ten geldi.. 3D yok gibi gözüküyo..Ne yapmalıyım? Nasıl 3d yi etkinleştirebilirim?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 02 Mayıs 2010 - 13:36:27

Virtualbox ın ayarlarından 3D hızlandırma etkin gözüküyo fakat çalıştırdığımda oyunu açtıktan sonra hata veriyo..????

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 02 Mayıs 2010 - 13:51:07

bu arada itunes kurdum o bile çalışmıyor iyimi...... Bumudur ubuntu????
Evet budur Ubuntu. Sanal makinede oyun oynayamamasını bile Ubuntu'ya bağlayan biri Ubuntu kullanmasa da olur.

asicok

Ben wirtualbox hep sıkıntı yaşadım daha da kurmadım delirtti dersem yeridir.
Oyun oynayacak yaşı geçti abisi artık ubuntulu oldu.

sdelican

vbox u bugün kurdum, gereken tüm işlemleri ve eklentileri yükledim. daha önceleri ekran kartını hiç tanıtmamıştım (bilmiyordum). şu an tam ekran moduna aldığımda aynen gerçek bilgisayar gibi hızlı bir şekilde işlemlerimi yapabiliyorum. şu an çakma bir ikxpi  yüklü ve Solidworks yüklüyorum. bilgisayar baya zorlanıyor gibi, ram kullanımı 1.22 Gb takas kullanımı 10 mb. ama işlemciler yüzde 90-95 lerde seyrediyor ( solidworks kurulumundan heralde) . işlemcilerin yüksek değerlerde çalışması sorun çıkarır mı?
-Bana haysiyetli bir çay getir.
--Çay yok, sana bir haysiyet versem??

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: sdelican - 02 Mayıs 2010 - 23:26:58
vbox u bugün kurdum, gereken tüm işlemleri ve eklentileri yükledim. daha önceleri ekran kartını hiç tanıtmamıştım (bilmiyordum). şu an tam ekran moduna aldığımda aynen gerçek bilgisayar gibi hızlı bir şekilde işlemlerimi yapabiliyorum. şu an çakma bir ikxpi  yüklü ve Solidworks yüklüyorum. bilgisayar baya zorlanıyor gibi, ram kullanımı 1.22 Gb takas kullanımı 10 mb. ama işlemciler yüzde 90-95 lerde seyrediyor ( solidworks kurulumundan heralde) . işlemcilerin yüksek değerlerde çalışması sorun çıkarır mı?
Ekran kartı nasıl tanıtılıyor sanal makinede? Ben de bilmiyorum :)

sdelican

Alıntı yapılan: Yiğit Ateş - 02 Mayıs 2010 - 23:51:06

Ekran kartı nasıl tanıtılıyor sanal makinede? Ben de bilmiyorum :)

bilgisayarın gerçek ekran kartı tanıtılamıyor, sanal bilgisayarın ekran kartını da misafir eklentileri ile mümkün.  benim şimdiki sorum , önceki mesajıma ek olarak : işlemcim yanar mı ?

Yiğit Ateş

Yanmaz merak etme, işlemci ısısı çok yüksek değerlere ulaştığında bilgisayar otomatik kapanır. Tek dikkat etmen gereken nokta üzerinde çalıştığın belge önemli ise kaydetmek.

sdelican

tamam o zaman, bir kaç gün denedikten sonra  yeterli verimi alabilirsem çift sistemden kurtulabilirim belki.   sadece ubuntu yükler, sanaldan xp takılırm :) tamamen kurtulmam şimdilik maalesef mümkün değil. freecad,kedicad falan hepsini denedim, hiçbirşeye benzemiyorlar. ben piyasaya çıktığımda hiçbir işime yaramıyorlar.. bu şekilde devam..

heartsmagic

Ah bir de şu başlıklara geri dönüş alabilsek.
@omerismail, sorununu çözdün mü?

asicok

Başaka sanal makine kurucu program varmı bildiğiniz yardımcı olursanız sevinirim.
Oyun oynayacak yaşı geçti abisi artık ubuntulu oldu.

heartsmagic

@asicok, Virtualbox kurup kullanabileceğin en kolay sanal makine uygulamasıdır.
Neden kurmadın? Neler denedin, neler oldu?
Bunları anlatmazsan bize yardımcı olamayız sana.

krwlng

Ben Vbox 3.0.8 kurdum, elimde hazır paketi vardı, sorunsuz çalışıyor.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

setare

arkadaşlar ben virtualbox ile sanal makinada xp kurdum bir kaç sorum olucaktı yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler

Ekran kartımın(ati 3200) driverını kendi sitesinden indirdim kurarken hata veriyor. virtualbox'ta ekran kartı sürücüsü yüklenmiyor mu?

Çift çekirdekli işlemcim var fakat virtualbox'ta tek çekirdek olarak görünüyor. virtualbox'ta çift çekirdek olarak tanıtılması mümkün mü?

sanal makina ile hdd (.vdi uzantılı hdd dosyası) oluştururken  Başlangıç dizinindeki .virtualbox dizinine değilde diğer bir dizine kaydettim. Bunu . virtualbox dizinine veya windows tarafındaki bir ntfs bölümüne taşıyabilir miyim? Taşırsam virtulalbox çalışırmı?

eger ntfs dizinine taşıma imkanı varsa çok iyi olucak çünkü Linux Mint tarafındaki hdd'de fazla alan yok

bytan

Vbox kullanırken makinandaki gerçek ekran kartını ona yükleyemezsin. Vbox, kendisi, yazılımsal olarak bir ekran kartı varmış gibi davranır. Aynı şeyi işlemcin için de düşün.

Dosyayı ise taşıdığın zaman seçebilecek durumdaysan açarsın.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

setare

teşekkürler @bytan
Bir sorum daha olucaktı virtualbox'ı açınca ilk başta böyle bir uyarı veriyor bu nedir?

One or more virtual hard disks, CD/DVD or floppy media are not currently accessible. As a result, you will not be able to operate virtual machines that use these media until they become accessible later.
Press Check to open the Virtual Media Manager window and see what media are inaccessible, or press Ignore to ignore this message.

bytan

Alttaki kullanıcı sorunu yaşattığını düşündüğü iso'yu göstererek çözümü bulduğunu yazmış.

http://forums.virtualbox.org/viewtopic.php?f=8&t=18458#p121002

PF @ ST

heartsmagic

Hiç denemedim ancak sanal makine ayarları altındaki Sistem bölümünde işlemci sayısı ayarlanabiliyor.
Ayrıca .vdi dosyasını taşırsan makine için bu dosyayı tekrar ayarlaman gerekiyor ayarlardan.

kaansef

Peki ben bir şey sorabilirmiyim?Diyelim sıfırdan ubuntu kurduk.Sonra virtualbox ve ardından remastersys kurduk.(Bu arada virtualbox'ta XP'de kurduk.)Sonra yedeğini alıp usb'ye yazdırdık.Başka bilgisayar bu yedeği sorunsuz olarak açıp,XP'ye fln girermi?
# 28065

heartsmagic

Sorduğun şey RemasterSYS ile oluşturulan ISO'da bu Virtualbox ve kurulu olan XP'nin de olabileceği mi?
Kullanıcı ayarlarını muhafaza etme seçeneği vardı sanırım RemasterSYS'de. Eğer öyle yapılırsa bir ihtimal muhafaza edilecektir bunlar.