Google Chrome tarayıcısı için Youtube vs. Video indirme eklentisi bilen...

Başlatan sabian, 19 Mart 2010 - 14:15:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sabian

Başlıkta aslında herşeyi özetledim ama bir açıklama yapmak şart sanırım.

Ben aslında fanatik bir Firefox kullanıcısıyım, fakat kasılmalar ve donmalar can sıkıcı olabiliyor ki öyle... Bu sebeple tarayıcı aramaya başladım kendime ve opera dahil neredeyse hepsini denedim. Dişe dokunur bi Opera, Firefox bir de Chrome olduğunu söyleyebiliriz.

Firefox fanatikliğimin altında yatan asıl neden ise eklenti evreninin gerçek bir evren gibi neredeyse sınırsız olması. Bunların içerisinde en çok sevdiğim ve sürekli kullandığım bazı eklentiler var. Downthemall, Personas ve Video downloadhelper bunların en önde gelenleridir. Tarayıcı değiştirince ister istemez eksikliklerini hissediyorsunuz. Bu eklentilerin alternatifler Chrome'da var mı bilmiyorum ama benim için en önemli olan şuan için Video downloadhelper eklentisi. Beğendiğim videoları bilgisayarıma indirip dinlemek hoşuma gidiyor. Bu nasıl bir fetiştir diyenler olabilir ama benim takıntılarım da bunlar :)

Bu sebeplerle hızından ve neredeyse sorunsuz kullanımından dolayı Google Chrome kullanmaya karar verdim bir süreliğine. Bu sebeple Google Chrome için yapılmış bir video indirgeci (indirme aracı, indirme yöneticisi anlamında kullandım) varsa ve bundan haberi olan varsa buradan bana bildirirlerse çok minnettar olacağım.

Herkese kolay gelsin...
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

ironic

Youtube için video eklentisi göremedim. Downthemall için, eğer JDownloader kullanıyorsan onun için bir eklenti varmış.

https://chrome.google.com/extensions/detail/ljhooappahaeilmbekgcokgjjplambgo?hl=en

Ozmo

izlenen videolar filan /tmp altına yerleşmiyor mu yoksa opera ile firefox ait bir özellik mi

Contempt

Firefox tan kurtulmak istediğim halde buna engel olan tek şey :D Eğer bir gelişme varsa paylaşırsanız çok sevinirim...
Herşeye Rağmen...

Zorba58

Şu an hem Chromium hem Firefox kullanıyorum. Chromium gerçekten çok tatminkar. Firefox'u şu an tek bulundurma nedenim video download helper eklentisi. Bende arıyorum chromium için böyle bir eklenti.
Dünya' nın asıl problemi. ahmaklar ve fanatikler her zaman için kendilerinden çok eminken; buna karşılık daha aklıbaşında insanların hep şüphelerle dolu olmaları.
                                                            Bertrand Russell

mtufan

/tmp  klasörü altında tamamen izlenen flash video orada bir ad ile saklanıyor. browseri kapatmadan oradan masaüstüne kopyalarsanız bir indiriciye gerek kalmaz... En azından ben bu şekilde yapıyorum. İstediğim formata dönüştürmek içinse WinFF kullanıyorum.
Hatasız kul olmaz...

hyperThread

Flash Video Download.. Hemen hemen birçok yerde çalışıyor. google extentions üzerinden temin edebilirsin

Zorba58

Alıntı yapılan: mtufan - 03 Şubat 2011 - 23:08:43
/tmp  klasörü altında tamamen izlenen flash video orada bir ad ile saklanıyor. browseri kapatmadan oradan masaüstüne kopyalarsanız bir indiriciye gerek kalmaz... En azından ben bu şekilde yapıyorum. İstediğim formata dönüştürmek içinse WinFF kullanıyorum.
bu tmp dosyası nerede?

Alıntı YapFlash Video Download.. Hemen hemen birçok yerde çalışıyor. google extentions üzerinden temin edebilirsin
Extensions'da flash video download diye arattım. Böyle bir eklenti yok.

