Wally Masaüstü Arkaplanı Değiştiricisi

Başlatan romanticking, 03 Mart 2010 - 16:22:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

romanticking

Arkadaşlar Merhaba ;

Uzun zamandır şöyle güzel bir masaüstü arkaplan değiştirici arıyordum.Wallpapoz,Desktop drapes gibi programları denedim ama bunun kadar beni tatmin etmedi.Bu yazılım içinde picasa,flickr,photobucket,panoromio gibi en çok kullanılan servisleri kullanabiliyorsunuz.Sizinlede paylaşmak istedim.Umarım beğenirsiniz.

http://www.becrux.com/index.php?page=projects&name=wally

Bu sayfadan 32 yada 64 bit sürümünü indirip direk kurabilirsiniz.Kullanımını anlatmadım zaten gayet kolay kullanımlı bir arayüzü var.

CortoMaltese

wally'yi hem masaüstü hem dizüstü bilgisayarıma kurdum. ikisinde de sorunsuz ve güzelce kullanıyordum. programı kendiliğinden başlaması için başlangıç uygulamalarına eklemiştim. masaüstü bilgisayarımı dün kurcalarken nerden ne yaptım bilmiyorum ama şu an üç tane wally açılıyor ve birbiriyle çakışıyor. başlangıç uygulamalarına eklediğim wally'yi ordan sildim ama durum değişmedi. sorunu ancak sistem gözlemcisinden wally'lerin ikisini elle kapatarak çözebiliyorum.

acaba kendiliğinden başlayan üç wally'yi nasıl tek wally'ye indiricem?

Ozmo

heartsmagic

Alıntı yapılan: CortoMaltese - 11 Eylül 2010 - 12:26:06
acaba kendiliğinden başlayan üç wally'yi nasıl tek wally'ye indiricem?

ls -l ~/.config/autostart ne diyor?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Sherlock Holmes

Tweak ile'mi.?

Yada
Gnome-Başlangıç Uygulamaları ile'mi eklemiştiniz.?

Komut olarak değil'de yol belirterek eklemeye çalışınız,
tabi mevcut olanları öncesinde kaldırarak/pasifleştirerek.
Alıntı Yap/usr/bin/wally
gibi.

CortoMaltese

gnome başlangıç uygulamalarıyla eklemiştim. çok teşekkür ederim, dediklerinizi uygulayınca çözüldü sorun.

setare

Synaptic depo'da da Wally adlı bir paket var sanırım aynı. Paylaşım için teşekkürler ben depodakini kuracağım.

Wally is a Qt4 wallpaper changer using multiple sources like files,
folders, FTP remote folders, Flickr, Yahoo!, Panoramio, Pikeo, Ipernity,
Photobucket, Buzznet, Picasa and Smugmug images. It is available in many
languages. Supported Linux window managers are GNOME, KDE 3, KDE 4, Xfce 4,
BlackBox, FluxBox, Window Maker, and FVWM.

Canonical, wally için güncellemeleri sunmuyor. Bazı güncellemeler Ubuntu topluluğu tarafından sunulabilir.

garafatma

Depodakini kurmuştum bende, uzun süredir kullanıyorum, gücel bir uygulama.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

yakusha

wally'yi ben daha yeni tanıdım ve çok beğendim... keyfine göre resim değiştirmesi bana yeterken program webden bile otomatik resim getirebilecek seviyede...

beğendim ve 5 üstünden 4 ü verebildiğim bir uygulama ve malesef türkçesi dosyası henüz hazırlanmamış...
Artık bu forumu kullanmıyor.

mustus

konuyu hortlatmak gibi olacak ama iki gündür programı düzgün kullanamıyorum. defalarca kaldırıp kurmama rağmen ilk zamanlardaki gibi tüm fonksiyonlarını kullanamıyorum. ben de son sürümünün .deb paketini manuel indirip kurdum. şuan resimler otomatik değişiyor ama Sonraki resim tuşu aktif değil. Aktif olarak kullandığım bir program olduğu için benim için çok önemli.

Not: Programı kaldırdıktan sonra wally diye kök dizinde arama yaptırıp wally ile alakalı bulduğum dosyaları sildim. bilgisayarı tekrar başlatıp kurdum ama sonuç aynı. ayrıca wally programında ayarları sıfırla dememe rağmen hiç bir değişiklik olmuyor.

