Sanallaştırma Cluster

Başlatan ubuntucuyum, 12 Mart 2010 - 15:13:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ubuntucuyum

Selamlar.
Arkadaşlar Vmware Esxi ile sanallaştırma hakkında bilgi arıyorum ama

Bir adet storage olacak Fiber.
2 adet Server.

Bunların kurulumu hakkında yardım alabileceğim döküman bilgi paylaşırsanız sevinirim..

Yerimi tam bilmiyorum ama, gerekli yere taşır adminler..

Teşekkürler...

cihan-tristit

"2 adet server + 1 storage'im var VMware nasıl kurarım" demek pek açıklayıcı durmuyor :)

Ki zaten bu tarz yazılımların kurulumları değil yönetimlerini kavramaktır genelde daha karmaşık olanı. Kurulumunda bir şey yok ISO'sunu sitesinden indirip cdye yazın, ardından kurun zaten size kurulumun hemen ardından ağ üzerinden kontrol için erişeceğiniz bir arayüz veriyor. Bu tarz ürünler opensource değil. Dolayısıyla ben high-availability clusters kuracağım diyorsanız lisans almanız gerekir. Ayrıca linux kernel'i ihtiyaca göre yeniden derleyip bir sürüm olarak çıkartılan şeyler. Ben XEN tavsiye ederim.

Sitem

www.cozumpark.com adresinde bununla alakalı makale bulabilirsin. Ayrıca forum bölümüne de sorarsan eğer vmware üzerinden sanallaştırma hakkında bilgi verecek olan birçok arkadaşl bulabilirsin.

ubuntucuyum

teşekkürler arkadaşlar..

iRoNMaSTeR

Hala problem yaşıyorsanız elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışayım.
Ayrıca döküman istersenizde Türkçeleştirmeye hiç fırsat bulamadığım fakat elimde ki yabancı kaynaklardan yardımcı olmaya çalışayım

ubuntucuyum

uygun donanım malzemeleri bulmakta zorlandığım için projemi askıya aldım.
güçlü pcler gerektiriyor :).

şu an sadece dökümanlara göz atmakla yetindim.
ama elinizde döküman varsa paylaşırsanız sevinirim..

kolay gelsin.