Grafik kartı sürücüleri ve Compiz sorunu

Başlatan ozelgoktug, 25 Mart 2010 - 22:58:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ozelgoktug

Merhabalar Benim Nvida fx 5500 ekran kartım wardı windows 7 kurmustum sıkıntı cıkardı aero ve şeffaflık özelliklerini kullanamadım Sonra Ubuntu CDim geldi cok sewindim ve kurdum ve herşey mükemmel çalışıyordu ubuntunun windows7 den cok farkı war, fakat her yeniden başlattığımda yeniden çözünürlük ayarlıyordum.. bunu çözemedim ve OnBoard ekran kartımı kullanmayı düşündüm şu an yardım istememin nedeni ben de Masaüstü Efektleri Etkinleştirilemedi Sorunu'nu yaşıyorum.. sorun on board karttan mı onu da bilmiyorum, on board kartımın markasını modelini nasıl öğrenirim onu da bilmiyorum. ama uç birim vs bazı şeyleri biliyorum artık. Önerdiğiniz şeyleri yapabilirim rahatça yani. Eğer yardım ederseniz cok sevinirim. Efekt siz hiç haz alamıyorum  :(

heartsmagic

Tümleşik kartı mı kullanacaksın Nvidia'yı mı? Eğer tümleşik kartını kullanmayacaksan BIOS üzerinden kapamayı deneyebilirsin.

Şu komutlar ne diyor?

glxinfo | grep render
grep Driver /var/log/Xorg.0.log
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ozelgoktug

Önce Nvida yı denesem iyi olacak gibi geliyor hem öğrenmiş olurum birşeyler... şu anda ekran kartımı taktım ve kodları yazdım sonuçlar şunlar:

glxinfo | grep render
direct rendering: Yes
OpenGL renderer string: GeForce FX 5500/AGP/SSE2

grep Driver /var/log/Xorg.0.log
   X.Org Video Driver: 5.0
   Module class: X.Org Video Driver
(II) NVIDIA dlloader X Driver  173.14.20  Thu Jun 25 19:28:52 PDT 2009
(II) NVIDIA Unified Driver for all Supported NVIDIA GPUs
   Module class: X.Org XInput Driver

heartsmagic

Sürücülerin kurulmuş ve kullanımda. Şu durumda hâlâ Compiz'i çalıştıramıyor musun? Çalışmadığını nereden biliyorsun?

Çözünürlük sorunun için bu başlığın bulunduğu bölümdeki bazı başlıklara bakabilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.