Dreambox ve Linux

Başlatan Eyvallah, 17 Şubat 2009 - 12:16:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eyvallah

Merhabalar;
Öncelikle aranıza yeni katılmış birisi ve Kendimi linux'a geçmekte 'geç kalmış ' olarak gördüğümü, ve burda olmaktan onur duyduğumu belirtmek isterim.
Başlıktan da anlaşılacağı gibi ,aramızda dreambox kullanıcısı varmı bilmiyorum,fakat linux işletim sistemine sahip bir cihazı neden Windows ile ilintilendirip,dreambox için gerekli programları ( Gerek yükleme gerekse yönetim ) windows programları vasıtasıyla yapılabiliyor.
Neden aynı sistemi paylaşan ve bu ayrılmaz ikili için linux programları yok? (yada varsa ben bulamadım).
Gerek Cam yönetimleri,gerekse diğer yükleme vs. ile ilgili programları,ben linux' um da görmek istiyorum..
Tamam,
telnet,ssh,ftp gibi bazı uygulamalar fazlasıyla var ,fakat neden diğerleride olmasın ?..Sadece yukarıda bahsettiğim sebepten Windows kullanmak zorunda olan,yüzlerce kişi tanıyorum...
Kabaca,bu işi bilen üstadlardan bu konuda bu konuya ilgi göstermelerini , rica ediyorum...
Hepinize Teşekkürler.
Not: Bu temennimi diğer forumlarda da dile getireceğim..

Intel

Uydu alicisindan mi bahsediyorsunuz?

olceyy_35

evet bende dreambox kullanıcısıyım .aynı konuda bende madurum .gerci konu hakkında fazla bi araştırma yapmadım ama bu konu hakkında arkadaşımında dediğ gibi az bilgi mevcut olduğunu söylemeliyim

kerim_elk

Konu ile ilgili olarak konuyu açan arkadaşımıza son derece hak veriyorum.
Ben de UBUNTU tutkunu olarak dreamboxı seyretmek ve yönetmek için windows kullanmaktan bıktım....

heartsmagic

İlgi göstermesi gerekenler biz değiliz ne yazık ki. Dreambox'ı kimler geliştiriyorsa oraya iletilmeli bu konu.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

kerim_elk

Size lafımız yok zati üzerinize alaınsanız da alınmasanız da bir ihtiyaçtır dile getirilen.Dreambox ın çözmesi gereken bir konu olduğu gün gibi ortada ama dile getirecek doğru yeri tarif edin de oraya yazalım burada başınızı ağrıtmayalım....

heartsmagic

Güzel de bunu bilecek olanlar da biz değiliz ki. Sonuçta bir ürün satın alınmışsa destek bağlantılarının da veriliyor olması lazım.
Sitesi şudur sanırım: http://www.dream-multimedia-tv.de/
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.