64-bit Disk Bölümleme Sorunu

Başlatan 6 45, 07 Mart 2010 - 23:44:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

6 45

arkadaşlar
merhaba

disk bölümleme yapmak istedim. fakat vista kullandığım için bölümlemeye izin vermedi her ne hikmetse. paragon partition magic isimli bir programla denedim. onda da 64-bit olduğu için işletim sistemim disk bölümleme yapamıyorum.

kurulum yapmak için elimde ubuntu 9.10 64bitlik versiyonu var. fakat diski bölmeden hamle yapamıyorum.

yardımcı olur musunuz?

teşekkür ederim

heartsmagic

Son söylediğini anlayamadım. Ubuntu üzerinde de mi bölümleme yapamıyorsun?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

6 45

Alıntı yapılan: heartsmagic - 07 Mart 2010 - 23:58:31
Son söylediğini anlayamadım. Ubuntu üzerinde de mi bölümleme yapamıyorsun?

hayır
sadece indirdim iso dosyasını. henüz diskimi bölümleyemedim.

Alquimista

İlk Ubuntu kuracağım zaman Vista altında bölümleme yaparken bende problem yaşamıştım ama http://www.partition-tool.com/ adresinden kişisel kullanım için ücretsiz olan EASEUS Partition Manager isimli bir programı indirip bölümleme yapabildim en sonunda. Bir dene istersen.

If you should go skating on the thin ice of modern life, dragging behind you the silent reproach of a million tear-stained eyes, don't be surprised when a c rack in the ice appears under your feet. You slip out of your depth and out of your mind with your fear flowing out behind you as you claw the thin ice.

heartsmagic

Bu durumda ISO'yı CD'ye yazdırıp sistemi açıp Gparted ile de bölümleme deneyebilirsin.
Windows üzerinde ise @AlmaMorena'nın alternatif yolunu deneyebilirsin.

6 45

Alıntı yapılan: AlmaMorena - 08 Mart 2010 - 00:58:26
İlk Ubuntu kuracağım zaman Vista altında bölümleme yaparken bende problem yaşamıştım ama http://www.partition-tool.com/ adresinden kişisel kullanım için ücretsiz olan EASEUS Partition Manager isimli bir programı indirip bölümleme yapabildim en sonunda. Bir dene istersen.

ben bunu indirdim ama 32 bitlik bu program da. demo da olmuyor. 64 bitlik bir bilgisayara bölümleme yapamıyorum ne yazık ki!

heartsmagic

Alıntı yapılan: heartsmagic - 08 Mart 2010 - 01:01:58
Bu durumda ISO'yı CD'ye yazdırıp sistemi açıp Gparted ile de bölümleme deneyebilirsin.