Rurouni Kenshin

Başlatan hitokiri, 13 Mart 2010 - 19:27:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hitokiri

Alıntı Yap
Rurouni Kenshin: Meiji Swordsman Romantic Story (るろうに剣心: 明治剣客浪漫譚 Rurouni Kenshin: Meiji Kenkaku Romantan), mangaka Nobuhiro Watsuki tarafından oluşturulmuş bir manga ve anime serisidir. Hikâye Japonya'nın Meiji Restorasyonu döneminde geçer. Orijinal başlık DVDler'de korunmasına rağmen, OVAlar'ının İngilizce  sürümleri ve filmi Samurai X adıyla yayınlanmıştır. Dizi, bir zamanlar Hitokiri Battōsai ("Battōjutsu  ustası katil") olarak bilinen Himura Kenshin'in bir daha asla adam öldürmemeye yemin etmesinin ardından başlayan hikâyesini anlatır.

Manga orijinal olarak Şūeişa'nın Haftalık Shounen Jump dergisinde 2 Eylül 1994'ten 4 Kasım 1999'a kadar yayınlandı ve 28 tankoubon cildi ile tamamlandı. Manganın Birleşmiş Milletler'de yayınlanması VIZ Media ile sağlandı. Rurouni Kenshin, bazı İngilizce yayınlarında "Rurouni"nin kaba bir çevirisi olarak "Gezen Samuray" şeklinde adlandırıldı.

Yazar Kaoru Şizuka, resmi bir Rurouni Kenshin romanını Ay Dünyasına Seyahat olarak başlıklandırdı. Roman VIZ Media tarafından çevrildi ve Birleşmiş Milletler'e ve Kanada'ya dağıtıldı.
Devamı>>http://tr.wikipedia.org/wiki/Rurouni_Kenshin

Alıntı YapKendimce ;
2000 li yılların başında Kanal D de sabahın 5 i ile 6 sı arası izleyebildiğimiz türkçe dublajlı bölümlerine ne hikmetse artık erişilemeyen bir çoklarına göre ilk 4 ovalık serisiyle en iyi anime olarak görülen , namı değer Himura Kenshin izlemeden anime izlemeyi yarım bırakmış sayılıcağmız efsane serilerden biri kutsal anime kaynağı Anime.Freak te tr altyazılı bölümlerine bile rastlıyamadığımız özlemini duyduğum karakter .... Hâl böle olunca kelimelrinde bir sonu gelmiyor haliyle;
Ve de Benim için oldukça nostaljik olan, İlk Türkçe dublaj bölümünü de youtube bağlantısıyla paylaşıyorum şimdi  : )
http://www.youtube.com/watch?v=qhl8mk4wweI&feature=player_embedded
Ovalar hakkında bilgi sahibi olmak için >>> http://hitokiri-journal.blogspot.com/search/label/Rurouni%20Kenshin?max-results=3   bağlantı ziyaret edilebilir :D
Ve son olarak  Özgür yapımlar
Karakalem
Gimp ile

heartsmagic

Zevkle izlediğim bu anime serisinin özgün çalışmalarını burada görmek sevindirdi beni. Yeri çok ayrıdır benim gözümde. @hitokiri sayesinde öğrendiğimi de eklersem sanırım kendisine bir de teşekkür borçluyum :) 

Orooo", :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

hitokiri

Zevk sizin , beğeni sizin yardımcı olabildiysem ne mutlu bu arada kore sineması diye bi şey olduğunu @heartsmagic sayesinde öğrendim ve de sevdim :)
OoRooOO??:!?
:)

garafatma

Bende seyredecek anime arıyordum, teşekkürler @hitokiri :)
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

hitokiri

Alıntı yapılan: keiser_soze - 13 Mart 2010 - 22:37:58
Bende seyredecek anime arıyordum, teşekkürler @hitokiri :)
Seyredicek anime bulamıyan herkese her zaman bi öneri getirebilirm sanırım :D
Umarım sende beğenirsin bu seriyi :)

garafatma

Açıkçası son dönemde sardı bayağı, ancak bu gece birşeyler bakabilirim yarın tüm gün için. Sanırım bu pazarımı kendime ayırabileceğim :) yine istersem seninle irtabata geçebilirmiyim bu konuda?

hitokiri

Düşünmene bile gerek yok :)
Her zaman irtabata geçebilirsin :D

garafatma

ırmak

Çok sevdiğim, pek sevdiğim, en sevdiğim anime :)
Rurouni Kenshin Tsuioku Hen!!

garafatma

23 ncü bölüme kadar geldim, ciddi anlamda bağımlılık yaptı ancak alt yazı sıkıntım var. Sizlerde var mı acaba altyazılar? 23 ile 95'nci bölümler arası :)

hitokiri

http://divxplanet.com/sub/m/4879/Rurni-Kenshin-Meiji-kenkaku-roman-tan.html
57 ' e kadar altyazılar var :) tv serisinin ,
57 bölüm bittikten sonra ilk sinema filmini izlersin belki o zamana 95 e kadar çevirilir tv serisi sonra ilk 4 ova sonra 2 ova gider :)

garafatma

Ben buraya bakmıştım ama sezon iki diye şaşırdım sanırım. Şimdi bu adresi açamıyorum şirkette sorun çıkartıyor niyeyse divxplanet. Eve gidince kontrol ederim tekrar, teşekkürler :)

hitokiri

Ne demek irtibat'a geçilebilir herhangibi bir sıkıntı olursa yeniden :)

iRoNMaSTeR

Zevkle izlediğim bir animeydi özellikle ilk 60-70 bölüm mükemmeldi.
Sonrasında ise Ovalar sinema filmi tadında
Anime izleyip de Rurouni Kenshin izlemeyen çok şey kaybeder diye düşünüyorum.
Bana animeyi sevdiren yapım olmuştur.

hitokiri

Benim üzerimde Türkiye'de yayınlanan animelerin etkisi de var sevdirme konusunda(dragon ball , Kenshin ..) , yani tamamen katılıyorum sana @ iRoNMaSTeR :D

barış

Küçükken sabahın erken saatlerinde verirdi bu çizgi diziyi. Kaçırmamak için erken kalkmaya alıştım o yaştan itibaren.. :D

Mitsukuni

Yeni bir Kenshin projesi söylentisi buldum. Hatta OVA'lar ve filmler Blu-Ray olacakmış. :) Heyecanlı bir haber lâkin, umarım Suzumiya Haruhi no Yuutsu'ya çevirmezler çıkarma işini. Mâlumunuz, çok erken haber verip uzun süre bekletmişlerdi. :)
Kaynak da ANN olunca bilmek istersiniz diye düşündüm. :)