şimdiden teşekkür ederim.

heartsmagic

Son sürüm ne zaman paketlenmiş peki? Hani birçok şey değişti Ubuntu üzerinde, bu nedenle soruyorum.

gecegezen

Eski (2.4.4)sürüm çalışmıyordu ama 2.4.4-1 bende sorunsuz çalışıyor şu anda
Yotube kanalım hepinizi beklerim...
https://www.youtube.com/channel/UCsRQPZxNJKZbfpGy6r97nJw

mustus

@ heartsmagic,
https://launchpad.net/wally/+milestone/2.4.4 sitesinde buldum şuan kullandığım sürüm 2.4.4-1 sürümü. Resimler belirlediğim zaman aralığında geçiyor şu an ancak global menüdeki indikatörde Sonraki resim, Resmi kaydet, Exif bilgisi al aktif değil. dün sistemi güncelleştirirken farkettim çekirdek güncellemesi de vardı sorun bunla alakalı olabilir mi?

yardımcı olması bakımından ekran görüntüsü aşağıdaki gibidir.

heartsmagic

Çekirdek güncellemesinin sebep olacağını sanmıyorum. Eğer herkeste aynı sorun varsa bir hata bildirimi yapılabilir. Ancak herkeste değil de sorun sadece sen de oluyorsa ayrıca araştırmak gerekiyor.

mustus

Tahmin ediyorum ki program bana has bir problem gibi. Muadil program baktım da wally programının yapabileceğini yapan pek program yok.

heartsmagic

burk

Bu arada başlık eski olsa da özellikle (En İyi Duvarkağıdı Değiştirici Program) ibaresini kaldırmayı uygun buldum zira "hangi anket veya teste göre en iyi?" sorusunun yanıtı yok.

mustus

@ heartsmagic,
o zamana kadar kullanabileceğim başka program öneriniz var mı? En azından indikatörle manuel geçiş imkanı sunan bir program?

@ burk,
isabetli olmuş zira ankete göre de en yüksek puanı alsa, en iyi her zaman kişisel bir olgudur. Gnome en yüksek puanı almasına rağmen kişi KDE seviyorsa onun için en iyinin KDE olması gibi...

Bu arada forumda iletilerime sandığımdan daha erken yanıt alıyorum, ayrıca teşekkür ederim.

guopx

@mustus
wallch öneririm depolarda var
sudo apt-get install wallch
birkaç cinsliği var ama güzeldir
manuel geçişi de şöyle yapabilirsin
ubuntu tweak yükle sonra
#!/bin/bash
wallch --next

bunu gedite kopyala ve kaydet adını 'Bir sonraki duvar kağıdı' olarak değiştir  sonra sağ tıkla özellikler de erişim hakları sekmesinden program gibi çalıştır 'a tik koy ve kapat sonra masaüstüne sağ tıkla betikler ve betikler dizinini aç de ve düzenlediğimiz betiği oraya kopyala böylece sağ tık menüsünden de duvar kağıdı değiştirebilirsin

bunun gibi http://imgim.com/ekrang%C3%B6r%C3%BCnt%C3%BCs%C3%BC2012-08-1220:42:31.png
Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.

mustus

@ guopx,
Zaten kuruluydu epeydir kullanmıyordum. Programı kurcalayınca beklentilerimi karşıladığını fark ettim. Tabi internetten etiketli dosyaları duvarkağıdı yapması haricinde.

Neyse.. söylediklerinizi yaptım. Hatta Önceki duvar kağıdı betiğini de kendim oluşturdum.

şöyleki:
#!/bin/bash
wallch --previous

Bu betik çok işime yaradı. Teşekkür ederim.

guopx

Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.

yakusha

@mustus, sonraki resim menüsünün çalışması için, önce play tuşuna basmak gerekiyor. play tuşuna bastıktan sonra resimler dönmeye ve ilgili menü aktif olmaya başlıyor.

Resim kayıt seçeneğini denemediğim için ona yorum yapamayacağım, lakin tahminimce yukardaki hata ile aynı sebeptendir.
Artık bu forumu kullanmıyor.

mustus

@ yakusha,
Oynat tuşu açılışta otomatik aktifleşiyordu zaten. olmadığı zamanlarda kendim aktive ediyordum. Buna rağmen diğer 3 tuş aktif olmuyor.