Güncellemelerden sonra Firefox, Namoroka oldu

Başlatan metehan66, 10 Mart 2010 - 16:39:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cce

Alıntı yapılan: rick - 10 Aralık 2010 - 16:45:39
Alıntı yapılan: cce - 10 Aralık 2010 - 16:20:53
neden sadece tek tarayıcı kullanıyorsunuz.bende aynı anda firefox, chroma, chromium ve midori var.kafama göre takılıyorum.birinde sorun varsa diğerine geçiyorum
Google Chrome ile Chromium'u bir arada kullanmak biraz saçma kaçmıyor mu?

ikisi arasındaki farkı görmeye çalışıyorum.örneğin chromium çoğu kez yeni sekme açarken kilitleniyor, chrome kilitlenmiyor,
firefoxta bende arenabg de sorun çıkarıyor, sistem çok zorlanıyor, sayfa gösterimi yavaşlıyor, chromium sorun çıkarmadan çalışıyor

sema

Alıntı yapılan: denizsadic - 10 Aralık 2010 - 14:57:31
N: Ignoring file 'ubuntu-mozilla-daily-ppa-maverick.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension

@denizsadic bu basit bir sorun, bunun için Ubuntu'yu yeniden kurmaya hiç gerek yok. Sistem >> Yönetim >> Yazılım Kaynakları'na gelin, diğer kaynaklardan yukarıda eklediğiniz ppa'yı etkisizleştirin, yani mozilla-daily ile ilgili her şeyi, ben sizin yazılım kaynaklarınıza eklediğinizi düşünmüştüm ama sanırım update edilmediği için geçmemiş o tarafa, yine de söylediğim gibi eklemişsiniz. Sonra firefox'u yeniden kurun. Çözülür.
susema

kiragazerock

dün firefox 4 kurma girişimlerinden sonra minefield 4 geldi, bugün ise güncellemeleri yaptıktan sonra kullanmış olduğum firefox yerine namoroka geldi. çok şaşırdım. ki bu benim güncellemeleri kontrol etmememle alakalı.
namoroka'yı 11.04 çıkana kadar kullanacağım çünkü bu konu hakkında pek bir şey anladığım söylenemez. namoroka'dan firefoxla aynı kalitede sonuç alamazsam yedek tarayıcı opera ile devam etmeyi düşünüyorum.

decent

Alıntı yapılan: kiragazerock - 31 Mart 2011 - 20:14:16
dün firefox 4 kurma girişimlerinden sonra minefield 4 geldi, bugün ise güncellemeleri yaptıktan sonra kullanmış olduğum firefox yerine namoroka geldi. çok şaşırdım. ki bu benim güncellemeleri kontrol etmememle alakalı.
namoroka'yı 11.04 çıkana kadar kullanacağım çünkü bu konu hakkında pek bir şey anladığım söylenemez. namoroka'dan firefoxla aynı kalitede sonuç alamazsam yedek tarayıcı opera ile devam etmeyi düşünüyorum.

Hangi depoyu ekleyip yükleme yaptınız ?

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,25862.0.html
konusundaki depoyu eklediniz mi?

sudo add-apt-repository ppa:mozillateam/firefox-stable
sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade