Ubuntu Türkmenistan

Başlatan eren, 10 Haziran 2008 - 04:04:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eren

Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Kozmo

Bu bölüm fazla ilgi çekmiyor sanırım? Ubuntu Türkmenistan kurulduğuna göre buranın açık kalması hala gerekiyor mu?

eren

Arkadaşlar kendilerini toparlayana kadar burası açık kalacak, ayrıca Ubuntu TK buraya yönleniyor.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

cw_turkmen

Arkadaşlar, ne yapılması gerekiyor bu proje kapsamında?

eren

Alıntı yapılan: cw_turkmen - 25 Kasım 2009 - 02:01:16
Arkadaşlar, ne yapılması gerekiyor bu proje kapsamında?

http://www.ubuntu-tk.org için yapılması gerekenler;

1- Bir ekip kurulması.
2- Başka bir domain ile bir site kurulması ve bu sitenin içeriğinin doldurulması.
3- www.ubuntu-tk.org alan adının size devri için admin@ubuntu-eu.org adresine *açıklayıcı bir e-posta gönderilmesi.

* Ubuntu için yaptıklarınızı, çeviri çalışmalarınızı, ekip hakkında genel bilgileri yazmayı unutmayın.

4- Daha sonra yerel site için başvuru yapacaksınız. İlk 3 kısmı hallederseniz o kısmı ben hallederim.
5- Normal yerel ekip olduktan bir süre sonra "resmi" ve "tanınan" yerel ekip olmak için Jono Bacon'a başvurabilirsiniz. Bunun için bir çok standart gerekiyor örneğin Ubuntu Türkiye ilk kurulduktan 2-3 sene sonra ancak tanınan ekip olabildi. Bu sorunda teşkil etmiyor en sonunda tanınan ekipte olabilirsiniz yeter ki çalışın.