Ubuntu artık bedava CD yollamayacak mı yoksa?

Başlatan barış, 20 Mart 2010 - 20:28:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

barış

Ubuntu'dan CD sipariş etmek için yeniden ship.ubuntu.org sitesine girdim. Şöyle bir görüntü geldi ekranıma
[IMG]http://pic1.resimupload.com/r2/thumb_490414800.png[/img]

@Irmak'a sordum, "yardım istiyorlar" gibisinden bir şey dedi...

eribol

Tam olarak çeviremesemde anladığım şey şu: Yeterince dağıttık ve artık burdan sipariş edilen cd'lerin bir ihtiyaç olduğundan emin değiliz. Ayrıca temini zor oluyormuş yani maddiyat içinde iyi değil. Bize katkı sağlamak istiyorsanız sisteminizi yükseltebilir veya ücretsiz ubuntuyu indirebilirsiniz diyorlar. Umarım yanlış anlamamışımdır.

barış

superjax

bu 10.9 içindir.10.04 çıkıncı ücretsize geçilir gene

xwes

Hayır hala gönderiyor. Ama siz daha önce de bir çok CD aldığınız için sizin upgrade ile ya da download ile de ubuntuyu yükleyebileceğinizi söylüyor. Ben az önce denedim, bana gönderiyorlar hala. (ama ben almayı düşünmüyorum)

barış

2tane CD aldım altı üstü çok mu gördüler yav? Cimri herif :D (Canoncial'ın sahibi) 10.04'ü almalıyım.

xwes

Arkaşlar sîzce bizim de düşünceli davranmamız gerekmiyor mu? Yani hepimiz indirip CDye çekebilebilecek insanlar iken sırf orjinal CD merakı için canonical'ı masrafa sokmak doğru bir şey midir? Tabi bazı haklı gerekçeleri de var orjinal CD istemenin ancak yine de bence bir kez daha düşünüp öyle isteyelim CDleri.

barış

@xwes, benim CD yazıcım yok. İnternetimde kotalı... Hadi kotayı geçtim, indirsem ne yapacağım? CD yazıcım olsa 1ay boyunca o CD'yi beklemem ben :D direkt indiririm kurarım. Ama yok işte...

eribol

@barışubuntu; sana seçenek sunmuş. Zaten sanırım senin şahsına demiş "ihtiyacın yok" diye :). Elindeki cd ile kurulum yap ve sonra yükselt demiş. Dostum Mark nerden bilsin kota ne:D.

barış

@eribol, diyorum ya cimri herif diye :D 9.04 bir de 9.10 istedim. 2CD'yi çok gördü :D

barış

eribol

agritux

Bana adresini ver sana karşı ödemeli kargo atayım o halde...

barış

olur gerçekten. Bir çıksın da 10.04 hallederiz.

agritux

Tamam istediğin zaman özel mesaj atabilirsin.

XRumer

Alıntı yapılan: barışubuntu - 20 Mart 2010 - 21:55:14
Göndersin parası neyse vereyim ya :D

Canonical Store'dan satın alabiliyorsun galiba.

aliorhan

Arkadaşlar şu anda cd gonderiyorlar ama yoğunluktan dolayı sipariş almadıklarını. Yoğunluk bitince sipariş verildiği takdirde yollayacaklarını yazıyor orada.

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: xwes - 20 Mart 2010 - 21:13:57
Arkaşlar sîzce bizim de düşünceli davranmamız gerekmiyor mu?
Mutlaka...
Karşılığında en azından bağışta bulunmamız gerekir, daha doğrusu 1 katkı.  :)