PCnet dergisi ve Ubuntu CD'ler.

Başlatan Ulath, 08 Haziran 2008 - 23:36:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ulath

PCnet bu ay Ubuntu 8.04 veriyor. Gidip hemen kırtasiyeden falan alabilirsin. Ya da kitapçılardan

http://www.pcnet.com.tr/content/view/586/63/

Hadi selametle

ufuk_k

Ah bir de haber olarak her ay siyah puntolarla "hackerlar" gbi başlıklar atıp sürekli paraya endeksli yazılar yazmasalar, çok daha iyi olacak :) Yine de güzel haber tabii.

heartsmagic

Bir an "zap" yapasım geldi. Reklam gibi olmuş. (Yoksa öyle mi). Hani insan haber olarak geçer de tarz çok garip.

"Zınkkkk. PCnet bu ay Hardy veriyor ey gençlik, tüm kitapçılarda!"
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Ulath

Bilmiyordum arkadaşlar. Bende daha yeni gördüm yeniyim  ;)

ufuk_k

eheheh, insan bir durur, şöyle bir etrafına bakar, direk gelip Ubuntu-tr forumuna beleş Ubuntu cdsi veriliyor demek hakkaten ilginç. Yalnız bu insanları büyük bir sıkıntıdan kurtaracak gibi, 6 milyon filan verip bedavadan Ubuntu cdsine sahip olacaklar :D

Semih

6 Ytl verip kesinlikle almam o dergiyi,kesinlikle almam.1 ayda hazırlanan dergide birşey yok.Abartılı renkli başlıklardan başka ve tabi ki sonu gelmeyen reklamlar.
A.Semih Türk

Kutadgu

Arkadaşlar ben aldım o dergiyi

tam olarak Ubuntu yok . İlginç bir şey var henüz bakma fırsatım olmadı ama şöyle söyleyim. dvd içinde "Ubuntu Studio 8.04 alternate i386.iso" diye bir dosya var. hem alternate cd hemde studio. Yani bildiğimiz Hardy değil. bununla birlikte netten Ubuntu Studio yu indirmeye çalışınca 4 küsür Gb bir iso iniyor ancak bu dvd deki 1.1 Gb. Yani ne tam Ubuntu 8.04 nede tam Ubuntu Studio. Daha henüz vaktim olup da yazdıramadım cd ye, deneyince yazarım buradan.

Bunun dışında dergide 4 sayfalık bir Ubuntu incelemesi var.pek bir şey sunmasa da insanların bilgilenmesi açısından temel olabilecek bir yazı. Ancak yinede almaya değer mi bilmem.

Son olarak birde opensolaris cd imajı ve Ooo 2.04 win yükleme dosyası da var.

erginemr

@ozguran uyarınız için teşekkürler. Bu bilgisayar dergileri hep böyle; kapağında içerikle ilgili büyük büyük vaatlerde bulunuyorlar, sonra kanıp dergiyi satın alıyorsunuz, bir de bakıyorsunuz, fos...

Ama PCNet'e sıcak bakmadan edemiyorum. Zira diğer dergiler XP şöyle, Vista böyle deyip, zilyonuncu defa aynı registry ipuçlarını pişirip pişirip önümüze atarken, PCNet vakti zamanında Linux'e bayağı bir destek vermiş, SuSE, Mandrake CD'leri dağıtmış, Linux ile ilgili makaleler yayınlamış, hatta kısa ömürlü de olsa ayrı bir dergi (LINUXNet) çıkartmıştı.

O açıdan PCNet'i diğer dergilerden ayrı tutuyorum.

(Ahh, bir de GameShow vardı, MAC vardı, Zebani vardı, keşke devam etseydi...)

munirekinci

Geçenlerde (3-4 ay önce) Chip dergisi Boot edilemeyen OpenSuse 10.3 vermişti.
Birden aklıma geliverdi. (:

eren

@erginemr

LinuxNet (PardusNet mi desek) hala çıkıyor ve Özgürlük İçin (Pardus) tayfası dergiyi hazırlıyor.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

potasyumsiyanur

Alıntı yapılan: munirekinci - 09 Haziran 2008 - 01:30:07
Geçenlerde (3-4 ay önce) Chip dergisi Boot edilemeyen OpenSuse 10.3 vermişti.
Birden aklıma geliverdi. (:

bende o opensuse ye kanıp almıştım dergiyi ya :D
deniz yanmaz dersin ama...
yanarsada kimse söndüremez.

munirekinci

Türkiyenin en çok satan bilgisayar dergisiyiz diye dolaşıyorlar, CD'ye koydukları işletim sistemini denemiyorlar. Komik insanlar.

hasanyılmaz

Böyle dergileri alacağına insanlar, kotalı internet hesaplarını sınırsıza geçirsinler daha faydalı olur. Bağlantısı sınırsız olup dergi alanlara ise anlam veremiyorum. Bu tarz dergiler gereksiz bence..

ufuk_k

Basılı yayın okumak her zaman daha güzeldir bence. Fakat işte, reklamlardan, aynı xp tweaklerinden filan geçilmiyor dergiler maalesef. Durum öyle olunca, online kaynaklara kalıyor insan sürekli, gözlere yazık. :)

eren

Alıntı yapılan: ufuk_k - 09 Haziran 2008 - 05:29:36
Basılı yayın okumak her zaman daha güzeldir bence. Fakat işte, reklamlardan, aynı xp tweaklerinden filan geçilmiyor dergiler maalesef. Durum öyle olunca, online kaynaklara kalıyor insan sürekli, gözlere yazık. :)

Katılıyorum, basılı yayın okumak daha iyi.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Ulath

egitimist

Asker öğretmenliğimi yaptığım dağ köyünde bana arkadaşlık eden bu dergilerin bende anısı vardır. Her ayın ilk haftasında ilçeye indiğimde soluğu gazete ana bayiinde alırdım. Ne var ne yok toplardım. Dergiciyle ahbab olup diğer gelmeyen dergilerden de sipariş ediyordum. Bilgisayar dergileri vasıtasıyla linuxle tanışmış biri olarak basılı-süreli yayınların desteklenmesi ve sayılarının artmasını temenni ediyorum.

sedefsiz_masrapa

Alıntı Yapbana kim yollar  tam  ?
derken? ubuntu 8.04 cd sini mi kim yollar?

egitimist

Wiki'deki bu başlığa bir gözat. Sana yakın bulduğun paylaşımcılarla diyaloğa geçebilirsin.

http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php5?title=UbuntuCDTemini

adolffwangel

bende almıştım bu ay pek zevk alamadım...
Format isteme benden, buz gibi soğurum senden.

cihank

Hımmm! okumak aydınlatıcı oldu az kalsın başlığa kanıp dergiyi alıp parayı havaya saçacaktık. Hem de hiç birşey için. Sağolun...

s1bernet1k

Az çok linuxla uğraşan kişilerin 6 ytl verip reklam ve janjanlı resimlerden ibaret olan bir dergiyi yanında 8.4 ubuntuyu veriyorlar diye alacaklarını hiç düşünmüyorum.
Bir parça dejavu yaşadım. Hepsi bu