Cannonical, Yeni Microsoft mu Oluyor?

Başlatan sdelican, 20 Şubat 2010 - 14:32:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

darkfriairs

Fikir üretilecek konu canonical-microsoft olmamalı, ayrıca microsoft olmasıı için paralı programlara destek vermesi sebebiyle olmaz.
Kaynak yağmuru ve ıslanmamak size mahsus olmalı, o kadar yazı var, kaç kişi konuya hakim olarak yorum yapıyor? 

sema

Alıntı yapılan: darkfriairs - 23 Şubat 2010 - 18:56:00
Fikir üretilecek konu canonical-microsoft olmamalı.
Fikir üretilecek konular hakkında neden kendimizi sınırlandıralım!
Alıntı yapılan: darkfriairs - 23 Şubat 2010 - 18:56:00
ayrıca microsoft olmasıı için paralı programlara destek vermesi sebebiyle olmaz.
Bu cümleden hiçbir şey anlamadım :) Mİcrosoft paralı olduğu için programlara destek vermez mi demek istendi acaba!
Alıntı yapılan: darkfriairs - 23 Şubat 2010 - 18:56:00,
o kadar yazı var, kaç kişi konuya hakim olarak yorum yapıyor? 

Siz de fikirlerinizi paylaşabilirsiniz, şahısları eleştireceğimize fikrinizi söyleyin onun hakkında konuşalım.

Bir de genel bir şey söyleyeyim. Konu hakkında herkes ne kadar da sabit. Başta olmaz diyen sonuna kadar olmaz demekte diretiyor, sanırım amacımız fikir-alışverişinden ziyade, fikrimizi karşı tarafa kabul ettirmek. Yanlış bir şeyler dönüyor. "Bence" şu kadar tartışma/eleştiri/konuşma üzerine hâlâ herkes kendi fikrinde ısrar ediyorsa, evet bence de gereksiz bunlar. "Karşı tarafın haklılık payı" gözardı edilmemeli. Buna "empati" diyorlar.

Dört grup için de geçerli, hayır diyenler, evet diyenler, olabilir/fark etmez diyenler, hiçbir şey demeyenler..
susema

eribol

Alıntı Yap
Alıntı Yapayrıca microsoft olmasıı için paralı programlara destek vermesi sebebiyle olmaz.
Bu cümleden hiçbir şey anlamadım Gülümseme Mİcrosoft paralı olduğu için programlara destek vermez mi demek istendi acaba!
Demek istediği; Canonical, paralı program satarak Microsoft olmaz. ... lik yapması lazım demek istiyor. Paralı program satmak, ...lik yapmak anlamına gelmiyor demek istiyor.
O noktalı yerlere uygun terimler yerleştirilebilir. Seven de sevmeyen de istediği gibi boşluk doldurabilir.

sema

Alıntı yapılan: eribol - 23 Şubat 2010 - 20:58:23
Seven de sevmeyen de istediği gibi boşluk doldurabilir.

:P Bu güzel olmuş, hoşuma gitti (tamam ok, özneyi koyunca söylediğin anlamı çıkartabildim, kaç kere okudum ben onu :P )
susema

xrhymer

Bu maddeleri yazan arkadaş tamamıyla uçmuş. Özellikle GIMP ile ilgili madde komik. Açıkçası Cannonical'ın yeni Microsoft olması beni rahatsız etmez, açık kaynağa artısı olduğu süreçte ki böyle bir şey bence yok. :)
Dostlarım, dost yoktur. Kendi gücünle ayakta durmalı, iradenle yaşamalı, duygunla sevmeli, düşüncenle ayırt etmelisin. Dünyanın tamamı güvenilmez olsa da kimse senin kılına bile dokunamaz kardeşim.

barış

Bence Photoshop'a destek vermesi iyi olur. Bir çok grafiker bu sayede linux kullanabilir.
GIMP konusuna gelince, fark etmez bana. "Hayır" diyen de "evet" diyen de kendine göre haklıdır. Wubi özelliğinin ise kaldırılması taraftarı değilim açıkçası.