[Arşiv][Çözüldü] 10.04 ve filezilla, pencere kapat tuşu, ses simgesi problemleri

Başlatan baracuda81, 12 Mart 2010 - 14:32:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

baracuda81

64 bit karmic üzerinden yükselt diyerek 10.04 lucid' e geçiş yaptım. Daha karalı sürümün çıkmadığını biliyorum böyle hatalar olması normal. Nasıl düzeltebileceğim hakkında fikir sahibi olan varsa paylaşması için açıyorum konuyu.
Bu arada yeni sistem açılış ve kapanışta gerçekten çok hızlı. Buradaki sorunlar dışında başka sorunlar karşılaşmadım. Karşılaşırsam yazarım.

heartsmagic

Aslında tüm soruları tek bir resimle güzelce anlatmışsın ancak filezilla gibi kurulum sorunu konularını bizler kod etiketi içinde burada görmek istiyoruz. Yine normalde bir başlıkta bir sorun konuşuyoruz fakat hızlıca geçelim bunların üzerinden.

1. Filezilla
Ya güncelleme sırasında sıkıntı olmuştur ya da Filzilla Lucid için hazır değildir. filezilla-common'ın orada söylenen sürümü Lucid deposunda yok mu?

2. Pencere düğmelerini sağa taşıma konusu forumda mevcut. Hatta bunun için bir başlık bile var.

3. pulseaudio kaldırılmış olabilir mi?
dpkg -l | grep pulse
ne diyor?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

baracuda81

Karmaşa için özür dilerim.
dpkg -l | grep pulse sonucu
ii  gstreamer0.10-pulseaudio              0.10.21-1ubuntu1                                        GStreamer plugin for PulseAudio
ii  libcanberra-pulse                     0.22-1ubuntu2                                           PulseAudio backend for libcanberra
ii  libpulse-browse0                      1:0.9.22~0.9.21+stable-queue-32-g8478-0ubuntu12         PulseAudio client libraries (zeroconf suppor
ii  libpulse-mainloop-glib0               1:0.9.22~0.9.21+stable-queue-32-g8478-0ubuntu12         PulseAudio client libraries (glib support)
ii  libpulse0                             1:0.9.22~0.9.21+stable-queue-32-g8478-0ubuntu12         PulseAudio client libraries
ii  libsdl1.2debian-pulseaudio            1.2.14-4ubuntu1                                         Simple DirectMedia Layer (with X11 and Pulse
ii  pulseaudio                            1:0.9.22~0.9.21+stable-queue-32-g8478-0ubuntu12         PulseAudio sound server
ii  pulseaudio-esound-compat              1:0.9.22~0.9.21+stable-queue-32-g8478-0ubuntu12         PulseAudio ESD compatibility layer
ii  pulseaudio-module-bluetooth           1:0.9.22~0.9.21+stable-queue-32-g8478-0ubuntu12         Bluetooth module for PulseAudio sound server
ii  pulseaudio-module-gconf               1:0.9.22~0.9.21+stable-queue-32-g8478-0ubuntu12         GConf module for PulseAudio sound server
ii  pulseaudio-module-x11                 1:0.9.22~0.9.21+stable-queue-32-g8478-0ubuntu12         X11 module for PulseAudio sound server
ii  pulseaudio-utils                      1:0.9.22~0.9.21+stable-queue-32-g8478-0ubuntu12         Command line tools for the PulseAudio sound

Filezilla kurma işlemi.
css@css-laptop:~$ sudo apt-get install filezilla
Paket listeleri okunuyor... Bitti
Bağımlılık ağacı inşa ediliyor.       
Durum bilgisi okunuyor... Bitti       
Bazı paketler kurulamadı. Bu, olanaksız bir durum istemiş ya da
gerekli bazı paketlerin henüz oluşturulmadığı kararsız bir dağıtım
kullanıyor olabileceğiniz anlamına gelebilir.
Aşağıdaki bilgi durumu çözmenize yardımcı olabilir:

Aşağıdaki paketler karşılanmamış bağımlılıklara sahip:
  filezilla: Bağımlılıklar: filezilla-common (= 3.3.1-1) ama kurulmayacak
E: Bozuk paketler

heartsmagic

gnome-volume yazıp TAB TAB yaptığında bir şey geliyor mu karşına? Açıkçası uygulamanın ismini unuttum.
Bir de sonuçta kararsız bir sürüm olduğundan dolayı bunlar normaldir. Bir süre güncellemeleri takip etmeyi dene.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

baracuda81

Lucid versiyonun problemi. Birisi icon paketini değiştirerek çözmüş. Şimdi dikkat ettim batarya ya geçince batarya ikonu da çıkmıyor. Dediğin gibi güncellemeleri bekleyeğim artık. İlgin için sağol
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1413957

karmic0

Fiezilla'yı kurmadan çalıştırabilirsiniz... Paket deposundaki eski olduğu için ben öyle yapıyorum] Kendi sitesinden indirip açın... Açtığınız klasörde FileZilla3/bin filezilla dosyasının üzerine tıklayın çalışacaktır... İstediğiniz yere kısa yol atın...

http://filezilla-project.org/download.php?type=client

Diğer sorunlarınız için bir şey diyemeyeceğim zira 10.04'e henüz geçmedim.

Not: Eskiden filezilla'nın güncel sürümünü .deb paketi olarak kuruyordum... Nedense eski sürümü kaldırmadan kurduğum zaman bağımlılıklarından biri bozuk paket uyarısı veriyordu. Kaldırıp tekrar kuruyordum. Sizdeki bozuk paket yazısını görünce aklıma geldi... Synaptic'i açın ve filezilla diye arayın bozuk bir paket çıkarsa kaldırın... Kurulumunu da ya synaptic ile ya da yazılım yükleme yerinden yapın. (veya benim gibi kurmadan çalıştırın)

ironic

Filezilla' yı az önce kurdum. Herhangi bir sorun çıkarmadı. 32 bit kullanıyorum. Depolarla ilgili bir sorun ya da 9.10' dan gelen sorunlar olabilir. Depoların hepsinin açık olduğundan emin ol.

Lucid' de ses simgesi ve ağ simgesi birbirinden ayrıldı. Eskiden bildirim alanı uygulamacığını eklemek yeterliydi. Ses için indicator (gösterge) uygulamacığı kullanılıyor. Eklediğinde simge geliyor mu? Olmazsa bir de Lucid ile gelen  simge setlerinden birisini dene.

baracuda81

Filezilla depo güncelleyince geldi. @ironic' in dediğini yapınca simgeler geldi teşekkürler

ironic