Dünya' nın asıl problemi. ahmaklar ve fanatikler her zaman için kendilerinden çok eminken; buna karşılık daha aklıbaşında insanların hep şüphelerle dolu olmaları.
                                                            Bertrand Russell

hyperThread

Alıntı yapılan: Zorba58 - 04 Şubat 2011 - 00:06:42
Alıntı yapılan: mtufan - 03 Şubat 2011 - 23:08:43
bu tmp dosyası nerede?

Alıntı YapFlash Video Download.. Hemen hemen birçok yerde çalışıyor. google extentions üzerinden temin edebilirsin
Extensions'da flash video download diye arattım. Böyle bir eklenti yok.

kusura bakma, yanlış bilgilendirme yapmışım. Google'ın üzerinden indirdiğim aklımda kalmış fakat buradan indirmişim.

http://www.chromeextensions.org/utilities/flash-video-download/

;)

Zorba58

Bertrand Russell

DoGuKaN

mtufan

Hatasız kul olmaz...

stef_q

JDownloader eklentisi sadece link bloklarının kopyalamasında işe yarıyor :( Sayafda gömülü media dosyalarını indirmek için bir eklenti mevcut değil. Ancak her siteye özel kendi ekletisini kurmak gerekiyor.

barış

www.video2mp3.net bu site videoları mp3e çevirmek için. Youtube, dailymotion da çalışıyor.
Chrome ve Firefox eklentisi mevcut.

www.keepvid.com da mp4 olarak video indirmek için. Eklentisi var mı bilmiyorum.

sem

Alıntı yapılan: mtufan - 04 Şubat 2011 - 16:52:05
tmp klasörünün olduğu yer...

Bilgisayar>Doysa Sistemi>tmp

Flash'ın son sürümünde tmp klasörüne atılmıyordu flash videolar.
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

Sherlock Holmes

Şu konuma bakmışmıydınız.?
nautilus /home/Kullanıcı_ismi/.cache/chromium/Media Cache

sem

".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

Zorba58

Alıntı yapılan: sem0900 - 05 Şubat 2011 - 16:39:32
Tarayıcı önbelleklerindeki videolar için şu öneriyi yapayım ben de;

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,24343.msg292590.html#msg292590
Vay be chromium için denedim de gerçekten çok hoşmuş Mixer. Videoyu istediğimiz yere kaydetmek için her defasında çalıştıracağız değil mi?
                                                            Bertrand Russell

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: DoGuKaN - 04 Şubat 2011 - 07:47:12
http://www.chromeextensions.org/music-videos-photos/chrome-youtube-downloader-2/ bunu öneririm. Çok kullanışlı  bir şey.

Kesinlikle.,
Özellikle öntanımlı video çözünürlüğünden daha yüksek olanlar /.cache ve alt konumunda belirmediğinden ötürü, kullanışlılık hususunda hemfikiriz.

syagdiran

Merhaba. Başlıkta belirttiğim tarzda herhangi bir video formatında (flv,mp4, avi...) olan yine herhangi bir siteden(Sadece Youtube gibi belirli sitelerden değil) video kaydedebileceğim bir eklenti arıyorum. Forumda ve Chrome Webde araştırdım ama bulamadım. Yıllardır ve şu an da  Firefox kullamaktayım fakat Chrome daha hızlı.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

grey123

Bende böyle bir eklenti buldum videoyu açtığınız anda yukarıdaki renkli bağlantılardan videoyu indirebiliyorsunuz.Chromium tarayıcısında çalışıyor.

http://userscripts.org/scripts/show/110007
Hepimiz bir'iz.Yani ben , biz olduğumuz zaman 'ben'im...

arpia

https://chrome.google.com/webstore/detail/fvd-video-downloader/lfmhcpmkbdkbgbmkjoiopeeegenkdikp?hl=tr

Bakmanızda fayda var, benim için Firefox'ta bulunan eklentiden bir farkı kalmadı. Bütün sayfalardan indiriyor youtube v.b seçmiyor.

tarik54

@barış yazmış ama yine de yineleyim...

www.keepvid.com dan mp4, flv, .. şeklinde indirebilirsin. Java kurulu olması şart. ben video indirmek için keepvid kullanıyorum, youtube dahilinde birçok siteyi de destekliyor. eklenti falan gereksiz olduğunu düşünüyorum. sürekli kullanım için bilemem...