Unable to mount DVR-Video

Başlatan taylanguney, 10 Ekim 2013 - 17:27:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

taylanguney

Error mounting: mount: wrong fs type, bad option, bad superblock on /dev/sdc1,
       missing codepage or helper program, or other error
       In some cases useful info is found in syslog - try
       dmesg | tail  or so

Taşına bilir 500 gb usb hdd var elimde.
Güvenlik kamerasından video yedeği almaya çalıştım.  Dosya sistemini raw çevirdi ve üsteki hatayı verdi.

ekremsenturk

raw diye bir dosya sistemi yok, disk dosya biçimi silinmiş, diski biçimlendir ve tekrar dene.

heartsmagic

Soruna yol açan nokta neresi? Yedek alınmaya çalışırken mi sıkıntı oldu? Söylendiği üzere dosya sistemi veya tablosu silinmiş disk üzerinde. Testdisk ile şansını deneyebilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

taylanguney

Alıntı yapılan: ekremsenturk - 10 Ekim 2013 - 21:17:59
raw diye bir dosya sistemi yok, disk dosya biçimi silinmiş, diski biçimlendir ve tekrar dene.

İçinde önemli bilgilerim var.

Alıntı yapılan: heartsmagic - 10 Ekim 2013 - 22:43:29
Soruna yol açan nokta neresi? Yedek alınmaya çalışırken mi sıkıntı oldu? Söylendiği üzere dosya sistemi veya tablosu silinmiş disk üzerinde. Testdisk ile şansını deneyebilirsin.

Video kamera kayıt sistemine 500 gb taşınabilir usb hdd taktım ,cihazdan video çekmeye çalıştım ,sonra da hdd usb ile bilgisayara taktım  ilk mesajımdaki hatayı verdi.

heartsmagic

Bir şekilde söylediğimiz üzere ya disk biçimlendirilmiş ve dosya sistemini kaybetmiş ya da tablo bilgisi silinmiş. Testdisk konularına bakabilirsin, önce sadece tablo bilgisini düzeltmeyi denersin. Eğer olmuyorsa elden bir şey gelmez, veri kurtarma kısmına yöneleceksin.

taylanguney

Alıntı yapılan: heartsmagic - 11 Ekim 2013 - 10:21:23
Bir şekilde söylediğimiz üzere ya disk biçimlendirilmiş ve dosya sistemini kaybetmiş ya da tablo bilgisi silinmiş. Testdisk konularına bakabilirsin, önce sadece tablo bilgisini düzeltmeyi denersin. Eğer olmuyorsa elden bir şey gelmez, veri kurtarma kısmına yöneleceksin.

verileri kurtardım  active file recovery ile . Sonra da biçimlerdirdim linux ta

tlg

heartsmagic

Linux tarafında desteği olmayan bir yazılımla çözüldüğü ve zaten çözümü bizim tarafta yapamadığımız için etiketlemeden kapatalım bence başlığı.
Geri bildirim için teşekkürler.