[Duyuru] Ubuntu Wiki için Logo

Başlatan özgürubuntu, 12 Mart 2010 - 21:42:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

özgürubuntu

Sevgili forum üyeleri, bir gönüllü arıyoruz, eli GIMP tutan, sanatsal bakış açısına sahip (bu şart değil) arkadaşlardan, Ubuntu Türkiye Wiki'si için yeni Ubuntu renklerinde, yazı fontunda ve yeni logosuyla Ubuntu Wiki için bir logo hazırlayabilecek gönüllü arkadaşlar, buradan çalışmalarını yayımlayabilirse, bizde seçimimizi yapabiliriz..

Gönüllü arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler

Yararlanılacak Kaynaklar ;
https://wiki.ubuntu.com/Brand
https://wiki.ubuntu.com/Brand2

hitokiri

Ben gayet amatörce bi şey yaptım bilmem işe yarar mı ;

özgürubuntu

teşekkürler elinize sağlık gayet güzel görünüyor aslında..

hitokiri

Eksik gördüğün bi şey varsa elimden geldiğince düzenlemeye çalışırım ama en nihayetinde yapcağım şey bu kadar diğer arkadaşların tasarımlarını göremek gerekir önceilkle .

umutubuntu

Çok güzel olmuş ellerine sağlık, forum ve gezegen içinde kullanılabileceği kanaati oluştu bende.

Alquimista

Bu çalışmanın Ubuntu'nun yeni logosunun fontu yayınlanana kadar bekletmek mümkün ise bence daha faydalı olur. Çünkü bildiğim kadarı ile logo yayınlanmış olsa da font ya da svg olarak yayınlanmadı, henüz tam net değil yazı karakterleri bu yüzden hazırlanılacak logo için "wiki" yazarken mesela aynı orjinal Ubuntu yazımı biçimde olması pek mümkün olmayabilir.

Tabi ben bunları söylüyorum ama öte yandan, @hitokiri yapmış bile. Ellerine sağlık, güzel olmuş gerçekten =)
If you should go skating on the thin ice of modern life, dragging behind you the silent reproach of a million tear-stained eyes, don't be surprised when a c rack in the ice appears under your feet. You slip out of your depth and out of your mind with your fear flowing out behind you as you claw the thin ice.

canosayan

logo derken biraz ölçüt belirlesek. mesela eğer tasarım kare, kareye yakın hatta altın oranda olursa kullanım şansı artıar.
Chmod bizim işimiz.

umutubuntu

Canonical'in belirlediği logolarda Ubuntu yazısından sonra gelen topluluk ortamı isimleri ince yazılmış bunu da dikkate almak lazım.

Ayrıca dökümanlar için bu simgenin kullanılacağı bildirilmiş.

ubuntuki lilith

Çeviri tayfamız için bir logo nasıl çekti canım :) ama yapalım demeye korkuyorum, daha aklımdan çok şey geçiyor da mesele yapmak. Şu Gimp hakkında biraz yetenek lazım, kendim de çok yapmak istiyorum da.

Fidel

Bizim ayrı bir sitemiz bile yok ki logomuz olsun.  :(

ubuntuki lilith

Koca Launchpad bizim Fidel :P Wiki de bizim, Ubuntu da bizim :) Belki sudo'da çeviri çalışmalarına dair bir röportaj neyim yaparlar orda da logomuz olur cafcaflısından, ne hayaller peşindeyim...

bytan

@hitokiri, elinden her iş geliyor. :) Tasarımını bende beğendim.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

erginemr

Bu da benim Wiki logo önerim. Hoşuma giden, bağımsız bir logo kullandım.

özgürubuntu

@enginemr, işler kızışıyor :D Çok güzel olmuş bu logo da

sema

Alıntı yapılan: ubuntuki lilith - 12 Mart 2010 - 23:20:40
Belki sudo'da çeviri çalışmalarına dair bir röportaj neyim yaparlar orda da logomuz olur cafcaflısından, ne hayaller peşindeyim...

Tabii ki. Siz isteyin yeter ki. En kısa zamanda. Bu arada logo çok hoş olmuş, elinize sağlık.
susema

hitokiri

Alıntı yapılan: pa - 12 Mart 2010 - 22:41:02

Canonical'in belirlediği logolarda Ubuntu yazısından sonra gelen topluluk ortamı isimleri ince yazılmış bunu da dikkate almak lazım.

Ayrıca dökümanlar için bu simgenin kullanılacağı bildirilmiş.
$pa sanırım böyle bir şeyler demek istedin yazında lazım olanlar bunlar sanırım benimde canım fena skılıyordu uğraştım biraz :D
BU arada ellerine sağlık @erginmer  çok iyi olmuş tasarımın zaten benimki tasarım değil sadece değiştirme :D

umutubuntu

Aynen, düşündüğüm şeyleri yapmışsın teşekkürler.
Ben de eklemek isterdim ancak tek bir işe yoğunlaşamadığım için mümkün olmadı.
Ellerine sağlık.

hitokiri

Teşekkürler $pa bu arada @canosayan ' ın ne demek istediğini uyumaya 5 kala anladım ya da anladığımı sanıyom hâlâ :D

erginemr

Eğer yeni Ubuntu yazıtipini kullanacaksak, benimkini değil de, @hitokiri'nin aşağıdaki tasarımını kullanmamız daha mantıklı. Böylece, hem Ubuntu'nun yeni temasına bağlı kalmış, hem de her alt bölümümüz için birbiriyle tutarlı logolara sahip olmuş oluruz.

canosayan

olaya bir kere daha yaklaşayım.
tasarımlarınız inkar edemeyeceğim şekilde güzel. fakat eğer wiki'ye bakarsanız sayfanın sol üst köşesine logo geliyor. Yani logonuz çok ince uzun olmamalı. 1:1 orana yakın olmalı.

tabi bu benim fikrim. eğer wiki tayfası oraya koymayız diyorsa ben bilemem.
Chmod bizim işimiz.

hitokiri

Bende tamamen senindeğini anladığımı sanarak şöyle düşünmüştüm
Sanırım aynı şeyden farklı kelimelerle bahsettik ya ben anlamadım yine  :D

canosayan

Alıntı yapılan: hitokiri - 13 Mart 2010 - 11:55:33

tamam bu şekilde uygundur.
Chmod bizim işimiz.

özgürubuntu

Alıntı yapılan: hitokiri - 13 Mart 2010 - 11:55:33

Bence de böyle çok güzel olmuş. Bunu uyguluyor muyuz yoksa biraz daha bekleyelim mi?

ırmak

@hitokiri'nin tasarımı çok güzel olmuş gerçekten.
Ama ben @erginemr'in logosunu da sevdim, belirtmeden geçmek istemiyorum:)

superjax